1. 1.
  kendine müslüman diyenlerin hiç bir zaman objektif olarak yapamayacağı değerlendirmedir. başındaki hz. ibaresini kaldırmadığın sürece o senin için sıradan bi insan değil, bir peygamberdir. insanların dini konularda ne kadar objektif olduğu da açık bir şekilde bellidir.

  hööt: başlık başıma kalmış. ukarıda da belirttiğim gibi, ben bu tür konuları tartışmayı anlamsız buluyorum zaten, başlığını hayatta açmam.
  5 -3 ... uzaydangelenkozmikisin
 2. 2.
  kitleleri peşinden sürüklemiş, tarihe yön vermiş zeki bir insandı. nur içinde yatsın. ama o ayşeyi isterdi.
  5 -8 ... 4444
 3. 3.
  ayraç yayınları tarafından basılmış, yusuf sancaktarın kitabıdır.

  küçük hikayelerle Hz Muhammedin kişiliğine değinir kitap, insanı dini bilgilerle sıkmaz ve rahatsız etmez, okunması tavsiye edilir...
  2 ... cranberry
 4. 4.
  dincilerin hazmedemedikleri gerçektir. onlara göre hz.muhammed insanüstü güçleri olandır. olağanüstüdür. tartışılamaz. konuşulamaz. kendinden 15 yaş büyük kadınla evlenmemiştir sanki. doğa üstü özellikleri vardır. eleştirilemez.
  5 -8 ... kizkaciran damat
 5. 5.
  bilmem kaç düzine kadınla beraber olan insandır. tek farkı budur.
  6 -9 ... pink_floyd
 6. 6.
  kendileri son peygamber olduğundan ve peygamberlerin mucizeler yarattığından mütevellit insanlardan bu doğrultuda bu kıstaslar itibari ile üstün olduğu lakin gel görelimki eğer isteseydi imkanı dahilinde saraylarda rahatlıkla oturup, yaşayabilirdi. ama ne yaptı? senin benim hiçbir zaman yaşayamayacağımız bir evde bir ortamda yıllarca yaşadı sesini çıkarmadan, türlü sorunlar ile uğraşıp kendisini öldürmeye çalışan müşriklerle ayrıca mücadele etmesi de yanındayken.

  kendisi insandı evet, yedi, içti, uyudu, savaştı, savaşta dişleri kırıldı, medinede ki cami yapımına katılıp taş taşıdı, herkesin taşımaması gerektiğini sen otur biz yaparız demelerine rağmen oturmayıp ısrarla bunu yapması ve bunun gibi yüzlerce örnek gösterilebilir insan olduğuna dair. ama bazıları malesef bunları görmemeyi seçip, her şeyi nefsine ve egolarına tutunarak veyahut g.tünden anlayarak görüyor ve yorumluyor. cahillik işte.
  2 -1 ... dunyanin en mutevazi adami
 7. 7.
  Allah'ü Teala'nın bile "habibim" şeklinde hitap ettiği bir insan. yaratılmışların en güzeli.
  4 -1 ... pencere caminin bugusu
 8. 8.
  keşke o yahudileri diri diri yakan müslümanı etrafından uzaklaştırsaydı, sınır dışı etseydi.
  -2 ... corabinteki
 9. 9.
  insanlık vasıflarına sahip insan olabilmeyi başarmış tek varlık.
  3 ... endoskopik retikulum
 10. 10.
  yeryüzüne gelmiş en güzel ahlâklı, en derin allah imanına sahip, her hareketiyle örnek bir insandır.
  2 -1 ... particle