bugün

gururlu, mağrur kişinin özlemden yanıp, cehennem ateşiyle kavrulduğu halde tam anlamıyla özlediğini itiraf etmemesi; bunun yerine ben galiba özledim seni demesi.
*
'' galiba '' kelimesinin kullanılma sebebi , karşı tarafın vereceği tepkiden korkmaktır yoksa deli gibi özlenmiştir bu sözleri işiten kişi ...
meali; 'ben seni özledim. hem de öyle çok özledim ki ne söylediklerimin ne de hissettiklerimin farkındayım. içimden taşan birçok şey var. ama ben özledim galiba seni' olan cümle.
"hiç özlemedim seni
özlemek dostluktandır
dostluğundan öte bulmalıyım seni"

diye cevaplanarak bir kızın gönlünü çalmaya yardımcı olabilir.
çok özlüyorum, hiç aklımdan çıkmıyorsun ama bunu kendime bile itiraf etmekten acizim diyen insanın, ancak bir müddet sonra galiba kelimesini başa koyarak ettiği itirafdır.
sevgiliden ayrıldıktan sonra ya da ilişkiye ara verilmesi sonucu bireyin içerisinde yavaş yavaş hissetmeye başladığı özlem duygusu sonucu sevgiliye söyleme ihtiyacı hissedilen tümce.
(bkz: belirsiz özlem)
Murat boz şarkısıdır...

Dışarıdan gördüğün gibi değilim
Bir kez olsun buradan bakmadın
Üzüldüm zannediyorsan şunu bil
Canım yandı geçti çok yakmadın

Yaz gelir içimi sarar aynı telaşlar
Kim bilir belki de bir aşk başlar
Dalgalanır deniz ne çıkar Durur yavaşlar
Kim bilir belki de bir aşk başlar

Ben özledim galiba seni
Bu yüzden bu kadar sitemlerim
Sen üzülme Acıdan bu sözlerim
Karsımda görsem dolar gözlerim

Ben özledim galiba seni
Bu yüzden bu kadar sitemlerim
Sen üzülme Acıdan bu sözlerim
Karsımda görsem dolar gözlerim.
*ben galiba özledim seni
- insan beni nasıl özlemez, iyi yapmışsın. denilecek insan modelidir.
"Galiba" kelimesinin yer almasıyla samimiyetini yitiren bir sözcük olmasına karşılık karşı tarafında özleyip özlemediğini sınamak için söylenen bir söz.
bir itiraf.
Kararsız bir kişi sözü. Galiba diyor. Emin değil, belki de ona öyle geliyor. Bir ikilem içinde de olabilir. Hemen inanılmaması gerekir.