bugün

genelde atlanmaz.
atla da şu zavallı polisler evlerine gidip yatsınlar denesi.
en büyük sorumluluk orada o adımı atacak şahıstadır. çünkü gözler ona kilitlenir. cinayet gibi bir şey adımı at adam ölsün. ne büyük bi sorumluluk yahu..
(bkz: yerse) durmudur. zira 4 kere canlı olarak şahit olmuşumdur ama hiçbirinde atlamasıştır bu lafı söyleyen kişi.*
havlayan köpek ısırmaz mantıgından gidilerek atlamayacagı aslında kesin olan ama duygularını bastırmak ve ilgi cekmek adına şekil yapan insan prototipi..
sadece bsg denip hiç ilgilenilmemesi gereken kişinin yaptığı hal hareket ve davranışlar
gerçektende atlamaya niyeti olan kişinin söylemeyeceği söz. atlamayacak olduktan sonra niye çıktın oraya demezler mi sonra adama?
kötü kötü güldükten sonra "oluuur" diyip bir adım daha atmak ve yere düşüşünü seyretmekten ibaret olması gerekir.ancak baş kısımların aynı şekilde yaşanmasına rağmen son kısmı kişinin "bak bir adım daha kesin atarım bak bu son adımın olsun ana hala gelio dur bee" die bağırmasıyla devam eder kişi asla atlamaz.
bu sözleri söyleyen gerizekalıya önce atlaması için 5 dk. gibi kısa bir süre tanınır; şayet atlamazsa tutulur ve aşağıya atılır bu kadar. bakın bir daha oraya çıkan oluyor mudur?
ah bi tanesi bana denk gelse kendi ellerimle iteceğim sözde intihara teşebbüs eden insan cümlesi.
kendi canının bile kıymeti olmayan kişilerin şuursuzca söylediği söz. "sen bile kendine değer vermiyorsun, atlarsan atla, bize ne" denilesi replik.
genelde büyük bir çoğunluğu yerine getirilmeyen sözlerdir.
neyi bekliyorsun gerizekalı denilecek insandır.
(bkz: seneler ne olur ustume gelmeyin)
hafife alınmaması gereken tehdittir. atlayanlar da görülmüştür.
(bkz: atlamayan ipnedir)