bugün

(bkz: sozlugun sorunsal sorunsali)
beyaz'ın yıllardır bir milim sapmadığı, o yanlışlıkla gaf yapmış da göt olmuş tripleri nedeniyle artık herkesin içini bayan mizahın güldürücü özelliğini yitirmesi sorunudur.
peki, bu benim sorunum mudur? tabi ki hayır.
arada bir güldürmesine rağmen çok komik olduğu söylenemez. beklentileri karşılamayan program(kimin ne beklentisi olduğu da önemli tabi). konukların kalitesi, espri unsurunu artırıyor zannımca. her hafta kaliteli konuklar olmaması ise devamlı komik bir program olma olasılığını ortadan kaldırıyor.
yer er komik olan programdır. efendim, beyaz eğer kendi esprilerini yaparsa direk zaping yaparak, onun komikliğine tepkimi veriyorum. abi bir program bu kadar mı fütursuz olur, ulan her program biri arıyor ''beyaz biz sen çok seviyoruz, sana aşığız, benimle evlen beyaz'' ulan sanki izdivaç programı adamın sevgilisi, cinsel hayatı vardır dürzüler. neden arayıp duruyorsunuz? o arayanları kınıyorum...

dediğim gibi bazı programlar gerçekten komik olabiliyor. misal kaç ay önceydi hatırlamıyorum ama yine gece uyayamadım televizyonda zaping yapıyorum. sonra beyaz show'u bir açtım; beyaz duşta yanında bir adam var * onunla beraber ''giden günlerim oldu'yu'' söylüyor. efendim, moralim mi bozuktu bilmem ama, onu görünce kopmaktan kendimi alamadım. gerçekten komikti yane...
(bkz: sorun yaratmayın)*
çok izleniyorsa komiktir. çok izleniyor ve çok konuşuluyorsa daha da komiktir.
olay benim açımdan şudur: geçen senenin yıkan programı disko kralının kapsam genişletme çabasıyla birlikte üç güne yakın koymasıyla beraber programa gelen sanatçıların kalitesinde düşüş ve programın kalitesinde düşüş kaçınılmaz olmuştur. yılların klasiği beyaz show kendi çizgisini fazla saptırmadan işi götürmektedir ve kıyas konusu disko kralı türü programlarsa onlardan daha sıkıcıdır ve olmalıdır da. sonuçta bu program adamı yarmak üzerine kurgulanmıyor.

ama şöyle de bi durum varki okan programı 3 güne çıkarıp kaliteyi düşürünce beyaz show da dahil 4 gece art arda program dayatılınca izleyici kitlenin de kafası karışıyor ve bu sene gözlemlediğim kadarıyla da bu iki adam birbirini öldürüyor. biz program kaçırmamaya çalıştıkça günlük daha az vakit ayırıp beş dk ondan on dk bundan bakmaya çalışırken show'un öncüleri olan bu iki program tv dünyasındaki zirvelik yerlerinden uzaklaşıp sönük kaldılar.