bugün

tv 8' de yeni başlayan oldukça eğlenceli bir yarışma programı.
oldukça farklı bir formata sahip, aktüel, süper bir yarışma, cemil büyükdöğerli ve tamay kılıç sunuyor. her pazar...
yoldan geçen vatandaşlarımıza ;

-arkadaş çevreniz geniş mi?
-sevilen bir kişi misiniz?
-ikna kabiliyetiniz yüksek mi?

diye 3 soru sorup bu sorulara olumlu yanıt veren kiileri(ki bugüne kadar olumsuz yanıt verme cesaretinde olup kendine toz konduracak bir vatandaşımız çıkmamıştır)yarışmacı olarak kabul eden yarışmadır.

seyredilesi,komik,yurdum insanının binbir türlü halini gösteren bir programdır
(bkz: cemil büyükdöğerli)
(bkz: bi iş için lazım daki hatun)
tv 8'in oldukça eğlenceli programı. izleyenin yarışmacı yerine kendisini koymasına neden olur. tuvalet kağıdı ve 2 tost 1 ayran getirmeyen arkadaşlarını boğma isteği yaratır. sunucu oğlumuz şahan*'ın ekibindendi önceden.

(bkz: cemil büyükdöğerli)
defne joy foster in başlarda programı sunan frijit kızın yerine gelmesiyle daha da eğlenceli olan tv 8 in yarışma programı. sanırım sürekli metro city de geziyorlar ya da ben metro city de çekilen programlara denk geliyorum.
yarışmacılardan, beyaz bir kediyi ya da 1 metre uzunluğunda saçı olan birini, arkadaşlarını ikna ederek getirtmelerinin istendiğini gördüğüm çok eğlenceli, özellikle de ikna aşamasının genellikle çok komik diyaloglara sahne olduğu yarışma.
"pardon röp de şambır ınız var mı acaba?" sorusuna verilecek* niye cevabına * karşı sarfedilecek subuk demeç.
ayrica defne 'nin ne kadar peach oldugunu gosteren programdir.
bir gün sokakta meteliğe kurşun attığım anlardan birinde yanıma yaklaşıp mikrofonu ağzıma kadar dayayıp 'arkadaş çevreniz geniş mi' sorusunu soracağını ümit ettiğim program. ama denk gelmez ki bize. gerçi denk gelse de hangi arkadaşım inanıp da istediğim şeyi getirecek ki? ve şundan da korkuyorum açıkçası:
- alo ahmet, çok çok acele bir adet bilardo sopası lazım bana.
+ ne o, gotüne mi sokacan? ehe ehe..
böyle rezil olmak da var işin içinde. arkadaş çevresi geniş ama nitelik bakımından kısıtlı.
arada bück dich sarkısının caldıgını duyunca sasırdıgım, tv8 de yayınlanan cok eglenceli bir program.
Defne joy foster ablamızın tatlı sunumuyla süper ötesi bir hal alan programdı. Şu an yayında değil sanırım ama eski bölümleri bile olsa izlenir. Tadından yenmez efenim.