bugün

kendine müslüman diyenlerin hiç bir zaman objektif olarak yapamayacağı değerlendirmedir. başındaki hz. ibaresini kaldırmadığın sürece o senin için sıradan bi insan değil, bir peygamberdir. insanların dini konularda ne kadar objektif olduğu da açık bir şekilde bellidir.

hööt: başlık başıma kalmış. ukarıda da belirttiğim gibi, ben bu tür konuları tartışmayı anlamsız buluyorum zaten, başlığını hayatta açmam.
kitleleri peşinden sürüklemiş, tarihe yön vermiş zeki bir insandı. nur içinde yatsın. ama o ayşeyi isterdi.
ayraç yayınları tarafından basılmış, yusuf sancaktarın kitabıdır.

küçük hikayelerle Hz Muhammedin kişiliğine değinir kitap, insanı dini bilgilerle sıkmaz ve rahatsız etmez, okunması tavsiye edilir...
dincilerin hazmedemedikleri gerçektir. onlara göre hz.muhammed insanüstü güçleri olandır. olağanüstüdür. tartışılamaz. konuşulamaz. kendinden 15 yaş büyük kadınla evlenmemiştir sanki. doğa üstü özellikleri vardır. eleştirilemez.
bilmem kaç düzine kadınla beraber olan insandır. tek farkı budur.
kendileri son peygamber olduğundan ve peygamberlerin mucizeler yarattığından mütevellit insanlardan bu doğrultuda bu kıstaslar itibari ile üstün olduğu lakin gel görelimki eğer isteseydi imkanı dahilinde saraylarda rahatlıkla oturup, yaşayabilirdi. ama ne yaptı? senin benim hiçbir zaman yaşayamayacağımız bir evde bir ortamda yıllarca yaşadı sesini çıkarmadan, türlü sorunlar ile uğraşıp kendisini öldürmeye çalışan müşriklerle ayrıca mücadele etmesi de yanındayken.

kendisi insandı evet, yedi, içti, uyudu, savaştı, savaşta dişleri kırıldı, medinede ki cami yapımına katılıp taş taşıdı, herkesin taşımaması gerektiğini sen otur biz yaparız demelerine rağmen oturmayıp ısrarla bunu yapması ve bunun gibi yüzlerce örnek gösterilebilir insan olduğuna dair. ama bazıları malesef bunları görmemeyi seçip, her şeyi nefsine ve egolarına tutunarak veyahut g.tünden anlayarak görüyor ve yorumluyor. cahillik işte.
Allah'ü Teala'nın bile "habibim" şeklinde hitap ettiği bir insan. yaratılmışların en güzeli.
keşke o yahudileri diri diri yakan müslümanı etrafından uzaklaştırsaydı, sınır dışı etseydi.
insanlık vasıflarına sahip insan olabilmeyi başarmış tek varlık.
yeryüzüne gelmiş en güzel ahlâklı, en derin allah imanına sahip, her hareketiyle örnek bir insandır.
benim de içimdeki kötülüğü melekler ameliyatla alsaydı ben de güzel ahlaklı olurdum.
bana da allah meleklerle kitap gönderseydi, ben de allaha inanırdım.

o yüzden yaptığı pek de zor bişey değildi, kasmayın yani. ya da şöyle diyelim: ben de kendi kitabımda kendime yer versem, ben de kendimi çok mükemmel bir insanmış ve her konuda haklıymış gibi gösteririm.
6 yaşında kız ile evlenerek, 12 yaşında ilişkiye girmiş insandır. (bkz: aişe)
sakalinin bir teli bile butun kabileye colde 5000 Watt ampul gibi isik veren bir kisi insan olabilir mi? mubaregin dna'si bile yoktu kesin...

(bkz: allah ve muhammed in aslında aynı kişi olması)
bazılarını fazla rahatsız etmiş olması göz önüne alınınca ne kadar sevilen bir insan olduğu belli olan son peygamber.

1400 yıldır insanları yaşadıkları hayata kanmamaları ve bu hayatın sadece bir sınavdan ibaret olduğunu anlatan son ilahi dinin son temsilcisi.
epilepsi hastası olduğu iddia edilen kişdir.
o zamandan bu zamana kadar konuşulduğuna göre kesinlikle büyük insandır.
düşmanlarının bile 'el emin' dediği insan.
henüz müslüman olmamış bir mekkelinin 'ben şimdi insaların en hayırlısının yanından geliyorum' dediği insan.
insanların alnının çatı,faziletini taraflı tarafsız herkesin takdir ettiği insan,örnek alınası en muazzam şahsiyet;gönüllerin sultanı hazret-i muhammed...