bugün

Benjamin isminin kısaltılmış hali.
Benim biricik dostumun, icimin, her seyimin, 18 yil 4 aylik dostumun adi. Şimdi yok. Gitti 2 ay önce. Sessiz sedasiz veda etti. Aglayamafim, siz vermistim ona sen git dedim, yeter ki sen aci cekme, sana soz veriyorum, senden baskasini sevmeyeegim, cok uzulecrgim evet ama senin aci cekmen ikimize birden aci verir o yuzden sen huzurla git dedim. Dinledi beni. Dinlemeseydi.keske. uyudu, uyuduguyla kaldi. O gun bu gundur bogazimda bir düğüm, onun.mutlu bakislari, iki dakika evden kaybolsam donusumde sanki yillardir yokmusum gibi beni karşılaşmaları, beni kiskanmalari, ben bir seylerle ugrasirken gelip elimin ustune koymalari, ben uzuldugumde benden daha fazla uzulmeleri, bacagini becermeye calismalari... hicbiri yok artik. Icim daraliyor, nefes alamiyorum aglamam lazim, aglayamiyorum, cunku olumlerde, hastaliklarda feryad etmemek igretildi bana. Oyle mal gibi donakaliyorum. O gece, benjinin gittigi gece... gitmeden once bir arkadasimi aradim, hidecek ama inat ediyor gitmiyor aci cekecek diye cok korkuyorum dedim. Agladim. Sonra eve grldim, balkona viktim yanina. Yataginda uyuyordu oyle uyurken melek olmustu. Tertemiz vembeyaz carsafi altinda. Totonogun yanina ciktim, nasil benji dedi, o kadar sakinmisim ki nasil benji diye sordu. Gitti o artik yok dedim. Geldi sarildi, kardesimi aramam lazim dedim, ararsin dedi. Ben oyle zamanlarda oyle sarılmalara filan gelemeiyorum. Zaten o gidenle her sekilde tek basima ilgilendigim icin olsa gerek, gidisinin yasini da tek basima cekmek istiyorum. Annem gittiginde de oyle olmustu, teyzemde de, babamda oylr olmadi. Gudisinin serefine raki kaldirdik o gece. Venjide de venji hitmeden once yasattigi tum guzel saniyeler icin kaldirdim kadehimi. Peynir yedi oglum gitmeden bir de balik. Cok su icti. Sanki kovalarca... ici yaniyordu. Icimi yakti gitti. Çok özledim...
Hüznünüzü zamaninda yasayin arkadaslar. Yoksa psikolojideki gec yas denen sey gelip vuruyor ve ruhunuzu skiyor sanki daha once.kilyonlarca kez skilmemis gibi..
Benji.. Benim canımın adı...
görsel
https://youtu.be/J_4-2SpWVU0

Nedense anlamadığım bi şekilde takıldığım tepki şarkısı. Beat ve klip çok iyi.
güncel Önemli Başlıklar