(bkz: kadinlarin masum ayagina yattigi anlar)
teorık olarak ımkansızlıgı dusunulen ancak kelıme vasfıyla bir kadının cocuksu masumıyetının gozlerınden okundugu andır.
hangı an? sorusuna asla yanıt olamayacak andır.
"gitmesen olmaz mı?" dediği an.
(bkz: anket doldurduğu an)

(bkz: yetti gari)
bir kadın istediği her an masum görünebilir. mühim olan bunun gerçekliğine ikna ettirebilmesidir. kadınlar masumdur. en az şeytan kadar.

anneler hariç.
ne olursa olsun her kadın anne olduğunda masumdur.
soguk bir havada el ele-kol kola yürürken titreyip üsüdügünü belli etmemeye calistigi andir. anlarsiniz üsüdügünü üstünüzdeki montu, vs. vermeyi teklif edersiniz kabul etmez kiyamaz size, üsütmek istemez sizi, israr eder verirsiniz. gözlerinizin icine bakar, mama bekleyen kedi gibi sabirsiz ve tutku dolu bakar, kedi gibi masum bakar. gözlerinin ici parlar. size sarilir, bir eliyle belinizi kavrarken digeriyle gögüsünüze dokunur. onun askiyla ve masumluguyla iciniz isinir. sicak bir seyler nüfus eder vücudunuza, yavas yavas asagi iner, hissedersiniz. öpmek istersiniz, bu ani bozmak isinize gelmez vazgecersiniz. öyle kalmak, o sekilde yaslanmak istersiniz..
doğumdan çıkıpta bebeklerini ilk kez kucaklarına aldıkları an. bu zamana kadar hangi yeni anneyi gördüysem yüzlerinde aynı şaşkın, ürkek ve gururlu bakışı yakaladım.
kesinlikle anne gibi anne olduğunda kadın en masum elbisesine bürünür.
Yüzyüzeyken mutluluktan ağlamaklı, içi sevgi dolu olan bakışlar attığı an.
hesabı ödettiği andır.
uykudan uyanıp yeni bir güne gözlerini açtığı andır.
zannedersem çocuğu ile vakit geçirdiği anlardır. o sırada transa geçmiş, aklında yavrusundan başka bir düşünce taşımamaktadır.

ha, bu anlara pek güvenmeyin, o sinsi planlarını bir süreliğine ertelemiştir sadece, eni sonu o planların kobayı olacaksınız, kaçış yok.

(bkz: butun kadinlar seytandir)
Gözlerine bakıp kedi gibi koynuna girdiği andır.
utangaç bakışlarla gülümsediği an.
erkeğini sahiplendiği an.
uyurken.
kadın olduğunu unuttuğu anlardır.
gercekten seviyorsa ve seviliyorsa her an.
ilk anne oldup bebeğini kucağına aldığı andırki, çok yüce ve masum bir duygudur.
lezbiyenlikten vazgeçtim deyip göğsünüze yattığı andır.
Sözlükteki gidişata göre sütyen taktığı sürece masumdur.
içinden 'beni affet' deyip, o gözlerle aşık olduğu kişiye baktığı andır.
henüz olmayan andır.. şayet olsa oğuz haksever " o an" deyip verirdi ekranlarda. valla billa daha rastlamadım.
*
uyuduğu an.
güzel gözleriyle, tebessüm eden dudaklarıyla oturup öylece sizi izlemesi... sevgiliden sevgiliye değişebilir tabi.

(bkz: ah ulan ah)
gerçek oldugu an.
kendisi oldugu an.