bugün

Yer : Malatya.

Tarih : 1984.

Bir yaşlı kadın. ismi sultan. Sultan nine yalnız yaşamaktadır. Evi ormanlık arazi içinde. Bir gece kapısı çalındı. Kapıyı açtığında karşısında 20 cm lik adamlar içeri girdi. Ellerinde bıçaklar. Kadını orda kestiler. Bu olayı gören bir dede vardı. Korkudan sesini çıkarmadı. Ertesi gün cesedi bulan köylü kadını sessiz bir mezara gömdü.
0:00 2:09

Yaşanmış bir hikaye. Sesli olarak sizler için anlattım.
olm bir yerden koşarak mı geldin de hikaye anlatıyosun? cümleden daha çok nefes alış verişlerini duydum. diksiyon ve nefes kontrolü berbat.
ulen normalde bende sesli entryler açılmaz, ama böyle sikimsonic bir hikayeye açılır.
anlamıyorum..
adam dağda bayırda kayda girdi herhalde doğayla iç içe kayıt almış soluk soluğa bir anlatım.
haram olsun valla..
0:00 2:37

Ali dedenin başına gelen olay.
Cinler s*ksin sizi more, nereden bulaştı bu ortadogu masalları size ey?!
hikayenin özeti: ali dedenin kolundan tutup ormana götürmüşler.
gerisi de sizin hayal gücünüze kalmış.
0:00 2:24

Tek başınıza dinlemenizi tavsiye etmem.
sesini sikeyim. önce bir dinlen ondan sonra kayıt yap lan. sesten daha çok nefes alış verişi var.

otur sıfır *
0:00 2:28

Mehmet efendinin korkunç sonu.
0:00 2:31

Esme ninenin hikayesi. Sonuna kadar dinleyin. Şaşırtıcı ve korkutucu.
0:00 2:13

Fahri dedenin hikayesi.
Hızlı yaşıyorum bu hayatı. O zamanlar yaş 19. Bastığım yeri görmüyorum. Pompadan pompaya koşan, su niyetine alkol içen ben. Deli gibi de para kazanıyorum. Hem okuyorum hem ticaretteyim.

Neyse, yine bir bahar akşamı. ilik gibi bir hatun ayarlamışım. Akşamına yiyiş var. Var da ev müsait değil. Çektim arabayı sote bir yere, fonda müzik çalıyor. Neyse içki, yiyiş derken saat oldu gece yarısı. Kızı eve bıraktım, bir yağmur başladı ki sorma gitsin. Zaten kafam hafif çakırkeyf. Gençliğin verdiği cesaret te var tabi. Eve doğru arabayı sürmeye başladım. Silegeçler sonda çalışıyor. Ona rağmen yolu zor görüyorum. Sokak lambalarının biri yanıyor diğeri yanmıyor zaten. Tam eve varmak üzereyim artık, dedim bir sigara daha yakayım eve girmeden, camı hafif araladım, yaktım sigarayı. Sol tarafa kafamı bir çevirdim, yolun kenarında birisi hızlı hızlı yürüyor. Üstünde eski kıyafetler var. Aynı hızla gidiyoruz. Ne o önde ne ben. Yağmur damlaları da camda olduğundan tam kestiremiyorum silüetini. Ama aynı hızla gidiyoruz. Tekrar kafamı yola çevirdim, kadrana bir baktım 60 km. Arabanın motoru durmasın diye sadece dua ettim.

O yolun nasıl bittiğini, eve nasıl geldiğimi hatırlamıyorum. O gece kendime gelemedim. Betim benzim atmış. Ev halkı yanıma geliyor ama bende gram tepki yok. Titriyorum bildiğin. Boşverin anlatırım sonra diye diye geçiştirdim.

Bak yine buraya yazarken bile tüylerim diken diken oldu.
görsel