bugün

Iki hafta önce tazminatsız böyle lök diye konuldum kapıya.

Kendi mesleğimde iş bulmam şu sezonda zor olduğundan avm lerdeki bütün mağazalarda başvuru formu doldurdum.

Hatta bugün aradılar, yarın görüşmek için çağardılar mutlu oldum.

Bilsem ki bim e başvurduğumda yarın gel başla diyecekler. Bir dakika düşünmeden başlarım.

Ama elindeki telefonun taksidini, bağlandığı internetin parasını babasından alan, kantinde kızlara binbir hevesle çay ısmarlamak için geceden annesinden para alan çok karakterli kardeşlerimin anlayacağı şeylerin ötesinde oluyor 'sorumluluk' duygusu.

Kızmıyorum kimseye, aman evladım bir şeyden eksik kalmasın diye kendini paralayan ananız babanıza yazık.

Bak, yirmialtı yaşımdayım. "Kadın kısmı" yapamaz derler pazarda limon da satarım, çıkar araba da yıkarım, gider merdiven de silerim. Namusumla kazandığım her lirayı göğsümü gere gere anlatırım.

Sen adına eziklik dersin, ben adına erdem derim. Aradaki farka da "insan" deriz...
diğer kurumlarda çalışanlardan farkı olmayan emekçidir.
sıhhi tesisat işinde çırak olarak çalıştım. böyle söyleyince anlaşılmıyor. bok içinde çalıştım. kafamdan aşağı mantarlaşmış 20 yıllık bok aktı. eve gidip yıkansam bile kendi kokumdan utanıyordum.

şimdi gurur duyuyorum. çalışmanın ayıbı, kötüsü, utanması olmaz. emek verip helal lokma kazanmak, bu dünyada insana dair az kalan kutsallardan belki de en büyüğüdür.
Bu başlığı açacak kadar ezik olmak tan iyidir.
maaşın yanına aylık koli ile le patito le cola veriliyorsa çokta şey değildir.
emek kutsaldır.
sabah akşam pc başında lol oynayıp, cips yiyen birine göre iddalı.
Öyle demeyin.
Terfileri çok hızlı alıyorlar.
Yarın bimde işe girsem, müdür olmam 5-6 ayımı alır.
Düzenli maaş.
Sürekli aktüel ürünlerden ayırırım kendime.
ekmek parası için çalışmak eziklik olmayacağı için son derece aşağlayıcı bir söz. Bunu diyene bim de ne işin var karşıda migros var demek lazım. Paran çoksa migrosa git, bimden 10 liraya alacağın aynı kalite peynire 19 TL öde çık. Dallamalıktan başka birşey değil.
Boş boş pokemon avlayan malların sözüdür.
Ekmeğinin pesinde koşan adam ne zamandan beri ezik oluyor.
baba parasıyla hava atmaktan iyidir.
yazik ya kimin cocuguysa bu tepkisi verilmesine sebep olan olay.

insan gider garsonluk falan yapar bim nedir arkadas ya.
bu başlığı açacak kadar seviyesiz bir insan var mı cidden?
ezik olduklarını düşünmüyorum bu başlığı savunan insanlarla muhatap olmak o kadar kolay olmasa gerek. babasının parasıyla bimden alışveriş yapan biri çalışanları küçümsüyor.yazık.
Insanlıkla alakası olmayan birinin açtığı başlık.
hepsi zaten apple'nin ceosu bim'de çalışanı aşağılıyolar.
bu ülkede helal para kazanmak eziklik olmuş, aşağılanma sebebi olmuş ayrıca bimde mağaza sorumlusu 2500tl yardımcısı 2100tl maaş alıyor. personel ise 1600 ile 1900 arası bulunduğu ile göre alıyor.
bölge sorumlusu 5000 tl, pazarlama müdürü 10.000 tl alıyor. sensin ezik.
sevkiyat şoförü 1700 tl alıyormuş.
Calismanin ezikligi veya ayibi olmaz sonucta alin teri helal para saygi ve onur duyarim ama sen yok para herseyden ustundur dersen soyle bir cumle kurarim pezevenglik yaparsin 1 sene sana pezeveng derler 1 sene sonra altina son model arabayi cekince beyefendi derler ama ben hala sana pezeveng derim o ayri .
ilgilenenler için http://www.bim.com.tr/Cat...s/629/bim-de-kariyer.aspx
Genç kızlar kasiyer olarak başlıyor bim de veya a101 iste ne sikimse. Ucuz marketler zinciri diyelim.Bu kızlar namuslarıyla paralarını kazanıyor orospu mu olsaydı bu kızlar? Bedenlerini mi satsaydı?
Aynı şey erkek çalışanlar için de geçerli pezevk mi olsun torbacı mı olsun.

Haysiyetiyle çalışanlar bir tarafınıza mı gitdi.
bunu konuşmak bile ayıp, fakat bunu diyen parası olan adama parası nereden gelirse gelsin domalır. Uyuşturucu, fuhuş, kumar, zorbalık fark etmez. paraya hürmet gösteren ancak böyle düşünebilir?
Ezik olmak ne laaa?
5 sene üni okuyacağıma bimde 5 sene çalışsaydım şu an bim müdürüydüm. Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz arkadaş.
(bkz: emek uludağsözlük yazarı çelişkisi)