bugün

sinancım'dan dinlemek gerekir. dinlerken usul usul mahvediyor.

https://youtu.be/7tkdgMBdj3c
pinhani'nin sertap'tan daha iyi söylediği güzel şarkı.
belki yanlış yoldayız, kaybolduk...
ağlamalık şarkı. ayrılıktan sonra dinlenmemesi gerekir aslında. ama sözler anlatır seni, sizi. konuşamadan biten ilişkileri anlatır.
çok da iyi olmayan, sıradan bir sertab şakısı.
guzel bir sertap erener sarkisi. dinlettiriyor kendini.
http://fizy.com/#s/1joydd
depresyon ayağınıza geldi.
bir an'ı hatırlatıp, bakışları geçmişe döndüren şarkıdır şarkıdır.

acaba bi beni hatırlatan şarkımıdır, yoksa arkadaşlarımın kulaklarına da aynı şarkı mırıldanılmış mıdır?
acaba bir benim midir, yoksa deftere karalanmış notlar kadar sıradanlaştırılmış mıdır?

acaba ...mış mıdır?
mükemmel sertap erener şarkısı.çok temiz söylemiş.
teoman' ı aklıma getiren sözler. Bir damla gözyaşı mıydı o şarkı?
türkçe olduğundan mıdır yoksa sözlerin derin olmasından mıdır bilmem sertab bu şarkıyı orjinal halinden bile daha güzel bir hale getirmiştir.
" sakladığın her neyse
beni üzer mi? "
diye soran. kıyamayan, gidemeyen, delice seven aşkların şarkısı.
asla adlı şarkısıyla birlikte ikinci fransızca çeviri şarkısı son albümünde ki.
dinleyen çoğu kişinin sinan kaynakçı'dan önce ben yazmalıydım dediği şarkıdır.
dinlerken içinizden bir şeyler kopartıp, götüren şarkıdır. tüyleri diken diken edendir. sertap erener'in mükemmel bir şarkısıdır her zaman ki gibi.

--spoiler--
belki yanlış yoldayız.
kaybolduk kaybolduk gizleyince kendimizde yorulduk.
her hatada telafi gerekli değil mi?
bizi durduran gurur mu kibir mi?
--spoiler--
nakaratıyla içteki tüm pişman susuçları dışa vuran, bağıra bağıra söylenerek sertap'ın mükemmel sesi ile yarışma isteği uyandıran, çok yüksek tonlarda, yüksek seste olmasına rağmen gayet sakin bir şarkıdır. sertap'ın ağzına sağlıktır.
Alkolün en sevilesi yanıdır, kafanız güzeldir yani, sigaralar içilmiş; duman altı odada pencere açılmış, pencere karşısındaki koltuğa atmışsınızdır bedeninizi zar zor. Bilgisayardaan müzik açmak bile çok zor gelir, üşenirsinz. Bir şeylere gözünüz dalmaya başladığında karşı eczanede son ses açılan müzik gelir kulağınıza. Gecenin sessizliğini yırtarcasına size bir şeyler anlatır bu şarkı. Ağzına sağlık sertap, bıkana kadar dinlenesi bir parça.
hangi ruh haliyle yazıldığını çok merak ettiğim şarkı. ben dinlerken halden hale giriyorum, yazarken ne olmuştur kim bilir..
acayip sağlam, bir o kadar da damar şarkıdır. helal sertab erenere. gelmiş geçmiş en başarılı şarkısı diyebilirim. evet bu kadar da büyük konuştum. iç acıtır belki bu yüzden albenisi fazladır. söylenecek şeylerin olmasına rağmen içte kalan binbir şeye tercüman olmuştur bu şarkı. özlemeyi anlatır. kısaca; fazla güzeldir.
yüklem mi özlem mi kısmıyla beni ağlatan şarkı.
derde deva olmasa da hisse tercüman şarkı.

öyle çok şey varki içimde
hep sustuk konuşmak yerine
konuşmadığımız her ne varsa
seninle sakladım gözlerimde
susuşların getirdiği yok oluşların şarkısıdır. konuşmayıp içe atılan herşeyin patlamasıdır. aşkında, nefretinde susuşudur. gidişi anlatır... ama bir yanı onda bırakarak, artık hiçbir zaman tam olamayacağını bilerek gitmektir başka bir yola. ve herşeye rağmen onun için endişelenmektir...
dinlemekten hala sıkılmadığım, başa alıp alıp dinlediğim hüzün bombası.
uzun süreli bir ilişkiden sonra dinlenmemelidir. acıtır...

öyle çok şey var ki içimde,
hep sustuk konuşmak yerine,
konuşmadığımız her ne varsa seninle,
sakladım gözlerimde,
sertap erener e tekrar hayran bırakan parça. çok fazla güzel olmuş. gerek sözleri, gerek müziği.. türk müziğinin kalitesini yükselten parçalar bunlar.
güncel Önemli Başlıklar