bugün

cem yılmaz ın hemen otun etkisine girip kullandığı replik.

ardından lemi bey ile dışarı çıkarlar ve totem in önüne gelip;
- folklorik olarak sana saygım var ama sana tapamam toteeem...
der kendileri.
devamı dağılın landır.
barış çubuğundan bir nefes alır almaz, sırt üstü kapaklanan ve akabinde hemen doğrulup bu cümleyi sarf eden cem yılmaz yarmıştır fakat sonrasında yine aynı otun etkisiyle gözüne görünen o hasta ruhlu hapisanedeki adama ettiği sözle ozan güven, ayrı yarmıştır.

hapisanedeki adam- daha bunlar bir şey değil, daha kötü şeyler olacak *
ozan güven - siktiriniz gidiniz efendim!
(bkz: alayina sokayim) *
--spoiler--
iyiyim ben. şurdaki karıncalarla konusmaya gidiyorum.
--spoiler--
bildiğin küfür olan ama küfür etkisi yaratmayan bir tuhaf cümledir. söyleyen ve söyleyiş biçimide mühim elbet.
(bkz: adam doğru söylüyor beyler)
http://www.youtube.com/watch?v=hXke6MvFZtk

1:40'tan itibaren izleyin... *
(bkz: siktiriniz gidiniz efendim)
(bkz: püsküvüt müssküvütt yok mu)
--spoiler--
taşaklar işe yaradı
--spoiler--
güzelim sözlüğün düştüğü acı durumdur. düzelmesini umut ediyorum. daha çok mu beklerim , bilmiyorum göreceğiz.
yahşi batı'da barış çubuğu içip bayılan cem yılmaz'ın ayılırken haykırdığı andır. çok güldüren bir sahnedir.
*
yalnız burda küfüre gülme gibi bir olay yoktur. filmdeki cem yılmaz'ın canlandırdığı karakterin bilinçaltındaki bastırılmış duygulardan birinin açık bir kapı bulmasıyla aniden dışa vurumudur.
*
komik olan, insanı yerlere yatıran olayı budur işte, küfür kısmı sadece şerbetidir.
*
ayrıca cem yılmaz'ın barış çubuğunu tüttürürken söylediği alayınızın amına korum lan cümlesi ne kadar güldürdüyse ozan güven'in barış çubuğunu tüttürdükten sonra bi siktiriniz gidiniz efenim cümlesi de bir hayli güldürmüştür. *
aşırı rahatlatıcı bir küfür.*
yahşi batı filminde, barış çubuğundan duman alan cem yılmaz ın yerden kalktığında ilk söylediği cümledir.
yahşi batı filmine replik olan söz öbeği.

http://www.youtube.com/watch?v=cxzE4HE1ehA
bazen insanının bu cümleyi haykırası gelir...
cem yılmaz ın yahşi batı da içtiği meretten ötürü tüm kabileye verdiği ayar. 10 numara 5 yıldızlık sahnedir.
kavga anında söylenebilecek bir cümledir. tabi arkanızda 10 kişi varsa.
diye bağırıp masayı devirip kalkıp gidesim var.
günde en az 10 defa söylediğim küfürdür insanı saniyelik rahatlatır.
Cem yılmaz ın filmlerinden birindeki repliktir bu.

Kızılderililerin ritüellerine katılan cem yılmaz boruya asılır ve ortaya alayınızın amına korum lan diye bağırır.

Alayınızın amına koyarım lan. Aynen böyle.
Cem yılmaz ın filmlerinden bir repliktir bu.

Kızılderililerin ritüellerine katılan cem yılmaz boruya asılır ve ortaya alayınızın amına korum lan diye bağırır.

Alayınızın amına koyarım lan. Aynen böyle.
ya şef püsküüüt müsküüt yok mu?
Ben karıncalarla konuşup gelcem.
siktiriniz gidiniz efendim.
Efendim benim bağaaam yok.
Yaramıyosa içmicen lan.

Gibi değişik kafaların yaşandığı sahnenin başlangıcı.

Yoksa size küfretmiyom yani sayın yazarlar.
Bir rahatlama cümlesi daha.