bugün

siyasete giriş aşamasındaki gençlerin temel geyiğidir.
dipnot:babam devrimci değildi.
+ 10 kuşaktır devrimciyiz, ayrıca babamın kara kuşağı var.
- ne diyon lan göt ?
+ göt mü ? sktiricem seni babama.
Benim babam devrimciydi öylesine kalın kitaplarla sabahlardı geceleri. Kurtarılması gereken bir ülke bir Cumhuriyet vardı. Devrim ruhluydu benim babam devrimin kendisiydi. Öyle çok bilirdi ki herşeyi gözümde dağlar kadardı. Ama izin verilmemişti sevinçlerini yaşamasına. Hiç 1 mayısı olmadı babamın ya da tatili hep okudu sonra hep çalıştı. Sabahlara kadar çalıştı.
Öyle çalışmak değil hem de taş taşıdı sırtında sırf ben okuyayım ben iyi bir yerlerde olayım diye. O kendinden ağır taşları taşırdı gözlerinde benim geleceğimin hayalleri parıldardı. Benim babam günlerce uykusuz çalışırdı. Ama onun babası öyle değildi. O emirler veren babaydı o kısa zamanlarda az işlerle çok para kazanırdı. Kimsenin kazandığında da yoktu babamın gözü. O nun babası ülkeyi satıp para kazanırken benim babam limon satıyordu. Kazancı pek ülke gibi yüksek değildi elbette. Ama benim babam dağ gibi kaya gibi dünya gibi bir yüreğe sahipti bir yola baş koymuştu devrim yoluna bu nedenle susardı babam . işte böyle bir devrimciydi benim babam.
söyleyenin göğsünün kabarmasına ve babasını sevgi ile anmasına neden olacak gurur cümlesidir.
(bkz: benim babam grevkırıcıydı)