bugün

düşün bize matematik dünyasının kurgusal ve sonsuz olduğu öğretildi. bunu kabul ederim. 1 den sonra 2 gelir dendi. bunu da kabul ederim. ama sonra 1 ile 2 arasındaki sonsuzluğu düşündüm peki o nereye gitti? irrasyonel sayılar varken bir sayıdan sonra diğer bir tam sayı nasıl gelebilir. eğer 1 den sonra virgül konursa ve bununda kıçına sonsuz sayı konulabiliyorsa 2 nasıl gelir? işte matemağin hatası bu dolayısıyla matematik yok.
(bkz: kinyas ve kayra)
sen, en büyük şizofrensin.
iyiki varsın. çünkü sen olmasan kpss denemelerinde yüzümü hangi ders güldürürdü?
sen bilimin kraliçesisin.

bunu bilsen yeter.
ben de diyorum ki neden kalıyorum. önceden desenize şunu.
en sevdiğim şeylerden birisin sen.
--spoiler--
aynı mahallede büyüdük, aynı kızları sevdik,
aynı kafadaydık.
orta ikiden bıraktık, matematik ağır geliyordu,
biz, başka havadaydık.

--spoiler--
aşık ettin sen beni.
aşığım sana. seninle oynamaktan inanılmaz keyif alıyorum. arkadaşların da (uzay geometri ve geometri) en az senin kadar tatlılar. ancak bir sen olamazlar. seni bu kadar sevdiğim için çoğu kişi benden nefret ediyor * ama olsun. ilişkimiz kıskanılıyor farkındayım.
(bkz: benim sözel zekam gelişmiş tağam mı) * .
birşey hem sevilir hem nefret edilir ya o sensin.
seni hep anladım, hep çözdüm ama hiç sevemedim. senin olmak istediğin yerde hep kimya oldu. resmi bile senden çok sevdim.
hep sen sordun, bu defa da ben sorayım...
hayatın iç acıları toplamı kaçtır?
biliyormusun matematikcim ben hiç havuz problemlerini sevemedim. o boşaltılıp doldurulan havuzlar bilmemneler. hiç içimden o problemleri çözmek gelmedi. ama çözmek zorunda kaldım. neden bu kadar üstüme geldin boğdun beni. evet zaman intikam zamanı bir gün bu soruyu sana sorcamı düşünmezdin dimi. güç bende artık. zaman intikam zamanı.
seni kullandım, aslında seni hiç sevmedim anlıyor musun? ahahahahaha.
selam, naber? sayılar nasıl oralarda? farklarını toplayabildin mi? beni soracak olursan bölündüm, toplandım, çarptım çıkarmadan çarpanlarıma ayrıldım; sonunda kendime eşitledim. x, y, z ler nasıl gözlerinden öperim hepsinin tek tek..
denklemlerinin etkisiz elemanı nasıl? etkisizliği her şeyi etkilemesindenmiş bunu öğrettin.. tüm açılarından öptüm canım 2 kere 2 nin 4 ettiği gerçekliği gibi soyut bak kendine...
seni anlamadığım için kızma bana, biliyorsun ki sorun bende değil sende aşkım. [incir reçeli stayla]
seni yaradanı bir bulsam. neyse sakinim matematik.
lisede en çok seni sevdim.
mesele sen değildin mesele uzantın geometriydi.
(bkz: yaktı beni)
ilkokul ve lise yillarimda yildizimiz bi turlu barismadi seninle, sevemedik birbirimizi idare ettik sadece. Tam artik her seh bitti bir daha karsilasmayacagiz diye umarken hayalini kurdugum meslegi icraa etmek icin okuyacagim bolumde en onemli derslerden biri oldugunu ogrendim. Tabi ki hayal kirikligini cok yasadim ama artik seni kabullenmeye hazirim. Bitmedin gittin.
allah seni kahretsin. herkes mi senden şikayetçi olur yahu!
her sınavda önlerine çıkıyormuşsun. doğru eve gözüm görmesin seni!
Hayatımın içine sıçtın matematik ..
kardeşin geometriyle birlikte paramı hortumladınız. size verdiğim özel ders parasıyla zengin olurdum ben.
sayende iyi bi liseye gittim. sayende tıp fakültesini kazandım. sayende iyi bi alanda uzmanlık yapmak isterdim ama tusta matematik yok. *