bugün

tabire konu olan şeyin kötü, berbat veya iğrenç olduğunu belirtmek için kullanılan bir tabirdir. lakin yurdum erkeği, vücüdundaki en değerli, en güzide, en olmassa olmaz organı, neden kötü bir şeyi tanımlamak için kullanır anlamış değilim. hayır, bok gibi dendiği zaman, tamam, mantıklı bi açıklaması var, ama yarrak???
insanın çüküsüne sanatsal bir bakış açısıyla bakmasından meydana gelir.o kıvrımlar , o kavis , o damarlar.güzel şeydir pipilerimiz.
bir erkek sölüyorsa bence önemli bir iltifat ve beğeni kelimesidir... erkeğin sahip olduğu en önemli şeylerden biridir bu yüzden "onun seviyesine ulaştın sen" deme anlamındadır...
pipiyle yarakla övünen bir millet için kutsaldır.
(bkz: daha iyisini duydum)
meslek lisesine giden ergen mottosudur. bunu diyen kişi esasında karşılaştığı şeyin ne kadar olağünüstü olduğunu anlatmak istemektedir. aynı kişiler bi şeyin ne kadar kötü olduğunu anlatmak için götüm gibi tabirini kullanırlar. ifade edilen organların bulunduğu bölge gayet manidardır.
Bir kız dediğinde hani var mı göster de görelim auğauhahğauh diye salya salya gülen ergenlerle dolup taşan mekanlarda kızlar tarafından söylenmeye çekinilen fakat içerlerde bir yerlerde hala söylenen benzetme gurubudur.
Fevkaladenin tam tersi anlamındaki kalıplaşmış söz.