bugün

sevme ve aşık olma kavramlarına inancını yitirmiş birinin karşısındakinide öyle zannedip kendisine "seni seviyorum" denildiğinde "beni sevdiğine inanmıyorum" demesi durumudur. kişi bu söylemi bazı durumlarda karşıdakinin gerçekten sevmediğini anladığı/gördüğü için, bazı durumlarda sevilmek yada aşık olunmamak istemediği için, bazen de korktuğu yada çekindiği için, bazen de karşıdakine acı ve üzüntü vermemek için söyleyebilir.

+seni seviyorum.
-ben de seni sevmiyorum.
inanmamaya başlanılan andan itibaren gerçekten sevilmeyen kişi söylemi.kimi zaman kişinin yaptığı kuruntu sonucu karşısındakinin soğuk davranışı.
(bkz: inanç özgürlüğü)
sevdiğini söyleyen şahsın yaptığı hatalar yüzünden inandırıcılığını kaybetmesi halinde söylenecek sözdür.
seven insan bunları yapmaz şeklinde devam ettirilebilir.
Sevginin ve değerin en güzel ve yanılmaz ölçeği tercihtir, yani Önceliktir.
Önemli olan bir arada olmak o anı yaşamak ve ihtiyacınız olduğunda yanyana olmaktır. sevdiğimizi sandığımız insanın, hayatımızdaki öncelik sırası nerde ? nasıl ? o Her şeyden önce mi? evet işte O zaman gerçekten seviyoruz onu demektir. O da bize hayatındaki önceliği veriyorsa, şüphe etmemek gerek o da bizi seviyor ve değer veriyordur. "Benim bir tanemsin, seni seviyorum, sen benim herşeyimsin" gibi cümleleri sarfetmek kolaydır da Gerçekten önceliği sevgisine veriyorsa hayatında gerçekten onun bir tanesi bizizdir... Sevmek bir bakıma önceliktir. Bunun en iyi yolu da sınamaktır. "seni seviyorum" cümlesini duymasak da olur. Ama eğer seviyor ve seviliyorsak öncelik sırası hep sevenin sevilenin olur... söylemlere değil, icraatlere bakmak gerek.
'seni seviyorum' diyip, sonra da tutarsız hareket eden sevgiliye söylenecek sözdür.
ilişkide çoğunlukla bayanların kullandığı sözcük grubu.
(bkz: allah belamı versin seviyorum aysel)
inanmıyorsan eğer; bırak gitsinn bitsin artıkk, götürsün mektuplerii lerii lerii derdi kim söylüyorduysa bunu o kişi.
normal koşullarda sen onu seviyorsan yeterlidir, onun sevgisine bağlı sevgi farklı bir şeye dönüşür çoğunda. marazi bir şey. yalnız çoğunda lütfen bi şeyler yap, mesela beni sevdiğini söylemekten başla yakarışının kadıncasıdır.
lanet olası cümle.
aşka güvenememe duygusu.
inanamıyorsanız size dünyaları verse hava, o şüphe hiç bitmez. inandırabilmek, inanmak istemek,inanmak lazım.
Tripcan kızdır. kezbanın dibidir. hızla uzaklaşılması gereken kişidir.
Sevildiğini hissetmek isteyen ve kanıtlamasını isteyen ve bır o kadar da pofpoflanmak isteyen sevgili tribı.
eski sevgili arasında geçen dialog. erkek kızı terketmiş ve bir süre sonra yazmıştır.
erkek - kız +

muhabbet ortası direk giriş.

+ niye şimdimi aklına geldim senin
- yo her zaman aklımdasın
+ öyledir eminim
- seni seven her erkeğe böylemi davranıyorsun
+ hayır ama "beni sevdiğine inanmıyorum"
- en azından arkadaş olsak ?
+ olur
- sağol
+ *
kız dediği o laftan sonra bile yine oltaya geliyor çok ilginç gerçekten. bu sözün bir önemi yok
kaçınılmaz cevabın patlatılması gereken serzeniştir: "çok da panasonik!"
- beni sevdiğine inanmıyorum.
+ bu sevişmemize engel mi peki?

kafalar farklı çalışır bazen...
(bkz: illa ibne mi olalım)