bugün

Tatlım kurusa bakma da her şeyi çok kafana takıyorsun bu şekilde bunalımdan hayatta çıkamazsın. Bir de bunları bile bile kendinde hiçbir şeyi değiştirmiyorsun ya o daha fena.
sen aptalın ötesindesin.
Sevgilim dediğin insan daha da ötesinde. Arkadaşların hakkında yorum yapmayacağım.
Aileni zaten biliyorsun.
Önce o lanet olası sevgilin olacak insan hayatına bir kuple sıçtı, sonra neredeyse annen kadar sevdiğin insan kanser oldu ve bütün ailen karıştı. sağlık sorunların var ve bu kimsenin umrunda değil. senin de öyle.
Güç aldığın her şeyi teker teker yok ettin. Mesela şu an mp3 çaların bozuk ve bu entryi girerken parçalanmış bir ekrana bakıyorsun.
Üzerindeki dream theater yazısına kan bulaşmış. kendini bir gram kontrol edebilsen ne olur sanki. Dinlediğin şarkılar seni yeterince sakinleştirmiyor. far from heaven üzmekten çok kızdırıyor. Dolaptaki insülinleri kırıp atmak istiyorsun. Bak bu konuda haklısın. Pazartesi günü medeni hukuk vizen var ona da çalışmadın.
He amk sonra hayatım neden kötü diye sözlükte ağlarsın. Ağla.
o soruların tek tek tek ağzına sıç.
o sınavı kazan ve mutlu ol.
kendine bir söz veriyorsun ya onu tut! tutarmış gibi de yapma. tut! gözünü seviyim artık yapman gerekenleri kafandakiler falan yap ya. saçma sapan bir insan oldun çıktın. salak!
sen bencilsin.
dost topraklarda olmadığımı seziyorum. hep öyleydi. ben burda hep kovboyların arasındaki kızılderiliydim. eskiden, anıların yeterince silik olduğu zamanlardan kalan birkaç anı var aslında. dostane olanlarından. sonrası ise unutamadığım ama hatırlamıyormuş gibi yaptığım anlardan ibaret. büyük kaybediş. kurduğum çadırlar yakılmış, bana dair birkaç oyuncak kalmış sadece bir de resmim. baş köşede. hazin sonun yüce gazisi. adaletsiz bir savaştan geriye kalan kurban. küçük aklımda yüzlerce plan yaptım. acının sebep olduğu çocukça düşünceler. hiçbirinin yüzüne düşündüğüm andan sonra bakmadığıma memnunum. zaman geçtikçe unuttum daha doğrusu hatırlamıyormuş gibi yaptım. sonra o hatırlamıyormuş gibi yaptığım bedenime girmiş kılıçlar yerinden oynadı. hem de en savunmasız anımda. kabilemden uzak ve kendimi bütün rehber ruhlarımdan yoksun hissederken. canım yandı. kızdım. sustum. yabancı topraklardaydım ve bana gitmek düşerdi. bana ait olmayan başka topraklar dışında bir yere gitmek isterdim. uzaklara çok çok uzaklara.

sezgilerine güven. böyle hissettiğinde hababam yazacağına git işte.
hani kalp diyorum, bazen kırılıyor. bir kez kırınca da kolay unutulmuyor. işin trajikomik tarafı, aylarca bi başkasının mutluluğu için kendimden ödün verirken gıkım çıkmazdı. şimdi niyeyse hayattan soğudum. galiba bu bi insanın ilişkisine harcadığı çabayla ve o çabanın değerinin bilinmesiyle alakalı. bir hafta boyunca kıçımın çatlaması kimin umurundaydı ki? sen kalk, onca zaman sonra eline gitar al, sırf birkaç dakika keyifli vakit geçirin diye, onun için bir şeyler hazırlamaya çalış, bulduğun bulamadığın her an soluğu onun yanında al, gittiğin her yer için haber ver, otur onun için uzun uzun yazılar yaz, resmi cüzdanında saklı dursun ve her ödeme yapışında kasiyeri unutup cüzdandaki resme dalıp rezil ol, karşılığı bu olsun. en başında neyden korktuysam bugün bir bir başıma geiyor. belki tanıdığın diğer kızlar gibi geceleri seninle sokağa çıkamadığım için bunlar, ya da pat diye babamdan izin koparamadığım için. yazık diyor ve susuyorum efendim.
hiç bir zaman gerçekten sevilemeyeceksin. çünkü sen ne yaparsan yap, sarışın, kıvırcık saçlı, kusursuz yüzlü biri değilsin.
bir kızın isteyeceği bir çok özelliğe sahipsin belki. sosyalsin, gitaristsin, yazarsın, şairsin, dil biliyorsun, espri yapmayı biliyorsun, arkadaşların seni kaybetmeye dayanamıyor, kaslısın kendi çapında, "anadolu ateşi" nin davul gruplarından birinde soloydun, her zaman şık giyinirsin, zengin olmasan da bir kızı mutlu edebilecek kadar paran var, duyarlısın nefes alan ve almayan her şeye, kötü gün dostusun, herkese her konuda yardım edersin, ilişkilerinde romantiksin, süprizlerle dolusun, muhabbetin insanları kendine bağlıyor, sevdin mi adam gibi seversin, sadıksın ve en önemlisi de profesyonel takı tasarımcısısın.

