bugün

Aklı başında her futbolseverin kabul edeceği bir realitedir. Şöyle ki,

Bilindiği gibi Beşiktaş istanbul'un üç büyük takımından biridir. Bu bağlamda türk futbolunun imtiyazlı kulüplerinden birisidir. Fakat gelin görün ki, Beşiktaş aynı zamanda bu üç takım arasında en az popüler olanı, en az iplenenidir. Yine bilindiği gibi diğer iki kulübe karşı duyduğu geride kalmışlık hissi ve onlar tarafından bir eşit olarak kabul edilmemeden gelen hayal kırıklığı bu kulüp taraftarının ezik, kompleksli bir bakış açısını kulübün temel felsefesi haline getirmesine sebep olmuştur. Zaten bu taraftar güruhunun sözümona kabadayı hareketlerinde, atarlı, raconlu tavırlarında, "ulan"lı ifadelerindeki varoşvari davranışlarında da bu ezikliği sezmek mümkündür.

işte mantıksızlık da tam bu noktada karşımıza çıkmaktadır. Şimdi esas mantıklı olan şüphesiz ki her anadolulu bireyin kendi memleketinin takımını veyahut herhangi bir Anadolu takımını desteklemesidir. Bu en mantıklı davranış olduğu kadar en onurlu yaklaşımdır da. Burası kesin.

Fakat bir de futbola gönül vermiş, fakat istanbul takımlarının medyadaki imajına kapılarak bu kulüplerin taraftarı olmuş olanlar var. Bu popülaritenin etkisine kanan gençler Fenerbahçe ve galatasaray'ın taraftarı olma yoluna gidiyorlar. her ne kadar yanlış olsa da, burada da sakat da olsa bir mantık söz konusu.

Oysa beşiktaş'ın durumu tam bir mantıksızlık örneği. Bu kulübün taraftarları da imtiyazlı kulüplerden birini tutuyorlar ama onların içinde en garibanını, en fazla varoş ağzıyla konuşup en ezik yaklaşımlarda bulunanını seçiyorlar. yani en arada derede kalmış olanını ve bu durumunu da resmi ideolojisi haline getirmiş olanını destekliyorlar.

saçmalığın daniskası budur işte canlar. buradaki durum mantık hiç değil, bir mantık içinde mantıksızlık da değil. mantıksızlık kere mantıksızlık...
beşiktaşlı olunmayıp, doğulduğuna göre ortada bir mantıksızlık yoktur.

not : kayserisporluyum.
yıllanmış ve kimsenin gülmediğine emin olduğum salak saçma lafları söyleyerek espri yaptığını hatta ve hatta ayar verdiğini sanan organizmaları tanımamıza vesile olan mantıksızlıktır.
şöyle ki beşiktaş taraftarı diğer kulüblerden ezik olduğunu veya iplenmediğini düşünmez, aksine fener ve galatasaray taraftarının götlerinin fazla yukarıda olmalasından mütevellit kendilerini kaf dağının zirvesinde görürler ancak mantıksızlık şudur ki galatasaray' ın 2000' deki göğsümüzü kabartan başarısı dışında ikisininde sike sürülecek bir başarıları yoktur. bazı fenerbahçeliler 100 yılı aşkın tarihlerinde oynadıkları bir çeyrek finali başarı zannederler ki buda ne kadar ezik olduklarını gösterir. ayrıca bu troll' ün mantığıyla düşünürsek, beşiktaş bu sene avrupa medyasında diğerlerinden kat be kat fazla konuşlur, eğer kişi götünü kaldırıp avrupa medyasını takip ederse, bugün ispanyolların simao' nun arkasından nasıl ah çektiğini görürler. ayrıca beşiktaş şu anda dünya kulüp sıralamasında 26. sırada bulunurken kendini kaf dağının zirvesinde gören eziklerin takımları ilk 100' de dahi değildir. ayrıca beşiktaş uefa' da finale koşarken bu götü kalkıkların takımları daha elemelerde sikimsonik takımlara elenerek bizi avrupada rezil etmişlerdir, ikinci olarak beşiktaş iki sene önce kaldırdığı kupada finale giderken, bu götü kalkıklardan birisi kupanın nasıl bi şey olduğunu dahi hatırlamaz.
trabzon'a insanca değil hayvanca tecavüz etmesine rağmen beşiktaş'ı tutabilmenin mantıksızlığıdır.

