bugün

sevdiğinin ellerinde.
sizin avucunuzun içinde değilse önemli de değildir.
Bu ne saçma sapan sorular. Bi elimiz kalmıştı herhalde ideale uydurmaya çalışmadığımız. Rahat bırakın lan bizi. Sizin beyninizle uğraşıyor muyum ben? Dert kalmadı şimdi de elimize sarmışlar. Sinirleniyorum sözlük. Neyse tarifi veriyorum. Sevdiğiniz "kadının" elleri gibi. Annenizin elleri gibi olmalı.
yağmurun ellerinden bile küçük olmalıdır.
pambık gibi olmalı.
Peheey ego tavan. Hadi hayırlısı o vakit. Bizimla degılsın...
bir bayanın elleri nasırlı olmalı. çukurova'da pamuk toplayan kadınların elleri gibi..ki yürekleri pamuk gibi olsun.
eşine dokunurken kadın gibi.
çocuğuna dokunurken anne gibi.
elizabeth kadar narin ve hassas.
uzun tırnaklı olmamalı.
5 parmaklı.
tertemiz olmalıdır. kalbinin temizliği ellerine yansımalıdır bir bayanın. başka hiç bir erkeğin elini sizinki gibi kavramamış, kavramak istememiş olmalıdır. elinizi tuttuğunda kalbinizin ritmini değiştirecek kadar ateşli olmalıdır aynı zamanda.

sımsıkı tutulmalıdır o eller. başka yanakları okşamamış olmalıdır. ilki sizseniz o eller yanaklarınızda gezdiğinde göz bebekleriniz büyümeli, kalbiniz sanki her an fırlayıp uçacakmış gibi olmalıdır.

sevgi dolu olmalıdır, dokunduğunda nefret değil sevgi yaymalıdır. herşeyden önemlisi kalbin aynası olmalıdır o eller, bakışların tabiata yansıması...
Unlu elleriyle bana oklava üstünde bazlama uzatır gibi olmalıdır.
Pambıq gibi..
gün ışığını süzen parmakları olmalı.
bi yerde duymuştum bunu şimdi satıyorum, sattım.