bugün

kimi sığırların "ben burda da kendim gibiyim", "hiçbir sorun olmaz, zaten yakın arkadaşız" diye zırvaladığı konu.

şöyle yapalım, seviyeyi düşüreyim, anlayacağınız bir örnek vereyim:

3 yıl boyunca tuttuğun bir günlüğü, annene verir misin? ya da baban? dostuna? veyahut eşine?

elbette hayır.

buna dahi evet diyen mahluklar varsa, kendilerine ait özel bir dünyaları şu hayatta hiçbir zaman var olmamış demektir. muhtemelen psikolojik sıkıntıları vardır.
okusun dursun ipne.. 10 yılda zor okur.
Benim en yakın arkadaşım da burada yazar. Burası haricinde birçok sözlüğe ikimizde üyeyiz. Yazarların dedikodularını yapmak ne kadar eğlenceli haberiniz var mı?

edit: kendisi ayaklı tdk olur. mesleki deformasyonlu, yapacak bir şey yok.
Rahatsız edici bir durumdur. Sözlükte yazdığımı bilmez arkadaşlarım. Yazar olduğumu öğrendikleri zaman da kendi ismimi söylemiyorum, her hangi bir troll yazar ismi veriyorum.
ögrensin sıkıntı yok oldugumdan farklı biri gibi yazmıyorum sonucta saklıcak bisrmeyim yok.
sürekli takip ediliyormuşum hissi ile şu an hiçbir şey yazamıyorum ekşi'de.

iğrenç bir şey.

ekşi'de de nick değiştirme hakkı gelmeli.

yeditepe: aynı durumda olan varsa, bana bir ulaşsın.
benim arkadaşım nickimi öğrenmişti işte şimdi sevgiliyiz.
Yakın arkadaşımsa sorun olmayacak bir durumdur. iki üç tanesi bilebilir. Fazlası bilmesin. Burası benim gizli kalem. Böyle keyfim yerinde. Karanlıktan konuşuyormuş gibi.
yakın arkadaşlarım biliyor. Nickimi bulan da yakın bir arkadaşım zaten ama geri kalanının sözlükte kime ne salladığımı bilmesine gerek olduğunu sanmıyorum. aklıma nasıl gelirse o an canım ne isterse herkese sallıyorum çünkü ve kim uğraşacak onların alınmasıyla.
Boktan bir durum. Okuyuo okuyup, vayy sen böylemisin ,bumusun vay anasını gibi kelimeler kullanıp sizi buraya göre yargılaması da büyük bir olasılıktır.
benimkini çoğu sözlük dışı arkadaşım takip ediyor. arada istanbul'dan telefon edip şu başlığa sesli entry girde dinleyelim diyenler var.
geçenlerde bilgisayar laboratuarında teneffüste sözlüğe girerken bir öğrencimin nickimi görmesi ve gülmesi. neden gülüyorsun dedim? duvarda yazan adalet yazısına dedi çakal.
nick değiştirmek zorunda bırakan durumdur. allah belasını versin.
samimi arkadaşınız ise sorun yoktur.
tek arkadaşınız ise yine sorun yoktur.
ama bunların dışın da birisi ise gönlünüzce yazamazsınız tanım yapmakla sürer yazarlık ömrünüz. *
kesinlikle yazın hayatınıza kısıtlama getirecek olan durumdur.

niye mi?

aga biz buraya her zaman olmasa da arkadaşlarımıza söyleyemediğimiz şeyleri yazıp rahatlamıyor muyuz? e bu arkadaşımız yazdıklarımızı okumucak mı? bu arkadaşımız bu yazıklarımızı okuyunca bize sikko sikko bakmıcak mı?

bunların hepsi olacak.

bu yüzden yarak kürek bir durumdur.
bu fetocu veye kemalist olmasına göre değişir . yok yok s*ktir et takan kim .
gelsin paşa paşa dinlesin yüzüne yine söyleyeyim.
Nickini öğrenen arkadaşa göre iyi ya da kötü olma durumu değişir.
Karakterinize veya insanların sizi tanıdığı halinize aykırı entry, başlık açılmadıysa herhangi bir problem yaratacağını zannetmiyorum. Beni sorarsanız; Hiçbir arkadaşım sözlükte yazdığımı dahi bilmezler. Ne gerek var?
- yavru benden de bahsetsene biraz.
+ ayıpsın kanka. bizim bi piç recep var, müptezelin allahı diye başlayan bi hikaye üzerinde çalışıyorum zaten.
- aynen moruk. eyvallah!
+ ?!'^+%/&())=
hoş bir durum değildir. zira hoş bir durum olsaydı nick yerine ad ve soyad yazılabilirdi. ayrıca rahmetli babamın bir sözünü de hatırlamış oldum " insanlar birbirlerinin sırlarını bilselerdi kimse kimsenin yüzüne bakamazdı "
ne yazdığınızı merak edip sözlüğe girmenize sebep olur...
- rico
+ he?
- sözlük nickini öğrendim lan.
+ nerden öğrendin?
- sktir et.. o entry'de ki piç fatih ben miyim kanka?
+ yok fatih terim.. sensin tabi enayi.
- ayıp lan sana.. editle onu.
+ olur, mr. fatih yazarım.
abi ben öğrendim arkadaşınkini çocuk bişey yazamaz oldu o yüzden bende kimseye sölememeye çalışcam.
itiraf yazamamaktır.
samimi değildir. sözlükte farklı, özel hayatında farklı olduğunun ispatıdır.
olduğu gibi görünemeyen ya da göründüğü gibi olamayanların tavrıdır.

arkadaşlar bilsin... niye bilmesin ki...