bugün

kadına her konuda yardımcı olmak.
Tamami akraba olan dort evin uzun yol soforlugunu yapmak. Hayir herkeste de araba var ama uzun yol olunca mevzuu, ovala emlakci kovala emlakci.
eşinin seks ihtiyacını karşılamak.
cinsel organını kaşıyıp atletle koltuğa serilip elinde kumanda tv 'yi zaplamak ve karısının alışveriş çılgınlığı sırasında aldığı çerezleri mandalina portakalı soyup yemek olabilir.
Soğuk limonata içiyorum, başka işe el sürmem.
Bir kadının evdeki görevleri neyse bir erkeğin evdeki görevleri de odur.
kadına göre oldukça sınırlıdır. aynı mantıkla kadının da ev geçindirmede görevleri erkeğe göre oldukça sınırlıdır.
(bkz: evimin direği)
yemek çamaşır bulaşık hepsi erkeğe bakıyor anacım! eskidendi o ampul değiştirip yatma devri.
zamanımızda erkeğe evde her şeyi yaptırdıkları için evlenmenin erkek için hiç bir artısı yok.

yemek, temizlik, ütü, çamaşır, bulaşık, alışveriş yapmasa bile mutlaka bunlardan en az birinde eşine yardım edecek. üstüne bir de çocuk yapınca altını değiştirecek, oyun oynayacak.
misafir gelince ilgili olunacak. sürekli bir yere misafirliğe gidilecek.
eğer tüm bunlardan fırsat bulabilirsen ya da gücün kalırsa eşinle vakit geçireceksin.

yazarken bile daraldım iyice.
bekar olmak daha iyi sanırım.
perdeleri takmak ulvi görevinin es geçildiği gözlemlenen görevlerdir. 25 senedir bir fiil takıyorum ben şu anda kornişçiliğe perdeciliğe başlasam hiç yadırgamam mesleği göz aşinalığı var bir kere..
Sorumluluklarini yerine getirmek. Bu kadari herkesi mutlu eder.
Huzuru sağlamaktır sanırım. Erkek evde hem otoriter hem de şevkatli olmalı. Yeri geldiğinde eşine yardim etmeli ama her konuda pasif kalıp esinin ağzının içine bakan birisi de olmamalı. Dünya değişti artık erkek
tek başına evin geçiminden sorumlu birey konumunda değil kadınlarda çalışıp kazanıyor ve erkek bunun farkında olmalı. Yani artık işten gelip koltuğa uzanırım, karım bana hizmet etsin demek yanlıştır.
bir erkek evde her işi yapabilecek donanımda olmalıdır. gerektiğinde yemek yapar,bulaşık yıkar ve temizliğe/ütüye yardım eder. günümüz kadınları da genelde çalışıyor ve bu yüzden ev işleri kesinlikle paylaşılmalıdır.
Kadin da calisiyorsa eğer kadinin gorevlerinin aynisidir. Yemek de yapmali, temizlik de.
hadi bir ahmaklık edip evlendi diyelim, o halde eşiyle beraber olabildiğince şey paylaşmalıdır.
yanlız yaşayan bir erkek olarak,

çamaşır
bulaşık
temizlik
alışveriş
faturaları ödeme
kira ödeme

evli hayattan tek farkı çocuklara bakmak diye bir şey yok. allah nasip eder inşallah.
1- trip yemek.
2- trip yemek.
3- evi geçindirdikten sonra arta kalan vakitte trip yemek.
ekmek parası kazanmaktır.
karısı ne derse tamam karıcım.oldu karıcım.emredersin hayatım demek.ve karısı ne derse onu yapmak.çünkü erkekler tek başına evde ne yapacağını bilemez.
Bir kadının görevi neyse bir erkeğin görevi de odur.
salataya limon sıkmaktır.

görsel
Adam olsun yeter dimi.