bugün

Kadınların yapamıyacağı iş mi var?
Libidomun derinliklerinde yatan hayvan tarihte de en eski meslek olarak bilinen fahişelik diyecek ve ben tıpkı jim carrey'nin liar liar'ı gibi doğruları söylediğim için linç edileceğim...
(bkz: bulaşıkçılık)
Öğretmenlik
Hemşirelik
Doktorluk
Müşteri hizmetleri
Mimarlık olabilir.
beyinlerini kullanarak yaptıkları meslekler.
Güzellik salonu veya kuaför açmak.

Hem kendi işinin patronu olur hem de baya para kaldırır. Sinek Avlama ihtimali yok.
kadına her melek yakışır kardeşim. Ayrım mı olur yahu aramızda. Bizler eşitiz.
(bkz: Striptizci)
Eczacılık, fizyoterapistlik, marangozluk, diş hekimliği, hemşirelik, hosteslik, kimya öğretmenliği ve hukukçuluk.
hiç şüphesizki öğretmenlik, diş hekimliği, kafe işletmecisi gibi mesleklerdir.
Eczacılık.
anaokulu öğretmenliği değildir. çocuklarla oynaya oynaya 40-45 yaşındaki kadınlar çocuk gibi davranıyor ve emin olun hiç yakışmıyor.
Bilim insanlığı.
Özellikle biyoloji ve genetik.

Not: geleceğin tüm modern bilimlerine kadınlar öncülük edecek.
Tıp doktorluğudur; kimse buraya yazmamış ama yazılmalı kesinlikle.
yakışan mesleği bilmem ama bir kadına en uygun meslek memurluktur.

sebebi ise kadın anadır. çocuk yetiştirir. o çocuğun topluma faydalı bir birey olup olmamasında babadan daha büyük rolü vardır.

dolayısıyla özel sektörde uzun saatler çalışıp, eve geç gitmemelidir. işten çıktıktan sonra bile iş düşünmemelidir. özel sektörde çalışırsa hem uzun saatler çalışır, hem 6 gün çalışır hemde ertesi gün ve diğer günler işle ilgili yapacakları kafasında dönüp durur. eve iş bile götürebilir. gece yatarken bile iş düşünebilir. özel sektör kan emici bir sektördür. ama eğer memur olursa sadece evini ve çocuklarını düşünür ve onlara yeterince zaman ayırmaya fırsatı olur.
elektrik bakım mühendisi tabisi

- recep usta, kesici niye kapatmamış?
- bobin beyin amcıklaması geçirmiş, şefim.
başlık altında toplanan insanlar ;

%50 cinsiyetçi düşünerek bayanlara sadece bir iki mesleğin yakışacağını söyleyenler.

%25 feminist gibi davranarak prim kasan erkekler.

%25 feminist olup her işin yakıştığını söyleyen kadın'lar.

kişiye iş yakışmaz. kişi sevdiği veya sevmediği işi yapar. günün sonunda tek amaç para kazanmak.
öğretmenlik.
yaparken mutlu olduğu, hor görülmediği iştir
- karşılaşıp tanıştıklarımın büyük çoğunluğuna mühendislik yakışmıyor. zaten mühendis kadınların büyük kısmı nedense salmış. anlaşılmaz. hani istisnalar var ama onlarda hani çuval giyse yakışır cinsten meslek değişkenine bağlı olmayan alımlı kadınlardı.
- öğretmen kadınlar meslekteki ilk bir kaç yıllarında bir bocalıyorlar. hani böyle ciddiyetle şirinlik arasında, serbestlikle disiplin arasında bocalıyorlar. sonraki 5-10 yıl gerçekten işte bu öğretmen benim öğretmenim olsa dedirtiyorlar. on yıldan sonrası yine hayal kırıklığı.
- bankacılığın yakışmadığı bir kadın görmedim. hususi olarak kadın gişe memuruna denk gelmek için numaratörden dört defa sıra aldığımı biliyorum. buda benim kadına yakıştırdığım meslek.
- hemşirelik malumunuz artık erkekler tarafından da icra ediliyor. tabiki erkeğe göre kadın her meslekte tercihim ama bazı hemşire kadınlarımız artık salmış vaziyette. eski günlerine dönmelerini arzu ediyoruz.
- hukukçu kadınlar bana çok soğuk geliyorlar. aslında pek kimseyi umursamamaları ve yüksek egoları buna sebep. hani hiç konuşmayacaksak o yüksekte duran burun cübbeye çok yakışıyor. ama uzakta lütfen.

yukardakileri yazmasam içimde kalırdı. ama bence bankacılık bir numarada yer alıyor. memurluk da kadınlara yakışan mesleklerden biri.
Esmerse hemşirelik. Ne alaka demeyin beyazlar içinde çok estetik oluyor.
yakışanı bilmem de en uygunlarından biri ortaokul öğretmenliği sanırım.

doktor bir anne ile karşılaştırınca ne demek istediğimi anlarsınız.
Hemşire.
Erkek hemşireler moda oldu bu arada hiç yakışmıyor.
inşaat mühendisliği. ama büro değil, şantiye.

+ustam bu etriyeler niye oynuyor? aşkolsun ama ya. kırıldım. düzelsin.
doğa analık. doğal olarak ana'lık. mesleğin yakışması nedir ya, kim neyi seviyorsa onu yapar, kadından çiköfte ustası bile olur evelallah.