bugün

hayatına dair çelişkiler yaşayan komünisttir. kapitalizmin esiri olmayın diye yırtınır, kendisi 150ytl ye ceket alır.
(bkz: isim verip rencide etmek istemem)* *
devrim icin kanini doken komunistten daha az sey odemistir.
(bkz: abercrombie mağazası müdavimi devrimci)
önemli bir iş için pahalı bir ceket alan komünisttir. komünistlere bok atmaya çalışanların direk saldırdığı insandır.

yahu, kapitalizmin esiri olmak için illa çok para mı vermek lazım? küçük miktarlarda yapılan alışverişle kapitalizme destek olunmaz mı? burger king'de 10 liraya hamburger yiyen komüniste de laf ediyorsunuz, e hani, çok para mı 10 lira? lan bunun arabası var laptopu var, komünist diye yemesin içmesin giymesin sıçmasın mı bu adam?
bu bir kominist olamaz olmamalıdır olsa olsa ahmet kayanın şarksındaki meşhur karakterdir hani şu efendi olması gereken.
yavaş yavaş bizler gibi abd nin uşağı, kölesi olmaya başlamış insandır... bu durum kişinin; lacoste t-shirt, abercrombie şapka, rolex saat, 1000 beygir maserati araba ve dubai de ada almasıyla devam eder...*
(bkz: kapitalizmin kölesi olmak iyi birşey mi sorunsalı)
(bkz: komunizm fakirlerin uydudurduğu bir ideoloji mi sorunsalı)
(bkz: mccain mi obama mı)
(bkz: buyur burdan yak)
(bkz: 20 ytl ye sarar vardı da biz mi almadık)
komünizmin sahteliğini gereksizliğini farkında olmadan kanıtlayan insan.
komünizm ucuzculuk değildir. komüznimin tüketim mantığı -bu tüketim mantığı kapitalizme ve popülizme benzemez, ihtiyaca bağlı bir tüketim mantığıdır- işlevsellek ve uzun ömür üzerine kurulmuştur. bir laf vardır: ucuz mal alacak kadar zengin değilim diye. işte komünist vatandaşımız da 100 liraya konvers alana kadar 200 lira verip sağlam bir bot alır 5 yıl giyer. kapitalist olup solcu geçinen veya liberal geçen vatandaş ise 5 yılda 20 konvers değiştirir dahası ayağının şekli bozulur ve sürekli ayağı üşür.

yani komunistler malın kalitelisini kullanır pahalısına para bayılmaz, aradaki farkı anlıyorsan ne güzel anlayamıyorsan konversci seni bekliyor.
sahte komunisttir.
burda anlatılmak istenen şudur; gelip de siz "nasıl insanlarsınız bu kadar parayı bir cekete veriyosunuz der" , burjuva muamalesi yapar, kendisine gelince " e güzeldi ama kaliteli diye alıyorum" bıdıdıdısı yapar.
parası olan komünisttir.
(bkz: can sıkıntısından ne yaptığını bilmeyen yazarlar)
149 liraya pierre cardin'den takım elbise almak varken dangalıklık yapan hödüktür.
(bkz: ceketini de al git)
parası vardır, zengindir; sağa sola saçıyordur, saygı duyulması gerekir.

// sübjektif girdi,
bir cekete 150 tl veren her kişi, komünist mi oluyor - onu anlamadım ben. bir haber edin lütfen.. *

- aldığım bir son dakika gelişmesine göre; yukarıda yazdığım sübjektif girdi, hafifçe bana girdi. başlık falan bu değilmiş, o yüzden emeği geçen herkezden özür diliyorum. o komünist değildir, lümpen falandır yani.