bugün

Mantıklı olandır. Güzellik geçici şeyler. Bunun farkına vardım. Ama iyi anlaşabildiğin, kalbinin birlikte attığı, ve seviyeli sohbet edebildiğin zeki bir kadında daha çok şey vardır. Daha doludur sadece 'güzel' olan kadından.
kıvrak zeka önemlidir, ihtiyaç duyulan ortamlarda çabuk düşünme ve yönetme yetisi kadınları paha biçilemez kılar.
bir kadında kimse zekaya önem vermez kendi kendinizi kandırmayın. kadın zaten güzelliğiyle ön plana çıkan bir cinstir. kadın güzelse o kadın en zekidir. zaten kendi zekasını kullanmaya gerek kalmadan etrafındaki anakondalar her türlü ihtiyaçlarını giderir. güzel kadın bu dünyada darlık çekmez.
Zekayı ölçebilmek gerekiyor. Bir de herkesin dönem dönem beynini kapalı konumuna aldığı durumlar olabilir. Evlilik sürecinde ise bu dönemin kesinlikle yaşanır.
kadın erkek fark etmez, hem arkadaş olarak, hem de sevgili olarak yanımda sadece güzel veya zengin diye kimseyi gezdirmem. Zeka önemli.
ÇOK ÖNEMLiDiR. BEN ÇOK DiKKAT EDERiM. DiKKAT ETTiM DE BiR KADININ BiR ERKEĞi PARMAĞINDA OYNATMASI iÇiN BiLiNENiN AKSiNE FINDIK KADAR ŞEYiNiN DEĞiL FINDIK KADAR ZEKASININ OLMASI YETERLi.
Bunu diyebilmek ve uygulayabilmek icin oncelikle "zeki" olmak gerekiyor. Cunku yeterince zeki degilseniz zeki takliti yapanlari ayirt edemezsiniz.
kadın erkek farketmez.
aptal insanlarla konuşmak bile insanı deli ediyor! hele ki o aptallar, aptal olduklarının farkında değillerse...

kadının aptalı bir nebze de olsa çekilir ama erkeğin aptalı düşman başına.
siz neye önem verirseniz verin şunun farkında olun ki hep kadın seçer. iyi bir şey mi tartışılır tabi.
En önemli kriter zeka. ikincisi meme malum.
Kadın da zeka her şeyden önce gelir. Hatta müthiş üçlüden önce.
Risklidir götünüzdeki dona kadar alınca pişman olacağınız eylemdir.
olması gerekendir. sadece kadında değil erkekte de önem verilmesi gereken durumdur zeka. cinsiyet ayrımına hiç lüzum yok, herkes ister zeki bir insanla oturup sohbet edebilmeyi, bir şeyler paylaşabilmeyi.
züğürt tesellisi kabilinden iştir kusura bakmayın. Çok güzel karılar senle evlenmiyorsa veya etrafında evlenecek güzel karı yoksa ister istemez zekaya bakmak zorunda kalırsın. allah başımıza vermesin.
diğer detaylara önem verirsen çabuk sıkılırsın. buna kadının fiziği filan da dahil. ama zekaya önem verirsen, gün geçtikçe seni bağlar, sıkılmazsın. fark budur.
Zeki erkek için eşinin de kendi düzeyde olması önemlidir. Zeka sahibi insanlar karşılarında da zeka ister.

Öbür türlü erkek güzellik, kadın para ister düşüncesi karşılıklı çıkar anlaşması gibidir. Ayrıca ikisi de bir gün biter.
Akıllı bir erkekseniz, zeki bir kadınla beraber olmak istersiniz zaten. Hem her konuda tartışabilir, hem de sıkılmazsınız. Güçlü biri yanında güçlü biri ister.
Olması gerekendir. Cahil ve gerizekalılarla olmaz...
zekanın farkında olmak için; zekaya ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.
her şeyin fazlası zarar,egosunu o zekayla yok edememiş bir kadın şeytanlaşır.tabi hükmünü kendi üzerinde değilde erkekler üzerinde sürmeye meyilli şeytanlarada ne kadar zeki denebilir ki?kadında zekanın aranacağı en önemli durum ise anneliktir.
bana göre saçmadır ne yapacaksın abi zekisini satranç mı oynayacan ne yapacaksın. hem kadının zekisi makbul olmaz.
Tercih meselesidir.
Şöyle de bir şey belirtmek istiyorum ki 'milader ben sapyoseksüelim yeaaaa kadın dediğin zeki olcak yeaaaa güzellik gelip geçici yeaaaa' diye dolanan fakat instagramda bütün mankenleri takip eden tipler görüyorum. Üzücü.
bir kadında zekaya elbette önem verilir. hep şöyle bir algı var galiba. zeki kadın deyince; kadınlığını unutan, erkeksileşen kadın tipi gelmemeli akla. zeki kadın, güzel olmaz diye bir şey de yoktur. hatta insan olarak bakarsak olaya; bir insanın zeki olması, karşı cinse ihtiyacı olmayacağı anlamına da gelmez. çünkü bunun tersi yönünde algılar var, o yüzden dedim.
ilişkiler açısından olaya bakarsak; kadının zeki olması ilişkiyi baltalamaz. ama erkekte, kadının zekiliğine kapılıp , ipleri hepten eline vermemeli , ağırlığını korumalıdır. o kadar da değil yani. asıl, aptal bir kadınla canım cicim ayları hariç, nereye kadar ilişki devam eder soruna orada bakmak lazım.
Zeki adamın yapacağı eylem. Zeki kadın iyidir aga, yarı yolda bırakmaz seni, yokluğu da bilir varlığı da. Tutumlu ve olgundur. Derdini dinler halden anlar muhabbet eder. Zor bulunur ama. Ortalık daha çok güzel ama aptal kaynıyor.
Herkes kendine denk bir eş ister, gezmeyi seven biri evci biriyle olmak istemez mesela.