bugün

Geçen hafta magazin programlarında bu tarz benim yarışmacılarının avamlığı ve cadılığı gözler önüne serilmişti. reiting uğruna basit mahalle kavgaları yapılmasınının kınanması,bugün ne giysem in eski yarışmacılarını kaliteleriyle tekrar gündeme getirmiş oldu.Ayşenur seks ikonu lady gaga,Gizem vampir olarak karşımıza çıkarken bugün ne giysem ilk sezondan Betül ise melek kıyafetiyle bir kez daha ekranlarda yer aldı(Bkz:Galeri)Kesinlikle çok başarılı bir karşılaştırmaydı.Özellikle bu tarz benim yarışmacıların çığlık çığlığa kavgalarıyla seviyelerini ortaya koymalarından sonra...
Moda konseptli yarışma programlarının popüler olmasında öncülük yapan bugün ne giysem 1.sezonun,hafızalardan silinmeyecek fenomen yarışmacısı.diğer yarışmacılarda olduğu gibi jüriye hakaret etmediği,kültürümüze uygunsuz giyinmediği,kanserle mücadelesine sığınıp ajitasyon yapmadığı,gözyaşı dökmediği halde yarıştığı bölümler günün en çok izlenen programı olarak zirveye oturmuştu.oysaki ekranlarda yayınlanan bir çok programda,reytingte başarıya ulaşmak uğruna yapılan oyunları hepimiz biliyor ve her gün izliyoruz.halk oylaması sonucuna göre kazanacağı Anlaşılınca, galaya bir adım kala elenmesi büyük tepkiye ve show tv'nin telefonlarının kilitlemesine yol açmıştı.yapımcı arkadaşlarım bu kararın, programın eğlence formatının dışına çıkmaması yönünde,gerçek sebebin ise Betül Hanım ın yarışmaya devam etmek istememesi olduğunu açıklamıştı.O günlerde magazin programları ve sosyal medyada beni en çok etkileyen haber, hastalığını yeni öğrenmiş üstelik sıfıra yakın makyaj ,uyku ve gıdayla podyuma çıkmış bir yarışmacının sivri dilli jürinin karşısındaki güçlü duruşuydu. bu durumun farkedilmesi jüride hayranlığa sebep olmuş ,nur yerlitaş ın dahil olduğu unutulmaz anlar yaşanmış,pek tabi bu anlar da show tv yi reytingte zirveye taşımıştı.
Kendisiyle, Beyoğlu midpoint'te eşiyle beraber yemek yerken karşılaştığımda yanlarına gittim ve beni masalarına davet ettiler.birlikte kahve içtik.yarıştığı yıl show tv iç yapımlar,beni de diğer magazinciler gibi kendisiyle iletişime geçmem aşamasında sözleşmesini öne sürerek engellenmişti.Dolayısıyla bu güzel tesadüf bana geçte olsa sohbet tadında mini bir röportaj yapma olanağı sağladı.o anda birbirine bu kadar yakışan, backgroundu bu kadar iyi ve bir o kadar mütevazi çifti ömrümüzde çok az görebiliriz diye düşündüm. yarışmayı hiç kaçırmayan lösemili yeğenime, örnek olduğu için kendisine defalarca teşekkür ettim.betül hanım kanaldan gelen sunuculuk teklifini geri çevirdiği için hiç pişman görünmüyordu.üstelik daha iyi bir projede yer alacağı müjdesini verdi.kavalalı mehmet ali paşa nın beşinci kuşak torunlarından olmanın hakkını veriyordu.kanseri yenmiş,asaleti ve güzelliğiyle göz kamaştırıyordu.Tıpkı ufak yeğenim dila gibi...