bugün

bu kadar dirayetli, sabırlı, duygusal, aynı zamanda gerçekçi olduğun için seninle gurur duyuyorum.

başardın yine. seni seviyorum fıstığım.
bugün senin doğum günün. aslında benim doğum günüm. düşünüyorum da sen olmasaydın, kimbilir ben hangi bencillik denizinde yüzüyor olacaktım.

şu hayatta insanlara biraz sevgim, umudum, tutunma çabam varsa senin sayende. " annelik" insanın insan olabilmesini sağlayan tek ve en güçlü duygu. beni büyüttüğün, beni yaşattığın için teşekkür ederim bebeğim.

iyi ki doğdun.
anana çekme sakın kızım. her şeyini benden al sadece gözlerin anandan olsun kafi.
Karma, kader, eden bulur ya da adı her ne ise, varsa böyle bişey, ben hakikaten çok çok iyi bi insan olmalıyım ki, yaşadığım hayatin, yaptıklarımın karşılığı siz oldunuz.
Düşünmüyor değilim arada, seni ve abini haketmek için ne yapmış olabilirim. Zira ödülü bu kadar, sizin kadar büyük olan bir eylemi ne zaman nasıl yaptım acaba. Size her baktığımda bu aklıma geliyor. Eğer iyi bir insan olduğum için sizle ödüllendirildiysem, hayatımin geri kalanında da mutlak iyi bir adam olmam gerektiğini hatırlıyorsunuz bana.
Minik prensesim, seni ve abini, aklının alamayacağı kadar çok seviyorum.
Kalk kız çay koy.
1 hafta sonra gelecekler seni istemeye. henüz hiç hazır değilim seni bu evden yollamaya. belki sen bilmiyorsun ama anaokulunda yaptığınız gösterileri açıp açıp izliyorum. gözlerim doluyor. sen benim biricik kızıdımdın keşke hep öyle olshasdadh.

şaka lan şaka ne kızı. niye gidip kızınıza demek varken buraya yazıyorsunuz anlamak için yazdım çok saçma oluyormuş.
Hayatımı sana göre kurdum 17 yaşından beri sadece senin için yaşıyorum başka bir beklentim yok kendi geleceğim için. Lütfen beni sev çünkü ben seni şimdiden çok seviyorum sağlıklı efendi bir Türk kızı olman dileği ile ...
kızçem, fidanım...

sen hasta olma ben olayım. senin yüzün hep bahar gibi olsun, gözlerinin içi hep gülsün. sana gelen bana gelsin. seni seviyorum.
Abla buraya yazacağına git bi nane limon kaynat çocuğa bi hayrın olsun.

T: çeşit çeşit yazılar..
(bkz: Kızıma)
kizim su getir. ilislaaaa.
Belkide doğmayacaksın ki ama bil ki her zaman seni sevecek bir annen olacak, dost arkadaş gibi bir anne annesinden göremediği ilgiyi sevgiyi sana gösterecek anne. Babana aşık ol kızım çünkü baban senin kahramanın benim hayat arkadaşım olacak insan. Abin olursa abini çok sev kız kardeşler en çok abilerini severler. Ve aşık olursan eğer korkma, dünyada aşktan daha kötü şeylerde var.
mervelere ders çalışmaya falan gidemezsin. kırarım bacaklarını.
Canim mervelerde kalmayacağını ikimiz de biliyoruz.
(#31143843).
Gideceğiz meleğim, korkma gideceğiz. Seninle beraber yeni bir hayat yaratacağım bir gün.
05.12.2014 saat 10:55 yüzünü yanağıma dokundurdukları anı hiç unutmuyorum. kokun, sesin, bakışın, sıcaklığın o kadar güzeldi ki o an her şey durmuştu ve sadece sen vardın. hani derler ya hayat yaşamaya değer diye bir evladınız varsa kesinlikle evet! gaz sancıları nedeni ile senin için başlayan kaygılarımın bir ömür boyu süreceğini biliyorum. iki yılı geçti hayatımıza ortak olalı. yaşamıma kattığın anlamın tarifi yok. anne olunca öyle bir güç geliyor ki sanki var olanı değiştirecek, olmayanı kuracak, bir mucizeyi gerçekleştirecekmiş gibi öyle güzelleşiyor her şey. hayatımda duyduğum en güzel kelime 'anne' sen bana her anne dediğinde ben hayata karşı daha güçlü oluyorum. iyi ki doğurmuşum seni. o tarifi zor mükemmel duyguyu bana yaşattığın için teşekkür ederim. seni çok seviyorum.
iyi ki doğdun aşkım.

seninle beraber olmak müthiş bir deneyim. sen kusurlarımı, güzel yönlerimi keşfettiğim çok güzel bir macerasın. sana örnek olup "öğretmek" isterken, sen bana bir sürü şey öğretiyorsun. yaşama sevincine, sevdiğin işi yapmak için gösterdiğin azme, herkes kolayı seçerken sınırlarını zorlayan bir iş seçmene hayranım. sayende çok da sevmediğim bu hayata tutunabilme gücü buluyorum. seni çok seviyorum.
baban halâ beni bulabilmiş değil. bu nedenle var olamıyorsun. bu saate kadar beni bulamaması onun ne kadar gerizekalı olduğunu gösterdiği ve öyle bir babaya sahip olmadığın için çok şanslısın.

ee napalım o zaman. dağılalım. öptüm. bb.
ecem..
hem gündüzüm,
hem gecem.
Suna olacak kızımın adı babası gibi inatçı anlaşılmaz ama bir o kadar iyi kalpli olur baba yakışıklı zaten anne güzel olmasada olur.
kızım demek

Evlenmeden önce arkadaş ortamlarında aramızdan birisi çıkıp eve gidiyorum. çoçuk bekler dediğinde anlamadığımız. Evlendiğimizde ilk altı ay resmen illahlah ettiğimiz. Sonra anne mi baba mı dediğinde direk baba diyen. Ayrıldıktan sonra ben babamda kalıcam büyüyünce deyip eski eşinle uzun zuzun kavga etmemize sebep can candan öte varlık iyi ki varsın.
Şöyle karşılıklı bir kahve içecek kızımın olmasını isterdim. Rabbim duy beni.
sevgili kızım,

şu an 13 günlük bir bebeksin ve bu dünayaya gelirken ne aileni ne de milliyetini seçebildin.
o yüzden sana öncelikli tavsiyem,
iyi bir 'insan' olmaya çalış.

unutma yaşadığın bu dünya hepimizin, herkesin, tüm insanlığın.
bir elin parmakları nasıl farklıysa aynı ırktan ve milliyetten insanların da karakterleri birbirinden farklıdır. aynı anne ve babadan doğma kardeşlerin bile karakterleri, yapıları farklı oluyor, unutma !

bu dünyada "iyi insanlar vardır, kötü insanlar vardır". şayet kategorize edeceksen insanlığı buna göre et.
gerisi sapkın bir şekilde insan ayrımına girer.

aynı "ortak atadan" gelen insanlık tezi,
dine de inansan bilime de inansan değişmez.

dinde hepimiz adem ve havvanın çocuklarıyız.
bilimde ise afarensis'ler grubundan, homo sapiens olarak bildiğimiz şimdiki halimize evrilmiş primatlarız.
yani her iki halükarda da günümüzde yaşayan tüm insanların atası "ortaktır" !

kısaca kızım, ömürünü insanları ayırarak, paranoyak yaşayarak, faşist eğilimlerle heba etme.

yaşa ve yaşat. sev ve sevil.

sevgilerimle,

baban.