bugün

saçmadır, sonuçta olaylara bilimsel yaklaşacağı için işin sonunda bir yaradan olmadan bir yere varamayacağını anlayıp olaylar kendiliğinden gelişmiştire getirecektir. ve allahü ekber diyerek utancından kaçacaktır.
saçmadır.

çünkü ahlaki ve etik kuralların geleneksel olarak şekillendiğini bir türlü anlayamaz. gelenekselleşmiş çoğu kural ise dünyanın her yerinde din kaynaklıdır.

ensest karşıtlıkları bile yapmacıktır mesela.. bir müslüman ensest ilişki tanrı tarafından yasak olduğu için katı bir duruş sergilemesi gerekirken ateist ılıktır, bugün böyledir yarın başka türlü. zaten geçen gün ensest ilişkiye giren beni ilgilendirmez, ben girersem de kimseyi ilgilendirmez diyen bir kadın ateist yaşam formuna rastlamışlığım var. normal tabi yadırgamıyorum ama ahlak anlayışlarının filanca dinin mensuplarından daha gelişmiş olduğunu öne sürmeleri tam bir denyoluk. bunu kabul etmeleri lazım, ama edemezler, çünkü morondurlar. moronlarla sohbet edilmez.
zihin açıcı olabilir...
bir dindara göre saçmadır. at gözlüklerini eğer çıkartmak zor gelebilir. hani diyolar ya Tanrı beyin verdi kullanmamız için kullandığınız zaman mantıklı gelen düşünceler uyandıran sohbet biçimidir.
Mantiklidir.

Yeni nesil ateistleri geciyorum cunku onlar ateizmi dinlestirdi. Ateizmi bir cesit anti islam moduna soktular. Oysa onlarin abileri teoloji bilen felsefe bilen adamlardi. Nasil bir musluman muhammed de muhammed diyorsa bu adamlar da inanmam da inanmam da diyor. Dusunceden cok elestiri hakim. Islam zaten inanilacak gibi degilde ateizmi gibi tanri odakli bir dusunceyi sadece islam tanrisina odaklayanrak ateizm eksik kalir. Basit olur. Firavun dan pagan inanislarina sumer tanrilarina kadar inmek lazim. Bitirme tezi icon de hristiyanligi oneririm cunku teolojik olarak inanilmaz derecede tutarli ilerler. Kureys kabilesinin dininin mantik temellerine oturmadigini kanitlamak kolay ama hristiyanlik icin bu zor olacaktir.

Feski tarz ateistler var ki bunlar bizim cocukluk caglarimiza denk gelen abilerimiz. Onlarla konusmak cok iyidir. Siz de o da ufuk acarsiniz. Paylasacak soracak cok seyiniz var. Fakat ateistlerle sinirlandirmamak lazim. Bircik desit ve agnostik arkadasim mevcut zaman zaman onlarla da konusuyorum. Onlari dinlemek de guzel.
insanı çileden çıkarır. Kavga an meselesidir.
istisnasız her defasında ne kadar cahil olduğunuzu gözler önüne serer.

çünkü ortalama bir ateist ortalama bir inanandan (her din olabilir) daima daha donanımlıdır din konusunda.
Dindar bir insan değilim. Şamanizm üzerinden ilerlemeye çalışıyorum. Her inanç/inançsızlık bana aynı uzaklıktadır. ancak genel olarak ateistlerle bir şeyleri konuşmaya çalışmak beni kanser ediyor. Aldatılmışlık psikolojisi sebebiyle genel olarak herhangi bir soyut varlığa inanan insanları deli ilan edip kesinlikle konuşmalarına dahi izin vermiyorlar. Genel olarak saldırı modunda takılıyorlar. Tabii içlerinde gerçekten güzel konuşan, tartışanlar var ancak bunlar zaten uzun süredir ateist olan veya aldatılmışlık psikolojisini bir şekilde aşmış insanlar oluyor.
Gerçekten her şeyi en doğrusuyla, kanıtlarıyla bilsek de (ki bu mümkün değil) yanlışa/yanlış olduğunu düşündüğümüz görüşe de saygı duymamız gerekiyor. Hiçbir etkisi olmazsa en azından yeni bir fikir, düşünce öğrenmiş olursun.
ateist olmaya bir adım daha yaklaşmanıza vesile olur. ki" onları dost edinmeyin." diye ayet olmasının sebebi de mantıklı sorular sorup sizi düşünmeye sevketme ihtimallerini minimalize etmektir.çok öbdüm.
bir ateistin bir müslümana git kuranı bir oku öyle gel demesi kadar anlamldır.
şöyle olur ;

dinci domalır, ateist kobrasını konuşturur.

ney la bu ? ateistle sohbet ayakları ?

siz dinciler

kendi aranızda bile anlaşamıyorsunuz

ne iş bu ? ateistle sohbet.
Bir Müslüman ile ateizm sohbeti yapmaktan farksızdır.