bugün

1 yıl önce kendisini terkeden sevgilisi bugün 'ya beyaz ayıcıklı tişörtüm hala sende duruyor mu?' diye sorduğunda evet duruyor cevabını vermesidir.

dipnot : kafama sıçayım.
Amsalak olmak.
Yalan söylemek ve kendini sürekli haklı görme çabası.
Evlendiğinde akrabalarını karısından üstün tutmak.
neymis efendim gorumcemin yaptigi kisir benimkinden daha guzelmis.

katiliyorum.
Arkadaşlarıyla ya da bir kızla ilk buluşmada kendini övüp kaslarım var ya da zenginim havasıyla karşıdaki insanı muzdarip etmek. Diğer bir geri zekalılık onun bunun sözüne inanıp hayatını şekillendirmektir.
Eşi “annemin yemekleri mi güzel benimkiler mi?” Diye sorduğunda “annemin yemekleri” cevabını vermesi.
gece flörtünün ortasında uykum geldi diyip yatmak.
(bkz: saygısızlık)

Misal eş, arkadaş, sevgili hangi konumda olursa olsun güzel şeyler yaşıyorsunuz, hoş anılar biriktiriyorsunuz sonra aranızdaki iltibat bi şekilde bitince hemen arkanızdan atıp tutmaya, laf çarpıtmaya başlıyor..
Çok büyük saygısızlık ve nankörluk bu neyse ki ne olursa olsun geçmişe hep saygı duyan biri olarak asla küçülmemeye, karşı taraf ne yaparsa yapsın cevap vermemeye çalışıyorum. Başarılı da oluyorum ama herkes benim kadar prenses değil ne yazık ki.
Saygı her şeyden önemli arkadaşlar.
Evlenmek.
sevmek, değer vermek, üstüne titremek.
ihaneti affedip tekrar bir şans vermek.
gerizekalıyı ayrı yazmak.
Bu devirde hangi birini yazayım. Kanunlar zaten erkeğe gerizekalı diyor. Tanıdığım biri evlenip boşanmış 3 ay evli kalmışlar. 7 yıl oldu hala para ödüyor. Ödemezse cezaevine girecek. Kadın başkasıyla beraber yaşıyor üstelik. Istanbul sözleşmesi yüzünden. Kadın hakları diye bir yerlerini yırtanlar var ya. Onlara anlatın bunu
Açlıktan kırılmak üzere olan birinin yemeğe saldırması gibi kadına saldırması.
Trip atmak.