bugün

tam da öyle demek istenip, acı gerçek yüze vurulunca inkar etmektir.
sinirle sevgiliye edilen bir ton ağır lafın ardından, ertesi gün pişmanlığı ile cümleye başlama biçimi. bir tür özür dileme tarzı sayılabilcek cümle.
baktınız söylediğiniz sey karsınızdakini cok kırmıs aranız daha da bozuluyor direk ben öyle demek istemedim. ondan sonra da uygun cevirmelerle yok sunu kastettim yok onu der miyim cabalarıyla arayı düzeltir. ya da gercekten yanlıs anlasılmıssınızdır ve acıklama yapma istegi dogmustur.
(bkz: dur açıklayabilirim)
evet ben sıçtım şimdi de sıvıyorum arkadaş! demenin diğer bir yolu.
geri adım atmak için en sık kullanılan sözlerden biridir.
aslında bal gibi de öyle denmek istenmiştir, sürekli akılda olan ama kalpte olmayan
şey birden ağızdan dökülüvermiştir.
ama artık pek dönüşü yoktur. hele hele çok yakınınıza ya da sevdiceğinize söylemiş iseniz,
derin yaralar bırakır ve toplarlaması çok zor olur.
genellikle lafı kıvırma eyleminin başında kullanılan söz öbeği.
çevir kazı yanmasın hesabıdır.(yersen:P)
bu söz sevgiliye söylenmişse devamında kişiyi bir kavga beklemesi muhtemeldir. kişi sakin olup durumu kendi lehine çevirebilir isterse. daha sonra durum kendi lehine çevirildikten sonra bu söz aynen iade edilebilir karşı tarafa *
"beni hep yanlış anlıyosuuun"la devam etmesi muhtemel cümle. sen kendini anlatabiliyor musun bi ona bak istersen..
en sinir bahanelerden biridir. daha demek istediğini demeyi başaramayan birinden insana ne hayır gelir ki zaten.
(bkz: recep)
(bkz: tayyip)
(bkz: bunu da sen bul)
(bkz: yanlış anladın)
ben öyle demek istemedim'in meali: aslında tamamen öyle demek istedim ama baktım sen bayağı bir kızdın şimdi de kıvırıyorum.* * *
bunun yerine iki kere düşün bir kere konuş desek yanlış söylemiş olmayız sanırım.
yalanı kesinleştirmek için kullanılan kısayoldur. Adamın kaval kemiğine tekme atıp "ben faul yapmak istemedim" demek gibi birşeydir.
konu ne olursa olsun tırsmanın göstergesi olan sözdür.
(bkz: r yapmak)
yanlıs anlasılan ve bundan rahatsız olan söylerken kendini kaybedip "allah allah" nidalarıyla ilerlerken sözün nereye gittigini farketmeyen sonradan kafasına dank edip özür dilemeye calısan insanın söyledigi söz
"kardeşim allah konuşman için 1 ağız,1 ses,bir dil vermiş,tüm imkanların yerinde.sen de kalkmış öyle demek istemedim diyorsun.eh be ne demek istiyorsan adam gibi söylesene yahu" dedirten söz.