bugün

Bir düğün insanın en mutlu anıdır kendi düğünüyse ve zorla evlenmiyorsa. Peki bunu mahvedecek en kötü şey nedir? Kişiden kişiye değissede bir diğeri inkar edilemez.
Mesala: açık alanda yapılan düğünde hazırlıksızken yağmur yağması, jenaratör yokken elektiriğin gitmesi, eski sevgilinin bir köşeden sizi dikizlemesi, yangın çıkması vs. Tabi bunlar aynı zamanda gelecek içinde bi işaret ve uyarı da olabilir.
zorla çiftetelliye kaldırılmaktır.
birinin üzerine kusmak.
gelinin ishal olup altına sıçması. beyaz ya belli olur pis.
Haydin gençler kasap havasına.
halay çekerken elbisenize basılması ve yırtılması. ve en kötüsü de halayı 5 yaşındaki çocukla çekmek.
Kız kıza zorla dans ettirilmek.
(bkz: küçükken zorla yaptırılan şeyler)
halay başının yorulmamasıdır..

o halay bitmez abi, 3 saat bir fiil kasap havası oynadığımı bilirim yavşak emmi oğlu yüzünden.
otur lan artık kurtlu memo.
(bkz: geline toplu tecavüz)

daha da kötüsü;

(bkz: damada toplu tecavüz)

edit: anı geldi lan aklıma hahaha... liseden sonraki yıl fotoğrafçılığa merak sarıp iki ay kadar kursa gittim. sonrası eşin dostun düğünlerinde fotoğraf çekme muhabbeti malum. neyse bir arkadaşın abisinin düğünü, ben fotoğraf çekiyorum, garsonlar da sahneyi inceden süslemeye başladı. maytaplar, alev fışkıran zımbırtılar falan... bi de şu çevirdiğinde konfeti fırlatan icat yok mu, her garson aldı eline birer tane, sahnenin etrafına dağıldı...

neyse gelinle damat çıkıyor, biraz uzun bir yol var ben yol boyunca çekiyorum bunları. derken sahneye geldiler. alev fışkırtan maytaplar yanmaya başladı her yer alev alev ancak biri yanmadı. derken gelinle damat dans etmeye başladı. bu sırada yanan ancak fışkırmayan maytap gelinliğin altına kaçtı.

ben de gördüm. ulan acaba patlar mı falan derken bir çığlık. ardından garsonlar o heyecanla bütün konfeti fışkırtan icatları tek tek gelinle damadın üzerine sık... her yer konfeti, gelin yanıyor, garsonun biri gelini kurtarmak için gelinliğin içine girdi. ben her anı çekiyorum...

ölürsün gülmekten o anı görsen ama tabi gülemiyosun da...

düğün olayı güzel lan.
içki içen kafası kıyak arkadaşların garsonlarla kavga etmesi. bizzat yaşadığım hadisedir, kavga bayağı büyümüş düğün en az 2 saat erken bitirilmişti.
Oyun havası denen bir illet var salon düğünlerinde. O salon zaten malum dört duvar sen müziği sonuna kadar açıyorsun düğün sonunda ne kafa kalıyor, ne kulak.
Damadin ya da gelinin olmamasi.
herkesin görebileceği bir alanda tam gezinirken ayağınızın kayıp yere düşmenizdir bence. ortalıkta gezinen çocukları izleyen gözler, saz çalan şarkıcıya bakan gözler dahil olmak üzere bütün gözler size çevrilir.
iki taraf arası çıkan kavga sonucu gelinle damadın ayrılması.
sigara içmeye çıktığında pastanın dağıtılmış olmasıdır.

çokça gelmiştir başımıza. hani saatlerce o zorla götürüldüğün düğünde sıkıla tıkıla oturmuşsundur. tek zevkimdir o düğüne gitmek için düğün pastası. nedense para verip almaktan kıymetlidir. gelinle damat danslarını etmişlerdir. tabiki bir rafet şarkısı eşliğinde. sevelim sevilelim toplumsal mesajı içeren kamu spotu tadındaki slaytlarına maruz kalmana rağmen yılmamışsındır. oyun havalarını çekmişsindir. lanet ter kokusuyla karışık anlaşılmaz sözleriyle ortamı daha da tere boğan oyun havalarını. tam pasta gelecek , sigara altı yapacaz , üstüne bide o şeftali suyuna vuracaz derken , erken gidilen sigara dönüşünde görülen manzara.. içler acısıdır.
mini etekli bi kızın damatın önünde oryantal göbek atması. hayır yani damata düğün gününde yapılacak şeymi.
https://www.youtube.com/w...ture=youtube_gdata_player
gelinin uckurunda hareketlilik olmasi.
gelinin damadı masaya yatırıp sikmesi.

gelin sonuçta.
çalgıcının damadı sikmesi.
çal keke çal ekibinin olması.
Gelinin ishal olmasıdır.
Birinin kusmasıyla beraber kusma zinciri olması ve gelinin kusmuk içinde gözyaşlarına boğularak devamlı olarak kusması.
o düğüne gitmektir.
zira düğünlerden nefret eden bir bünyeye sahibim. ortalıkta koşuşturan ve sürekli bağırışan çocuklar, zorla halaya kaldıran amcalar, enişteler, kaçak kat çıkılmış saçlarıyla genç kızlar, gördüğü yerde sarılıp öpen akrabalar.. daha fazla yazamayacagım.
gitmemek en iyisi azizim.
ankara müzikleri çalmaları. birde utanmadan kalk kalk demeleri dışarıdan nasıl gözüküyorum bilmem ama erkek adam o hallere girer mi lan ayıp.