bugün

sigarayı bırakıp da kurbanlık danaya döneceğinize, için amk.
Şuan bir elimde nescafe bir elimde sigara kahvaltının üstüne süper gidiyor.
+o ciğerlere ne oluyor onu içince biliyor musun?
-bayram ediyor.
geçinemiyorum herşey çok pahalı demeyin sakın, aylık sigara harcamalarınızla bile istediğiniz çoğu şeyin 2 aylık taksidini ödeyebilirsiniz. *
Kardeşim ben artık pasif içicilikte öyle bir mertebeye ulaştım ki beni rahatsız edemiyorsunuz, camelcılar gelip suratımın ortasına üfleyebilir benim için sorun yok.
(bkz: yarasın tosunuma).
ister fakir ol ister fukara, her yemekten sonra yak bir sigara.
kahveyle iyi gider.
leş gibi kokutuyorsunuz girdiğiniz her ortamı. onunla da kalmıyor kendiniz de kokuyorsunuz.
paketi evde unutmuşum. bi çöp cigara verin la.
Apartmanda sigara iciyorsaniz izmarit go"z"unuze girsin.
orta şekerli damla sakızı aromalı türk kavesi, sohbetine doyulmayacak bir dost ortamı ve sigara.... vazgeçilmez.
Ona verdiginiz parayla laptop taksidi ödersiniz şerefsizim.
sigara içmeyin çok kötü bir alışkanlıktır. * * *
(bkz: alkol sigara ve uyuşturucunun katkılarıyla)
Bir tek versenize canım erkek ağzında yakılan sigara çekti.
alayınızın amına korum lan! kapalı alanda içtiğinizi görmeyim.
her nefeste ne anladığınızı biliyorum dünyaya sıkışmış kalmış milyarlarca insandan biri olarak. dumanı içinize çekip başınızı göğe kaldırdığız ve yalnızlıktan ölürken yalnız olmadığınızı anladığınız o anı biliyorum.

her şairin ağzında sigarayla pozu vardır, yanılmaz ya nazım usta, cemal süreya da bu işten anlamıyor değil ya...

e ne duruyoruz o zaman, yakalım bu dünyanın sigarasını.
görsel
leş gibi kokuyosunuz lan.
Haram zıkkım olsun. Mekruh diye kendilerini savunuyorlar bir de. Lan aptallar. Sigara size zarar vermiyor mu! Nasıl mekruh olsun o zaman! Bildiğiniz haram oğlum.
sigaradan dost olmaz. arkadaş, dostum demişti dalga geçmiştim de bozulmuştu sonra. dostluk soyuttur ve somuta maddeye indirgemek ayıptır, dostluğa hakarettir.
çok iğrenç kokuyorsunuz. ayrıca dumanınızı benden uzağa üfleyin.
bazılarımız aç olduğumuz için yemek yemiyoruz. sigaranın boğazdan kayıp gitmesi için yemek yiyoruz. böylece açlığımızı da gideriyoruz. oh hadi yakalım bir cigara.
sigara saglıga zararlı size degil içmeye devam edin.
içmeyin desemde içeceksiniz tamam için ama en azından üstünüzü başınızı arada birde olsa yıkayın bizimde yaşama hakkımız var ölcez kokudan.