bugün

"geçen gün bir arkadaşına sözlükten ayar vermişsin, kimdi o?" türünden rahatsız edecek sorulara neden olur.
sözlükten soğutur. nickimi değiştirebilir miyim diye moderasyona yalvarmaya bile sebebiyet verir.
bu arkadaş bütün entrylerinize yorumlar yapar. bizimki de neymiş be sus pus oturduğuna bakmayın tarzı cümleler kurar.
herhangi bir sorun teşkil etmeyecek durum.

kardeşim gizlin saklın mı var?
oturup sabah akşam am yarak muhabbeti yapıyorsan, pis fantezilerini anlatıyorsan o zaman tamam.

yok normal yazıyorsan sorun ne?
zamanında 6 aydır konuşmadığım* durup dururken msn den yazar. bir karın ağrısı vardır bellidir gosen bozmaz muhabbeti açar hatta konuşsun diye.elemanın tam sıkıldığını anladığını an ben çıkıyorum diyip olayı sonlandırmak ister sonrası şöyle gelişir:

-ben çıkıyorum üstad hadi kendine dikkat et
-bi dakika bir şey soracaktım
-sor
-senin uludaki nickin xxx* mi?
-yoo nerden çıktı hem yeni başladım yazmaya bilemezsin nickimi.

sonra birden bu elemanın eski sevgilimin ne kadar iyi arkadaşı olduğunu hatırladım söyledim nickimi sonra öğrendim kankama da sormuşlar benim nickimi.

arada sırada izleniyormuşum hissine kapılıyorum sözlük.*
akabinde gelen mesaj;

seni buldum! *
yorumun ardından vaaayyy ''x'' sen böyle mi düşünüyordun len dışarda konusmazsın burda şakımışsın.Arkadaşım olur kendisi:) Ne iğrenç bir durumdur yahu!..
eğer nickinizi öğrendiğini siz bilmiyorsanız insanı bunalıma sokar. her muhabbette bir gün önce yazdığınız entrylerin konuları işlenmeye başlanır, sizin düşüncelerinizi sanki kendininmiş gibi size satar ve ulan ne kadar benziyoruz be dedirtir.

tabii işin içinde kadın erkek ilişkisi var ise misal hoşlandığınız kızın sözlük nickini öğrendi iseniz işiniz biraz daha kolaylaşır.

söz temsil x bir şeyden nefret etmektesiniz ancak kız x'i yapmayı seviyor. kızın yanında hemen çark eder x şöyle güzel böyle iyi amanında amanın der puanı kaparsınız. *
yazdıklarının tek tek didiklenmesi, akabinde sorgulanması. evlerden ırak.
çok can sıkıcı durumdur. size gelir nickinizi söyler, sakın nickinizi söyleyince "aa nerden buldun lan" demeyiniz, "ne diyorsun sen yahu" diyiniz. bir süre geçiştirdikten sonra size mesaj atar bu "peşimi bıraak laaaa" dersiniz. sonra birden ipler kopar..
fazla takılmamak lazım, ölümlü dünya sonuçta.
ismimle müsemma olduğundan hiç bir zaman endişelenmeyeceğim durumdur.
özü sözü bir olan bir yazar için hiç de sorun olmayacak durum.
-ahahaha ne yazmışsın oğlum sen öyle.

-oğlum çok abartıyorsun.

-geçen yazdığını okudum da topmusun oğlum sen?

gibi sürekli bir eleştiri altında yaşamanıza sebep olacak durumdur.
samimi değildir. sözlükte farklı, özel hayatında farklı olduğunun ispatıdır.
olduğu gibi görünemeyen ya da göründüğü gibi olamayanların tavrıdır.

arkadaşlar bilsin... niye bilmesin ki...
itiraf yazamamaktır.
abi ben öğrendim arkadaşınkini çocuk bişey yazamaz oldu o yüzden bende kimseye sölememeye çalışcam.
- rico
+ he?
- sözlük nickini öğrendim lan.
+ nerden öğrendin?
- sktir et.. o entry'de ki piç fatih ben miyim kanka?
+ yok fatih terim.. sensin tabi enayi.
- ayıp lan sana.. editle onu.
+ olur, mr. fatih yazarım.
ne yazdığınızı merak edip sözlüğe girmenize sebep olur...
hoş bir durum değildir. zira hoş bir durum olsaydı nick yerine ad ve soyad yazılabilirdi. ayrıca rahmetli babamın bir sözünü de hatırlamış oldum " insanlar birbirlerinin sırlarını bilselerdi kimse kimsenin yüzüne bakamazdı "
- yavru benden de bahsetsene biraz.
+ ayıpsın kanka. bizim bi piç recep var, müptezelin allahı diye başlayan bi hikaye üzerinde çalışıyorum zaten.
- aynen moruk. eyvallah!
+ ?!'^+%/&())=
Karakterinize veya insanların sizi tanıdığı halinize aykırı entry, başlık açılmadıysa herhangi bir problem yaratacağını zannetmiyorum. Beni sorarsanız; Hiçbir arkadaşım sözlükte yazdığımı dahi bilmezler. Ne gerek var?
Nickini öğrenen arkadaşa göre iyi ya da kötü olma durumu değişir.
bu fetocu veye kemalist olmasına göre değişir . yok yok s*ktir et takan kim .
gelsin paşa paşa dinlesin yüzüne yine söyleyeyim.
kesinlikle yazın hayatınıza kısıtlama getirecek olan durumdur.

niye mi?

aga biz buraya her zaman olmasa da arkadaşlarımıza söyleyemediğimiz şeyleri yazıp rahatlamıyor muyuz? e bu arkadaşımız yazdıklarımızı okumucak mı? bu arkadaşımız bu yazıklarımızı okuyunca bize sikko sikko bakmıcak mı?

bunların hepsi olacak.

bu yüzden yarak kürek bir durumdur.
samimi arkadaşınız ise sorun yoktur.
tek arkadaşınız ise yine sorun yoktur.
ama bunların dışın da birisi ise gönlünüzce yazamazsınız tanım yapmakla sürer yazarlık ömrünüz. *