bugün

arz talep gerçeğine bağlanınca, bilgi içeren entry girme hevesini kıran olaydır.
bilgi fışkıran entry giren insan, o entrynin pek oylanmayacağını bilir ve buna rağmen yazar; çünkü paylaşmak güzeldir!..
dünün dikkat çeken entryleri:

1. Belirsizlik ilkesi
2. Quantum fizik temelleri
3. Radyoaktivite
4. Diyot Jonksiyonu

ulan düşünsenize böyle olduğunu. bunu gören adam ne der? siz değil misiniz lisedeki ders çalışan tiplere inek diyen?
okumaya usenmenin sonucudur. onu da gectim aslinda insanlar okuyorlarda ama oylamak usendiren bir sey galiba.
sözlükte bir forum havası estiren entrylerin favori olmasından kaynaklanan bir durum.
ajdar anike 18 sayfa yazı yazıldığına bakarsak gayet normal denebilecek durum.
bilgi içeren entrylerin silinmesinden daha vahim olmayan.
egitici programlari reddedip magazin programlarina gomulmus, acun firarda ile bir ulke ismi duymus insanlarin yarattigi sonuca paralel durumdur.
sözlüğün amacının gözden geçirilmesini gerektiren durumdur.
(bkz: repleri unutmayalim)
bilgi içeren, yazmaya değecek entry girecek insan sayısının az olması dikkat çekicidir.
insanların "puahahahha" şeklinde gülmek istediklerinin açıkça gösteren durumdur. Ancak bu denilemez ki bilgi içeren entry istenmiyor. Mizah içerikli entry ler anlık oy alabilirler. Bilgi içerikliler ise uzun vade de oy getirecektir. ama karşılaştım gerçekten bilgi içerikli bir entry eksi oy da aldı bu anlamsız tabi. Ama bıkmadan usanmadan yazıcaz sözlüğe hepsi bu.