bugün

yapmam değil yapamam çünkü yapamıyorum.
aç kalacaktır.
dengesiz beslendiği için aşırı kilo alacaktır.
yaparsın yavrucum yaparsın anam yaparsın yaparsın
bu eve giren yemek de yapar
temizlik de yapar
kopya da çeker
okuldan da kaçar.
ağzının ortasına şaplağı hak eden kız müsvettesidir. evet.
görsel
evde kalmak isteyen kızdır. evet.
yemekte yiyemez şimdi o yazık.

yapamam değil sıra ile. iş bölümü ile.

ay ojem bozulur, üniversiteyi yemek yapmak için mi okudum ayol egosundaki kız ile evlenmeyeceğim için evlenen düşünsün sorunsalı.
2 üniversite mezunu insanım. Kızmışsın erkekmişsin bir önemi yok. Mutfağa girince anasını bile sikerim yemek ilgi işidir, sanattır. Bir üniversite mezunu olarak ta sanattan anlamıyorsa siktirsin ordan.
Asamadigi duygulari olan ezik kizdir.
Doktorsa sıkıntı yok ben yaparım.
sabah akşam pizzaya talim edecek kızdır,çay olarak da ıce tea içsin.
O zaman yapan biri bulunur.

Hadi yavrum ikile.
Eğitimin hakkını veren kız kesinlikle öyle demez. Herşeyin yerinin ayrı olduğunu bilir.
Yemek yapamam diyemez. Beraber yemek yapalım mı demesi gerekir.
elin oğlu evlendiğinde diplomana değil yaptığın pilava bakar.
"Ben üniversite mezunuyum. Çocuk yapamam, hazır alalım" da diyebilir. Hazırlıklı olmak lazım.
bir zamanlar bendim bu.
artistliğine değil valla yapmayı bilmiyordum lan. mezun olana kadar çorba makarnadan öteye gidememiştim. annecim sağolsun aman sen oku kızım yemek de temizlik de öğrenilir dersine çalış derdi. sonra evlenince yavaş yavaş öğrendik.
hâlâ bazı yemekleri internetten kontrol ediyorum. (facepalm)
Ben mühendisim yemek yapmak zorunda değilim diyene şahit oldum. iyi de bacım ben de mühendisim ve yıllardır yemek yaparım. Hiç de gocunmam. Aç mı kalalım yani mühendisiz diye. Yalnız yaşarken erkek halimle hamur açmışlığım bile var.
görsel
görsel
bi sike kıl olmayıp, direk geçişle 2 yıllık okumuş; onuda 6 senede zar zor bitirmiş, ailesi tarafından şımarık yetiştirilmiş çirkin kızdır.
haklıdır. kimse yemek yapmayı bilmek zorunda değil, kız erkek farketmez. şahsen makarna bile yapamadığım için hep dışarıda yerim.
Üniversitede hititoloji bitirmiş kendini bi halt sanan lüzumsuzdur. Zaten bunu diyorsa ilişki evliliğe doğru gidiyor ve yemek yapmam haberin olsun diyordur. Aşırı tehlikeli (evet açlıktan ölmemen için) bu feci durumu bertaraf etmen gerek hemde acilen.
"Okul okurken ne yedin ırıspı?".
Kedilerle yaşayarak ölecek kızdır.
Bende yapmam ulan.
Diplomasına otursun!