napalım aga seviyoruz işte. var böyle kötü yanları da işte. pis tecavüz ediyor amk.
şu fotoğrafa bakıldığı zaman aslında beşiktaşlı olmanın değil de, konunun mantıksızlığı anlaşılacaktır.
http://img39.imageshack.u...kun3haftaninfotograf.jpg/
şimdi objektif olarak durum şu, bu tespiti yapmak benim nazarımda salaklıktır. neden diyeceksin, her takımın kendine göre bir güzelliği vardır, insanlarda kendilerine uygun buldukları takıma gönül vermişlerdir. nasıl ki bana göre esmer kızlar çekici ise sana göre sarışın olabilir. ben sana "aaa sarışınlar kötü kaka" diyemezken -ki demem yanlış anlaşılmasın, teşbihte hata olmaz- sende bana "esmer kızları şöyle kötü böyle kötü" diyemessin. ben gönlümü galatasaray'a vermişimdir, sen fenerbahçe'ye vermişsindir, bir başkası trabzon'a, beşiktaş'a, bursa'ya... sonuç olarak herkes istediği takımı desteklemekte özgür. bu yapılan ise tamamen ergen davranışları ile eşdeğer. herkesin takımı kendine, iyidir veya kötüdür ona ben karışmam, o herkesin kendi bileceği iş.
bize stad değil havaalanı yapılsın, çok transfer yapıyoruz diye bir cümle kurdu geçen gün bir taraftar. mantıksızlık deyince aklıma geldi.
madem öyle diğer sözlüklerden daha az popüler olan uludağsözlük te işin ne kardeşim ? git ekşi de yaz itü de yaz. diğer o bahsettiğin 2 takım gibi bu sözlüklerde uludagsözlükten büyüktür. sen şimdi çok mu mantıklı oldun burada yazar olmakla ???

(bkz: başlık olsun diye başlık sıçmak)
bunu söyleyen bir barcelona taraftarı olsa boynumu büker haklısın abi der giderdim. amma kalkıp son dakikada kaybettiğin şampiyonlukta stadı yakıp birbirini döven bir taraftar güruhusunuz. diğeri ise yıllar önce kaldırdığı kupanın ekmeğini yiyor hala. sizin ezikliğiniz takımlardan gelmiyor ey renkliler. fenerbahçe de galatasaray da iki büyük futbol takımıdır. fakat taraftar olarak çapınızı bilerek konuşacaksınız ki adam bilsinler. elle tutulur neyiniz var ey fenerliler oraya buraya saldırırsınız, hırsınızı alamaz birbirinizi döversiniz sonra kalkıp kupa bizim için önemli değil dersiniz sikimsonik takımlara elenir sonra beşiktaşın en ufak başarısızlığında dalga geçmeye kalkarsınız. sahi siz ne iş yaparsınız? 2 maç kaybettikten sonra asacak adam ararsınız sonra birlik mesajları verirsiniz yaptıklarınızla söyledikleriniz ayrı bir tezat yaratır bünyelerde. oysa beşiktaş taraftarı, takımına sahip çıkar o birlik mesajları her sonuçta verilir. sizin gibi elit olup dönek olacağıma varoş olup delikanlı olmayı tercih ederim.
bilmem kaç sene real madrid gibi bir takımda oynayan gutinin transferinden sonra hiç mi birşey bulamadınız da adama eşcinsel dediniz ya da quaresmanın küpeleri mi battı bir tarafınıza. eğer büyüklük sizin kitabınızda hazımsızlıkla eşanlamlıysa sizden büyük takım da taraftar da yoktur.

Not: fanatik bir malaga taraftarı değilim.

Edit: dikkat edilirse trabzondan bahsetmiyorum bile....
en az üç düdüklerden diğer ikisinin taraftarı olmak kadar mantıksızdır. (anadolu'da yaşayıp istanbullu olmayanlar için.)
fenerbahçeli olmak kadar mantıksız değildir.
"Ama sizi nası yendiydik, pek de güzel yendiydik, tecavüz ettik tecavüz" tarzı liseli laflarını bolca atan ama ilk mesajda ortaya konulan temel fikre asla karşı duramayan ve duramayacak olanlar çemkirsin dursun kendi hallerinde ancak.
türk futbolunda hiç iplenmeyen takım taraftarının sıçmasıdır.

