bugün

iyi havalar arkadaşlar...

yıllar boyu yatmış, babasının olmayan taşşağından nasiplenememiş, ağzı kokan, cebinde beş kuruş parası olmayan ve buna rağmen dünyaya 3 5 velet getirmiş, mahalle arasında soba kullanan bir fakirle aynı havayı soluma olayı.

ulan höst densiz, çekil kabuğuna, yaklaşma deri ceketime, kırmızı arabama.
Fakire olan hakarettir kendini fasulyeden nimet zannedenler.
(bkz: cool adam)
Yaklaşık olarak dünyanın en zengin adamlarının tümünün gençliğiyle aynı havayı solumaktır.

(bkz: şimdi siktir git delikanlı)
ebru gündeş'in açtığını düşündüğüm başlıktır.
yanımdaki fakire anında çek yazarak düşmeyi önlediğim vasat durum. çok zenginsen sen de öyle yap moruk.
doğalgaz zehirlenmesinden daha beterdir.
eksiledim yazar kardeş rahat ol.
aynı havayı solumak değil mesele, aynı ekmeği , dertleri, hayatı paylaşabilmek. insan insanlığını yardım ettikçe anlar. benimde durumum gayet iyi ama ne kimseyi hor gördüm çevremdekiler gibi, ne de aşağıladım. hatta tepki bile aldım fakir insanlarla vakit geçirdiğim için. fakat insanlara, hayvanlara yada yardıma muhtaç her ne varsa yardım ettikçe insan olduğunu anlıyor insan.

mutluluğun tarifi bu, başkalarının mutluluğuna vesile olup, bu mutluluktan pay çıkarmak kendine.
sahi bir zamanlar fakir ama gururlu bir genç vardı. ne oldu ona ?
kafa yaşatan olaydır.

fakirlerin verdiği karbondioksit biz zenginlerde kafa yapıyor bu nedir arkadaş zorundamıyız ağız kokunu çekmeye.
temiz fakirsiz saha istiyoruz.
(bkz: fakirlerin yaşamaya hakkı yoktur)
hic bir seyi yok ya garibimin..
butun oda 'daki oksijeni sömuruyor..

yazik.. ne cektin be!
bir fakir gibi havaya para vermediğinizi hatırlar ve bir kez daha kahrolursunuz.
Fakirliğe işarettir.
deri ceketi, kırmızı arabası olup da insan olamamış biriyle aynı havayı solumaktan bin kat daha iyidir.
insanı sinir stres sahibi bir paranoyak yapar. Çünkü sizin aklınıza gelmeyecek şeyleri bile hesaplar bu fakir her sey içinize dert olur hep kazıklandım mı acaba diye düşünmekten gönül rahatlığıyla para harcayamazsınız.