bugün

bir erkegin, sıkıntıdan patlama noktasına getirdiği, sinir ve sabır noktalarını zorlayan, andır. sıkıcılığının doruk noktası.
sıkıcı davranışlarının artık bardağı taşırma noktasına getirdiği an.
bir anda yüksek miktarda parayı cebine koyduğu andır.
yarım kilo cezeryeyi götürüp, üzerine iki üç avuç ceviz içi yediği ve onun üzerine bi iki bardak bira içtiği andır.
(bkz: sıkıcı)
(bkz: sikici)
(bkz: nedir yani fesatım ben)
Kadınla ilgilenmediği andır.

Nerden mi biliyorum?
(bkz: Kadınları anlamak)
bilgisayarın başına oturduğu andır. özellikle bilgisayarda internet bağlıysa daha da sıkıcı hale gelir. dünyayla ilişkisini keser.
bir anla sinirli olmayan andır. bir erkek her daim sikicidir, harici durum erkegin meylinin baska yone kaymasi demektir. gunumuzde insanlar bilincli sekilde uredikleri icin 12-15 cocuk yapip dolasmadiklari icin erkeklerin en sikici oldugu an bir an gibi sanilmistir.

Not: bu baslik altinda sikis kelimesini gonul rahatligiyla kullanilabilmesi acisinden turkce karakter kullanlmamasi isvicreli bilim adamlari tarafından siddetle onerilmektedir. entrynizdi es kaza turkce karakter bulundurdugunuzda sikis kelimesinin kasti yazildigina hukmedilip entryniz modlarca silinebilir.
televizyona kitlenip etrafındaki hiç bir şeyi görmediği, duymadığı, dürtsen bile umursamadığı andır nazarımda. bir de f1 izlediği an.
araba kullandığı andır. zira hayatla bağlantısı kesiliyor bazılarının.
kadınıyla ilgilenmediği her andır.
cinsiyetiyle alakasız olarak; sıkıldığı andır.
ağladığı * ve romantikliğin bokunu çıkardığı andır.
komik olmaya çalıştığı an.
askerliğin son demlerinde bulunduğu ruh halidir.
aşık olup terkedildiği andır.
deli gibi aşık olup size evlenme teklif ettiği andır.
24 saat fm oynadığı andır. başkaları için tabi.
cıplak oldugu andır.
yanımızda para hesabı yaptıgı andır.
aynanin karsisina gecip kendi kendini kestigi andir.
(bkz: türkçe karakter sorunu)

bir erkek olmama rağmen gözlemledim. o da şudur ki futbol ile ilgili bir konu açıldımı karşı cinsten arkadaşlarımız pek bir sıkılıyorlar. evet, sıkıcısınız lan.
bir bayanın ilgi duymadığı konularda konuşması ve o bayanın nezaketen dinlemek zorunda kaldığı anlar.
bir şeyi üstelediği an.
sürekli kendinden bahsettigi anlar.
* gün içinde 25. kez arayıp "nasılsın, napıyorsun" dediği zamanlar.(napayım hayatım, tam senin aramanı kapatmıştım ki gene telefon çaldı. bir açtım: sen!)