bugün

fanatik' in son trajik beşiktaşlı azdırma yöntemi. (bkz: salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk) beşiktaş bu sezon şampiyonlar liginde yarı final oynamış ve lig'de şampiyon olmuş olsa bile bu transfer zor olurdu. hem bilimsel açıdan bakarsak ;

(bkz: artiz mi ne artizi artiz ne arar la bazarda)

http://fanatik.ekolay.net...or_3_Detail_33_179324.htm
32.5 milyon pound bonservis bedeli açıklandıktan sonra beşiktaş hayal aleminden çıkmıştır.
gerçekleşecek olan transferdir. bunu fanatik söylemiyor tabi. ben söylüyorum.*
(bkz: olcak olcak işallah)
oyuncuyla ve kulübüyle anlaşılmış, her şey bitmiş derken, karısının istanbula gelmeye sıcak bakmadığı için gerçekleşmeyecek transfer.

zira gazetelerin dediğine göre hep böyle olur. dünyaca ünlü oyuncuyla ve kulübüyle anlaşırsın. karısını ikna edemezsin arkadaş.

onun karısı yokmu dediniz...emin olun gider bu arada bi hatun yapıp evlenir bu adam. türkiyeye gelecek ya, evlenip bide on beş güne çocuk yapar bu herif. ahanda yazıyorum buraya. demedi demeyin.
gelecegini sanmam ama gelirsede ilk söylecegi söz şudur:
bobo dan beşiktaş hakkında çok olumlu bilgiler aldım
nobre varken gereksizdir. bu sezon gollerini ikiye katlayacağından eminim. geçen yıl bi tane attıydı.
bi çok kişiye göt kaybettirecek transfer.

bizzat arkadaşlarımdan biliyorum.

-ulan robinho beşiktaşa gelsin bilmem nerede, bilmem neremi, bilmem kaç kişiye şu pozisyonda ziktirmezsem şerefsizim. diyen bir sürü arkadaşım var.

adam içimizdeki ipneyi ortaya çıkardı arkadaş. aman gelmesin boşver. bir sürü ipne arkadaş istemiyorum ben. herkes delikanlı kalsın.
araya fenerbahçe girmiştir. almak için mi girmiştir? kimbilir belki.
ama kesin bildiğim bir şey varsa;

20 milyon dolarlık kredi+
fulya ipoteği+
robinho'nun alacağı yıllık 6 milyon euro+
ikinci bir mehmet topuz vakasını camianın kaldıramayacak olması+
pek çok yerde transferin bitti olarak yansıtılması+
fenerbahçe'nin yüksek pazarlık gücüyle fiyatı artırması

beşiktaş'ı zor durumda bırakmaktadır. evet Aziz Yıldırım bedel ödetiyor desek yeridir.
(bkz: robinho ya 60 milyon euro verebilecek zihniyet/#9081181)
gereksizdir. gözlemleyebildiğim kadarıyla kendisi son derece uyuz bir futbolcudur.
ihtimali olan transferdir.

yıldırım demirören şu aralar kafaya koyduğunu yapıyor aslında. harıl harıl kredi aradığı söyleniyor şimdi robinho için. 75 milyon liralık bir krediden söz ediliyor.

bu arada robinhoyu oynatacak takım çoktur. olmadı katar takımlarına gider yani adam.
ayrıca adam ne istikrarsız ne de disiplinsiz. santosta sağlam oynuyor. dünya kupasında da iyiydi.
hiç te demeyin yani robinho şöyle böyle. asıl sorun çekememezliğiniz. bu kadar.

not: türkiyeden takım tutmuyorum.
kesinlikle yanlış bir girişimdir. her ne kadar taraftarın gözünde büyük yankı uyandıracak da olsa bu çapta büyük paraları artık dünyanın büyük klüpleri bile vermiyor, veremiyor.

düşünün barça david villa yı yüksek bonservisi hnedeniyle iki yıl izledi. yani , biz bu adamı şimdi de alırız ama ya aldığımız değere değmeyecek bir futbolcuysa diye. bu paralar büyük paralar. robinho ise kırılgan. türkiye şartlarına uyum sağlayıp sağlayamayacağı muamma bir isme 60 milyon euro bağlamak büyük risktir. bu riskin altından sadece demirören değil tüm beşiktaş camiası kalkamaz.

bize yine hüsran , bize yine hasret düşer o zaman!

saygılarımla...
schuster'in isteği üzerine yapılan girişimdir.
kısacası doğru girişimdir.

quaresma için de vır vır edenler şimdi ağızlarını elleriyle yukarı çekerek adamı izliyorlar. kısacası rahat olun, gelecek ve estirecek.
(bkz: şimdi onlar düşünsün)
(bkz: komutan logar siyah bir kapak yaklaşıyor)
lig tv de açıklandı çarşambe geliyomuş. perşembe de olabilirmiş. hayırlı olsun.
gelsin gelsin de karabük'te geçirsin sonra 2 tane..
yıldırım demirören in paramız olmadığı için yapmayacağız dediği transferdir.
beşiktaş'ın böyle bir transfer yapması gereksizdir, kaldı ki haberin gerçekliği bile kesin değildir. ancak böyle bir transfer olsa bile gereksiz oalcaktır dedim çünkü artık öncelik savunmaya verilmeli..
tekrar gündeme gelen bir transfer konusudur, zannımca ronaldinho transferinin sonu gibi bitecektir.