bugün

kimse yoksa odada, evde konuşacak kimse; gülecek, eğlenecek işte o zaman gerçekleşen durumdur.
girersin internete bakınırsın varsa konuşacak biri bir iki muhabbet sonra görüşürüz diyip hadi by.
oyun falan oynarsın dizi izlersin hatta tivibu varsa televizyona bakarsın biraz ama tek başına sıkıcı olur.
hepsinden sıkılınca da biraz müzik açıp uzanırsın ama bilgisayarı kapatmazsın çünkü o da giderse tamamen yalnız kalırsın.

tabi bu durum bilgisayarda saatlerce vakit geçiren insanlar için kötüymüş gibi gelmeyebilir ama benim gibi yaptığı her şeyi yanıdakiyle konuşarak yapan ders çalışırken bile arada arkadaşıyla konuşmasa sıkılan birine için her şey anlamsızlaşmış gibi geliyor. ya da şimdi tuhaf bir bunalımdayım yakında geçer.
sizden elektrik hariç hiçbirşey istemez.
asosyallik alametidir.
hemen asosyal denilmemesi gereken durumdur. bazı anlar vardır ki internete girmek veya bilgisayarda oyun oynamak o an yapabileceğiniz en iyi şeydir.
bi kitap değildir.
bir hilal cebeci memesi kadar sıcak da değildir.
ama severim kendisini ilk maaşımla aldım lan candır o can.
En kötü dostum insan olacağına en iyi arkadaşım bilgisayar olsun halidir.
kolay kolay yavşaklık yapmaması, yapmak zorunda kaldığında ise mantıklı gerekçeler göstermesi sebebiyle doğru önermedir. en azından ikiyüzlü değildir, adam satmaz, orospu çocukluğu yapmaz.
çöktüğünde veya herhangi bir parçası bozulduğunda kendini aldatılmış, terk edilmiş hissettiren durumdur.
ukalâdır.ama hakiki dosttur.ufak bir yanlışın çığ gibi büyümesini engeller ama ayarı(error) da verir size.bu arada hatalarını kendi kendine tamir eder çoğu zaman.arkadaşlığınızı büyük hasardan kurtarır ,dış mihrakların saldırısına karşı korumaya çalışır kendini.
çoğu zaman sana karşı gelmez . sen onu temiz kullanıp iyi davranırsan o da sana iyi davranır . insanın sıkıldığı zamanlarda hep yanındadır . meşgul değildir çünkü tek arkadaşı vardır . bilgisayar candır.
(bkz: şey ben biraz asosyalim de)
salaklığından şüphe edilen bütün gün mal mal monitöre bakan arkadaşın kendini avutma şekli.
salaklığından şüphe edilen bütün gün mal mal monitöre bakan arkadaşın kendini avutma şekli.
..bence salaklığından şüphe edilen bütün gün mal mal monitöre bakan arkadaşın kendini avutma şekli değildir..

içinde kendine ait ayrı bir dünya oluşturabilirsin.. o bir dosttur, kullanmasını bilirsen her zaman yegane dostundur.