(bkz: trabzonsporun büyük takım olduğu yalanı)
aşkta mantık aranmaz.
beşiktaşlı olmakta mantık arama salaklığın daniskasıdır.

çünkü bu karşılıksız, başarı ve popülarite kavramlarından uzak sebepsiz bir sevgidir, deli gibi sevmenize rağmen sebebini bilmezsiniz neden ben beşiktaşı seviyorum dediğinizde bir cevap bulamazsınız.

şimdi bir anne çocuğunu neden sever, bir insan bir müzik türünü neden sever, bu gibi konularda mantık aramak ne kadar saçmaysa bu konuda mantık aramak o kadar saçmadır. ayrıca doğduğun yerin takımını tutacaksın kavramı da ayrı bir saçmalık. *
eziklik nöbeti geçiren bir hamsi'nin çırpınışlarıdır.

gece rüyasında kendini beşiktaş tribünleri tarafından kovalanırken görüp buraya gelip korkudan ne yazacağını şaşırmış, ne yapsamda içimdeki ezikliği sözlük platformunda dışarı vurayım da bir nebze olsun rahatlıyayım diyen yazarın ayar manyağı olmasıyla sonuçlanan mantıklılıktır.
boşuna demiyoruz, "anlayamaz kimse bu aşkı" diye...
karşısına "aşktır, herhangi bir sebep gerektirmez"den başka bir argüman koyulamayan mantıksızlık durumu.

bu karşıt söylemlerin hiçbir halta yaramadığı gibi tam tersine mantıksızlık tezini doğruladığı farkediliyor mu bilmem.*
mantik hatasi var.
buyrun
(#10690675)
(bkz: #11011660)
biz takımımızı, güçlü olduğu, çok popüler olduğu için tutmuyoruz.
belki 3 büyükler arasında en az popüler olanı, en az tanınanı...
ama beşiktaşlı olmanın farkı da burda başlıyor işte.
biz takımımızı tutarken, başarıya bakmıyoruz. gerçekten gönül veriyoruz.
"beşiktaşlı olunmaz beşiktaşlı doğulur" derler ya, ben beşiktaşlı doğmadım. ama 5 yaşından beri beşiktaş taraftarıyım ve bundan gurur duyuyorum.
belki klasik, belki de artistik için söylediğimi sanacaksınız;
ama ben, beşiktaş bankasya 1. lig'e düşse de tutarım takımımı, değiştirmem.
biz beşiktaş'ı tutarken, aldığı kupa sayısına bakmıyoruz.
biz takımımız başarısız olunca ona sırt dönüyoruz. ama bunu yaparken, beşiktaş'ı tutmayı bırakmıyoruz, protesto ediyoruz.
protestomuzun sonucunu da alıyoruz.
neymiş sekiztaşmış, 8 gol yenir miymiş hiç?
yenir kardeşim yenir... beşiktaş yedi oldu, itirazı olan? siz de oynasaydınız, kaç kaç biterdi acaba maç?
tebrik etmek lazım fenerbahçe'yi, her ne kadar pek hazzetmesem de, son maçta yendiler bizi. güzel oynadık, atamayana atarlar demişler, yenildik. kabul.
ama kimsenin kalkıp beşiktaş'a bok atmasına da gere(n)k yok!

velhasıl,
beşiktaşlıyız, öyle kalacağız,
geçiremez hiçbir güç bizi bu sevdadan.
karda, çamurda, yağmurda her an yanındayız,
15 gol yesen de buca'dan,
biz beşiktaşlıyız!

söz/beste bana ait...
(bkz: taraftarklık nedir popüler ve havalı çocuk)
burda mantıksız olarak savunduğun davranış, 100 yılı devirmiş bir ülke spor takımına karşı hakarettir.
yanlış düşüncedir. mantıksız olan desteklediğin spor kulübünün güncel başarı ya da başarısızlıklarını edepsiz şekilde yorumlamaktır.
ask´ta mantik olmamali zaten.

Yıllarca kahrolsak dertden kederden
Bilsekki kellemiz kopar bedenden
Aşkımız harbiden hemde derinden
Asla vazgeçemeyiz Beşiktaş senden...

saygilar carsi avrupa.