bugün

erdoğan hazretleri muş'ta böyle buyurmuş. "daha da gelmem güneydoğuya" diye devam eder sanmıştım ama öyle devam etmiyor. sormak lazım şimdi, diyarbakır'da meydana çıkıp da "bu ülkede kürt sorunu vardır ve bu benim sorunumdur" dedikten bu yana neler yapıldı da kürt sorunu bitti. yoksa akp doğu'daki oylardan umudunu kesti de ondan mı kürt sorunu bitti?
değişen bi bok yak hala ortalık eskisi gibi kokuyor ama hazret efendi artık çok güveniyor kendine. gölgem bütün ortadoğuyu kaplıyor hesabında. ama yakındır çok yakın. bariyerlere öyle bir çarpacak ki. hem böyle adamların kürt sorunu var ya da yok demesinin ne önemi var ki? gerçek ortada. kanatıyor mu? yakıyor mu? ağlatıyor mu? o zaman daha ne.
tayyip burada aslında "kürt sorunu benim için hiç olmamıştır. ben sadece kürtleri dinen, siyaseten, ahlaken, fiziken nasıl daha iyi sömürürüm, onun peşinde koşmuştum. işim bitti. yeteri kadar kürdü kendime aşık ettim, partime bağladım. artık bir ibadet gibi, imanın bir şartı gibi iktidarımıza inanıyorlar. gerisine de has.iktir diyorum, has.iktir" demek istemiştir.
kubla kağan buyurdu yapıla...

son derece talihsiz bir açıklamadır.
böyle bir saçmalık olabilir mi?
sen kim oluyorsun da milyonlarca insanın hakkına tecavüz edebiliyorsun.
sorunu yaratan devlettir ve bu sorunu çözecek olan yine devlet çözecektir.
eğer devlet çözmez ise kürd halkı insiyatifi kendi eline alacaktır ve bunun sorumlusu yine halkına sırt dönmüş olan devlet olacaktır.
(bkz: yorgan gitti kavga bitti)
el altından bi yerlerin verildiğinin göstergesidir. kendinden emin ki böyle konuşabiliyor.
(bkz: bıkıp usanmak)
fazla üzerinde durulmadı ama büyük bir politika değişikliğinin habercisi olabilir.
çok doğru bir sözdür.ülkede kürtçülük ve türkçülük ve de laikçilik sorunu vardır.
(bkz: sorun mu vardı)
zannediyorum ki, tayyip erdoğan'ın artık kürt sorunu ile alakalı çalışma yapmamaktan bahsetmesidir. güneydoğu'ya yöneltilmiş bir tür tehdit niteliği taşımaktadır. "yeterli oy verin. yoksa şimdiye kadar size ne yapıldıysa bundan sonra da aynısı yapılır" demek istemiş olabilir. ha, şimdiye kadar ne yapılmıştır? hiç. sadece kendi düşen ağlamıştır. hepsi bu. güneydoğu, akp'ye oy vereceğine bdp'nin bağımsızlarına oy vermelidir. bu bağımsızlar her türlü meclise gireceklerdir. bari akp oylarını azaltarak girsinler. bir gün elbet dokunulmazlıkları kaldırılarak vekillikleri düşürülür.
bu cümle doğrultusundaki söylemler artmış ve doğru yol olduğu için sevindiricidir.

destekliyorum.
uygulamaya dökülmüş söz.
geç bile kalındı.