bugün

24 saatle sınırlı olan bir günü 30 saat uyuyarak geçirebilme şerefine nail olma durumudur. övünülmesi gereken bir durumdur. zira burda yüksek bir mühendislik, ilim ve irfan söz konusudur. 23 saati insan gibi geriye kalan 1 saati ise insanlık dışı uyuyarak geçirebilmek için izafiyet teoreminden faydalanmak gerekir. şöyle ki: uykumuzun geriye kalan 1 saati boyunca uykumuzun *na göre bağıl hızı normal bir uyumanınkinden çok daha fazla olmalı ve bu uyku tam anlamıyla bir konsantre uyku olmalı. göreceli olarak ışık hızına daha yakın bir hızda yapacağımız bu 1 saatlik uyku gerçek hayatta * 7 saate tekabül ettiği vakit; 24 saat ile sınırlı olan 1 gün içinde tam anlamıyla 30 saat uyumuş oluruz. hadi bakalım şimdi gönül rahatlıığıyla bunu evde kendi başınıza deneyin. sonuçları da bizimle paylaşmayı unutmayın.
(bkz: otuz saatte bir gün uyumak)
(bkz: bir saatte otuz gün uyumak)
muonvari bir atraksiyona girmis bir bunyenin isi; hos gunluk zamani degistiremeyiz ancak kendi icsel saatimizde goreceli bir yanilsama ile 30 saat uyunuldugu fikrine kapilinabilir..ya da ozet icin (bkz: bin kere dedim abartma diye)..
(bkz: real madrid i realde yenmek)
(bkz: ben paralel evren den arif)
6 saati diğer günden ödünç almaktır.
(bkz: bir rüya gördüm 30 saat sürdü)
(bkz: artık günler 30 saat olsun kampanyası)*
eğer derin uykuya geçilmiş ise 24 saatte 30 saatlik uyku uyunabilir. gerçi böle bi uyku sadece ayılarda olan bi özellik.
böyle bir durumun söz konusu olması için ülkeler arası geçiş yapmak gerekir.sizin saatinize göre saati en az 6 saat geride olan bir ülkede uyumaya başlar, gözlerini ülkenizde açarsanız * bir gününüz 30 saat üstü olacagından 30 saat uyuyabilme ihtimaliniz söz konusu olabilir.*
(bkz: 25 saat açıktır)
muonvari bir atraksiyona girmis bir bunyenin isi; hos gunluk zamani degistiremeyiz ancak kendi icsel saatimizde goreceli bir yanilsama ile 30 saat uyunuldugu fikrine kapilinabilir..ya da ozet icin (bkz: bin kere dedim abartma diye)..
(bkz: öyle bir uyumak ki bir ineği bile yorgun uyumak)