ne mezunu olması değil fanatik, radikal, bağnaz olmasıdır. kendine ait özgün bir fikrinin olmamasıdır.
Galiba her şeyi bilmesi.
15 dakika konuşsam, alenen ortaya çıkarır kendini.
Cahil, cahilliğini saklayamaz.
bazı insanlar vardır ki yeterince tanımadıkları insanlara pervasızca "cahil" etiketi yapıştırabiliyorlar.
bu sıfatı başkaları için sıklıkla kullanan insanlar, benim deneyimlerime göre ne yazık ki fazlasıyla kibirli ve bir o kadar da akılsızdır.

bilemiyorum, belki de ben yanılıyorumdur.
cahilim, cahiller yanılabilir.
Her hangi bir batıl inanca inanması.
Bir kadının uğradığı tacizi "O saatte orada ne işi varmış?" ya da "Şort giymeseymiş o zaman" gibi laflarla meşrulaştırmaya çalışanlar hem kötü, hem zararlı, hem de CAHiLDiR!
insanların seçimlerini, değerlerini, davranışlarını, sosyal, ekonomik vb durumlarını kalıplara sığdırmaya çalışıp sonra elindeki kalıba uymayınca aaa bu cahil diyen insan davranışıdır. en net tabirle hepimiz biraz cahiliz. farkında olan ve olmayan olarak ayrılmakta fayda var gibi.
Birkaç hafta önce bir twit atmıştım tabi cahil olduğu her halinden belli olan insan müsveddesi küfür etmişti hiç bir dayanağı olmadan. Açıkla desen açıklayamaz, sorsan söyleyemez sadece küfür ederek ben cahilim bana laf anlatılmaz izlenimini verir. Hiç birşey demedim efenim güldüm geçtim.
Akp'ye oy vermek, fakir olduğu halde çok çocuk yapmak, tarikatçı olmak..
desteklediği parti.
iPhone kullanmasıdır.
" ben dolar kullanmıyorum ki bananesiii" ya da " eeee devlet para bassın o zaman" gibi fecaatli cümleleri kurabilenlerdir.
israr.

Bildiginde diretmek kimi vakit iyidir soz etmiyorum ancak benim gordugum israrci insanlar genelde mal oluyordu.

israr ile hirs birbirine karistirilmamasi gereken seyler, ona gore.
Toplum içinde burnuyla oynaması.
kanıt sunulduğu halde hala yanlışı savunması bunlardan biridir.