bugün

(bkz: gözlerim güneşte yeşile dönüyor)
(bkz: ben de böyle değildim yaşarken oldum)
biyolojik açıklamasını ciddi anlamda merak ettiğim, yurdumuzda her 3 kişiden 1'nden mutlaka duyulan söylem.
(bkz: ben küçükken sarışındım sonradan kumral oldum)
ne tesadüf ya.bende küçükken sarışınmışım.ulan bu ülkenin hepsi sarışınmış da biz yanlış görüyomuşuz.*
ancak anne tarafından küçükken kesilen saçlardan saklanılması durumunda kanıtlanabilecek mottodur.
hala küçük bi zarfta durur ilk kesilen saçlarım. şimdikiyle uzaktan yakından alakası kalmamış. güneşten açılsa bile o sarıya ulaşması mümkün değil artık.
bu arada ben küçükken sarışındım ile istanbulluyum ben kıyasıya yarışır. ikisine de inanılmaz, ikisi de çok acayip bir şeydir, ikisini de illa kanıtlamakla mükellefsindir. iyisi mi sen çorum'lu ol ve hep kumral kal.

"bu da böyle bi çemkirmemdi."
(bkz: biz de geçen gün kfc nin sahibine kız verdik)
gözleri de renklidir.
bi de mavi gözlü olanları vardır bu grubun.
sonra zenci olmuşum.
bunu diyen kişiye, benim de gözlerim küçükkene maviydi sonra kahverengi oldu demek farz olmuştur. bir de başlığın, ben küçükken sarışındım sonradan kumral oldum versiyonu vardir ki, sormayin aa dostlar!
küçükken şarısın olup güneşte kalarak sonradan esmerleşenler var.
(bkz: melanin pigmenti)
zaten ben sarışın, beyaz tenli, renkli gözlü fıstık gibi bir çocuktum. beni bu havalar bozdu
annem güneşlenirken beni kumsalda unutmuş böylece kalmışım şeklinde devam eder.
mutasyona uğramış olma ihtimali yüksek olan kişinin sözüdür.
tayini adana'ya çıkan memur çocuğu durumu.
zenci olmadan söylenen son cümle.
ne amaçla söylendiği belli olmayan sözdür.
ben çocukken salakmışım sonradan akıllanmışım.
(bkz: ben küçükken oğlanmışım sonradan kız oldum)
bunu da kimse bilmez mesela. leydi gaga orta 2 deyken günlüğüne yazmış. evet.
sıradaki parça sonradan evrim geçirenlere gelsin.

bülent ersoy - ben böyle değildim sonradan oldum.
(bkz: ben küçükken sarışınmışım sonradan esmer olmuşum)
ben küçükken esmermişim. şimdi bildiğin sarışın havalarındayım. doğal renginden bi kaç ton açsam bildiğin sarışın olucam sanki. o havalardayım yani. genelde kumral oluyorum ki bi doğuştan sarışınlık var sansınlar.
erkeklerin sarışın hastalığından dolayı bayanların başvurduğu yalandır.