kime ne? yakışıklı mısın arkadaşım? değilsin. o zaman yalnız kalacaksın. sonsuza dek yalnız.
neyin derdindesin ki? Kimse senin kadar düşünmüyor her şeyi.. Başının ağırmasına neden izin veriyorsun ki? Zamanla görecekler kimin ne olduğunu işte.. Çabaya gerek yok .. Tanımak isteyen tanır elbet bir gün karşısındakini.. O yüreğini acıtmana lüzum yok.. Acı insanı yaşlandırır, genç kalmaya ihtiyacın var..
kelebeği avucunda tutar gibi tutmalısın sevdiğini elinde.. Fazla sıkma ölmesin , avucunu açma uçmasın..
her şey senin yüzünden. bir şeyi yapmadan duramıyorsun, sonra da etkilerini görüp zırlıyorsun. aslında her şey senin yüzünden, biliyorsun bunu.
iğneyi yedin rahatladın. bundan sonra hastalanmamak için daha fazla dikkat et kendine.
özledin onu biliyorum. hemde çok özledin. ee 8 ay oldu az değil. üstelik hemen hemen her hafta karşılaşıyorsunuz, sohbet ediyorsunuz, semtiniz küçük. ama biliyorum en çok canını yakan hala onun yüzüne mutluymuş gibi gülümsemeye çalışman. güçlü görünmeye çalışıyorsun, başarıyorsun da. ama içten içe yaralıyorsun kendini.
başkalarına dediklerini kendini de inandır.
evet bunu tekrarla.
kimseye değer verme.
sen sadece gülümse. onların davranışlarına aldırış etme. sen baştan kabullenmiş ki zaten..
Şikayetim var cümle yasaktan.
Dillerimi hakim bey bağlasan durmaz...
Gelsin jandarma polis karakoldan,
Fikrim firarda mapusa sığmaz eyvah!
Gün olur yerle yeksan olurum
Gün olur şahım devri devranda,
Kanun üstüne kanun yapsalar,
Söz uçar yazı iki cihanda eyvah,
Sussan olmuyor susmasan olmaz,
Dil dursa hakim bey tende can durmaz,
Yazsan olmuyor yazmasan olmaz,
Kaleme tedbir koma tek durmaz...
insanların hatalarını çok büyütme gözünde. biliyorum sonuna kadar haklıyken haksızmış gibi tavır görmek hoş değil. ama o insanların raconu böyle yani bir nevi hayat tarzı diyelim. kapiş? .
Dostlarım gider arkadaşlıklarım biter elbet, ama ben kalırım. hatırlanırım belki.. çıkar mahsülü münasebetleri biter elbet, ama ben kalırım. hatırlanırım da belki..
saçlarını yıkadıktan sonra taramamak sana çok yakışıyor.
Ölümden korkma bu kadar . Bu yeterli sanırım .
bu sefer sağlam sıçtın.
ilk defa aşık olabileceğin birini bulduğunu düşünüyorsun.
daha hiç aşkı, sevgiyi bile ilişkilerinde yaşamamış sen için bu oldukça yeni bi' duygu. özlem duygusunu daha yeni keşfediyorsun. güzelliğini şimdi anlayabiliyorsun. bunun tadını çıkar ve pişman olabileceğin bir şeyi yapma.
insanlara özelimi açmicam bidaha onlar gibi olcam katı sert duygusuz. biliyorum olamicam ama bu yolda yolcuyum,artık gerisi oyunculuğuma kalmış. şu güne kadar kime özelimi açtıysam darbe yemem uzun sürmedi. en iyisi onlar gibi herkes gibi olmak.
ya sorun bende ya da ben hariç herkeste işte asıl sorun burda; herkesten farklı olmakta. en iyisi onlar gibi olmaya çalışmak...
yarından sonra hayvan gibi uyu, hakkındır.
ama bugün olmaz joe, hayır bugün değil!
''çalışmazsan, kazanamazsın.'' küpe olsun kulağına, hadi annem kalk bir kahve daha yap.uyku yok, uyku yok!