bugün

entry'ler (271)

türk erkeklerinin güzel kız çılgınlığı

Her erkek ve kadın aslında çubuklu dondurmaya benzer. Dondurması güzel olsa da eninde sonunda dondurma biter ve geriye çubuk kalır. Dondurma aşk ve tutkudur. Çubuk ise sevgi ve karekterdir. Orta uzun vadeli kazanç için çubuğa odaklanmak akıllıca olur. (not:yatırım tavsiyesi değildir.)

tüyleri diken diken eden sözler

iyi insanlar beyaz atlarına binip gittiler.

müslümanların bir türlü gelişememesi

Maçın tamamının ilk yarıdan ibaret olduğunu varsayarsak haklı bir serzeniştir.

akıntıya kapılmış kütük gibi hissetmek

Biliyorum bir yerlerde bu hissi yaşayanlar var. Çaresizlik ve koyvermişlik ile karışık duygu yumağı.

sarıkız maden suyu

inişdibi diyorum ve susuyorum.

karşı cinste görülen tuhaf davranışlar

Kadınların sevmediği bir kadına canım demesini çözemiyorum.

14 ağustos 2020 barcelona bayern münih maçı

Gezegenin en iyi takımı barcelona'yı dünyalı bir takımın eze eze yenmesidir.

sözlük yazarlarının eğitim seviyeleri

Tarih mezunuyum.

bir kıza atılması gereken ilk mesaj

Aklımda iki zor soru var birincisi hayata geliş amacımız gerçekte neydi? ikinci soru ise bir kıza atılması gereken ilk mesaj neydi?

anıtkabirin masraflarını oraya gidenler ödesin

Hem camiye gidiyorum, hem anıtkabir'e. Ayrıştırıcı şer merkezlerinin suni dalgalanmalarıyla yön değiştirecek ya da batacak kağıttan bir kayık değilim. Toparlanın gitmiyoruz.

on ikinci nesil yazarlar toplantısı

Gençler, ağalar, efendiler yapmayın. Biz akıllı telefonmuyuz, bu nasıl bir vizyon?

on ikinci nesil yazarlar toplantısı

Gençler, ağalar, efendiler yapmayın. Biz akıllı telefonmuyuz, bu nasıl bir vizyon?

11 ağustos 2020 yunanistan ın tekneye ateş açması

Eğer bir ülkem olsaydı savaşmayacağım 3-5 ülkeden biri de Türkiye olurdu. Yunanlılar o kadar saf değil.

bayramda köye giden fakir

ingilterede zenginlik belirtisi toprak ile ölçülür. Köyün varsa toprağın vardır. Toprağın varsa fakir olamazsın.

moral bozuk olduğunda yapılacak şeyler

Uykun varsa uyu yoksa yorulana kadar yürü.

evlenme ayağına kendine aşçı arayan erkek

Amaç şirket evliliği ise haklı bir serzeniştir.

karşıkonulmaz lezzetler

Kavrulmuş fındık, antep fıstığı, kiraz, sarma diye uzar gider bu liste.

üniversite mezunlarının iş bulamıyor olması

Geleceğin en büyük sorunu istihdam. Türkiye orta uzun vadede sadece güvenlik ve adalet ile ilgili memur alımı yapacak. Eğitim ve sağlık da özelleşecek. Gençlerimiz ezici bir çoğunlukla memur olmak istiyor ama kota dolmuş durumda. Endüstri, hayvancılık, ticaret, tarım, turizm, bilişim gibi sektörlerde girişimci olmamız gerekiyor. Kendi işimizi kurmamız şart. Küçük yada büyük, bu olmalı. Sistem tıkanmış durumda. Yakında atanamayan tıpçılar da olursa şaşırmam.

mağazalar beni ibne yapmaya çalışıyor

Moda adı altında bir dayatma var. ille istediğimi giyeceksin diyor sistem. Dar paça pantalon hiç sevmediğim halde fiyatı uygun diye mecbur aldım.

bugün nasıl hissediyorsun

Bugün ödeme güçlüğü çektiğim kredileri yapılandırarak ekonomik açıdan nefes alabileceğim bir duruma geçtim. Kapitalizmin acımasız çarkları arasında kalan bütün garibanların Allah yardımcısı olsun. Kredi kartı, avans hesap, kredi.. Herkes perişan halde.