günde ortalama 50 sayfa okumak gerekir ama bu dönemde yapılacak en güzel aktivitelerden biridir.
ne güzel boş zamanları var insanların..

bu pandemide normalden daha fazla çalıştım ya daha da bir şey demiyorum lan.
Teknolojiye sıkı sıkıya bağlandığımız şu devirde gerçekten büyük başarıdır.
bir 2 haftada 12 kitap okumak değildir.
Güzel şeydir. +-2 taneyle yapılması sağlıklıdır ama satır araları dışında sokak aralarınada zaman ayırmak gerek.
Eyleme dikkat et polis karga tulumba götürmesin,hergün 50 sayfa eylem yaparım,kitap okurken eylem ederim, yok oda olmadı kitap okuma eylemi, cık hiç bir şekilde uymuyor.eylem zaten negatif bir kelime kitapla yan yana gelmez.
Bir arkadaş vardı ayda 12-18 kitap okuyorum falan diyordu. Ama okusa bu kadar geri zekalı olmazdı. Geri zekalı olduğunu bir bakışta anlarsınız ama sınıfın %10’unda. Ezberci uü. Ayda 1 kitap okuyun aklederek okuyun. Ben artık okula göre kitap okuyorum. Bir sürü kitaptan bölüm bölüm ilerliyorum. Mesela bugün platon devlet’in 10. Kitabı 613 c’den itibaren er mitosunu okuyacağım.

Ekim’in sonundan beri;
Luc ferry-Gençler için batı felsefesi
Edith hamilton- mitologia
Ahmet cevizci- 17. Yy felsefesi
Ahmet cevizci-bilgi felsefesi
Cemal yıldırım- bilim tarihi
Abdülkadir çüçen- bilim tarihi
Levent ünsaldı- sosyoloji tarihi
Platon-phaidon
Platon-phaidros
Platon-devlet.
Kişiye ve topluma faydalı bir eylem.
bir bireyin kendisi için faydalı bir davranış. vakit bulunabiliyorsa ve seviliyorsa yapmaya devam edin.
Akilah azra ozge kohen sarizeybek, arda erel, elif shafak gibilerinin kitaplariysa zaman kaybidir, kagit israfidir, milli servete zarardir.