bugün

-ben seni arkadaşım olarak görüyorum
+o kadar yakışıklılık sempatiklik hala arkadaşın olarak görüyorsun öyle mi?
-Evet,
+Allah belanı versin
-??!!!
çirkin kız veya erkeğe yöneltilen cevaplardan biridir. *
o aşık olunan, o hayallere sığdırılamayan kızın bütün karizmasını sıfıra indirgeyen bir gerekçe.
kibar bir reddetme cesitidir. kibar ama modasi gecmis.
kör olsaydın da onu da göremeseydin keşke denilesi sözcük öbeği.
- ben seni arkadaş olarak görüyorum.
+ peki bunu görüyo musun ?
-ben seni arkadaş olarak görüyorum
* ama arkadaşın sana girmek istiyor.
-!'^+%++%
+ ben seni arkadaş olarak görüyorum ama senin beni nasıl gördüğüne bağlı olarak fikrimi değistirebilirim remzii.
- lan meliha sen varya valla zeki kızsın, leb demeden leblebiyi anlıyon ha.
+ valla öyleyim.
- bari açıldık tam açılalım, sizin selma varya bacın, beni fena çarptı, istesem baban verir mi bana?
+ selma mııııı? ühühühühühühü
(bkz: ben seni hiç görmuyorum)
hiç bir erkeğin istemediği durumdur. kızlar içinde aynı durum söz konusu olabilir. genellikle kızların erkeklere söylediği kelimeler topluluğudur.
'Necla : Ben seni arkadaşım olarak görüyorum Halit..
Halit : Adada verirken öyle demiyordun ama. Hani sizin evdeyken, hayvanım diyordun..
Necla : hayvansın işte.. Ama seni arkadaşım olarak görüyorum ben.'

diyaloğunun yaşanmasına sebep sözdür efenim.
Kişiye umut verdikten sonra postayı koymanın kibar yoludur.
bazen sevgili olmayı beceremeyen,aşık olmaya yeteneksiz insan söylemidir.kararsız ve cıkmazdadır.kendini böyle kurtarcağını düşünür.
Teklif alındığında karşı tarafı kırmamak için kullunılan sözdür.
kardeş gibi görmesinden daha iyidir.
bu sözcüğün yerine küfür etse daha iyidir,kahrolası durumdur.
"- ben seni arkadaş olarak görüyorum erman.
- hadi ulan ordan. kızım, naciye.. sen 8numara miyopsun. nereyi görüyon.."
bitsin.
beğenmiyorum lan seni.
Bi arkadaşım "tamam iyi de bunu niye sevişmeden önce söylemedin?" demişti. Seviştiğin biriyle arkadaş olamazmısın? Al sana polemik!

Ayrıca bu sözü söyleyen kimse ümit vermiştir ki bu sözü söylemek durumunda kalmıştır. Buna kızın ipneliği de demek mümkün ama mevzu sadece ümit vermektir. Yukardaki örnekte olduğu gibi ümit dışında başka şeyler vermişse bu sözü söylemesine hacet yoktur...
klasik nazikce red etme durumunda kullanılan cümledir. daima favoridir. haliyle insanın yüzüne pat diye 'hadi ordan be' denilmeyeçeği için böyle bir söze başvurulur.
üç günden fazla arkadaşça dolaştık bu yüzden kankamsın muhabbeti,böggghh.
eğer samimi iseniz sizi bir erkek gibi görmediği (ibne değil de cinsiyetsiz olarak görüyor olabilir) , samimi değilseniz de erkek arkadaş olmaya layık görmediği anlamını taşır.
"o zmaan ben seni güzel bi tokatlıyayım sonra düzenli manita olalım" gibi bir mantık doğurtan cümledir.
seninle, sevgililik müessesesine giriş yapacak kapasitede değiliz. ancak arkadaş olabiliriz. o kadar.