Konuşmalarıyla bir baltaya sap olamadığını göstermesine rağmen Kendini sürekli övmesidir.
kendine bakmayıp sürekli insanlara b*k atması.
Bencil, egoist, vurdumduymaz, aciz huyları.
Yersiz yere, sahip olduğu maddi eşyalarla ego yapması. Diğer eksikliklerini kapatmanın şeklidir bu yöntem.
ezik olmak bir suç diildir, onun suçlusu insanları ezik olmaya iten şartları hazırlayanlardır.

ezik olan insanlar, korkaktırlar. korkmak evde anne ve baba tarafından hazırlanan şartlardan gelir. türk eğitim sistemi insanları çocukken döverek cezalandırma üzerine kurulduğundan türkler korkak yetiştirilirler.

başarı, korkmamakla oldukça ilintili birşeydir, başarı sahibi olmayınca verilen tepkiler de bunun üszerine inşa edilmiş bir fikir dünyasından ibarettir. aslında başkasının başarısını kıskkkanma durumu bir tür savunma mekanizmasıdır.

aslen her insan eziklikten kurtulabilir. ama bunun için de gene, korkaklık göstermemek gerekecektir.
yol yabtılar demesi yeterlidir benim için.
Garsonlari azarlamasi.
Eli agzindayken konusmasi.
Genelde kızlarda olsada fazla belli etmezler.
Kafasını hafif sağa veya sola eğmiş elini göbeği hizasında birleştiren yüzünüzü de hafif üzgünmüş gibi yapan insanlar genellikle öyledir.
kalabalıkta kendilerini hep gizlemeye çalışırlar.
Ezik insan olduğunu ben de düşünmüyorum.
Başkalarını tanımadan, anlamaya çalışmadan ötekileştirip, kendini üstün gören ruh hastalarının varlığına inanıyorum.
Ezik insan yoktur. Kendini ispatlama çabasında olmayan insan vardır.