bugün

bütün hayatlardan ve hayallerden uzak, manasız, öylesine geçip gitmek vardı... yalnız olmak vardı bu yağmurlu sabahta ve büyük ada'da...
bu kadar fazla sigara içmemelisin diyor herkes. tıpkı kendime söylediğim gibi. annem de aynısını diyor, babam da. hiç kimse bu kadar acı çekmeyi ve üzülmeyi istemez bilirim, ama öyle bir yerdeyim ki; bir duman daha alsam biraz daha rahatlayacağım. sigarayı tekrar üç pakete çıkardım günde.

bu kadar çok sigara içmemelisin. bırak? yapamazsın.
ne olursa olsun mutlu ol.
bırak sen başkalarını düşünme artık onlar seni düşünsün.
bırak sen fedakarlık yapma hayatından onlar yapsın.
sen sevme artık çünkü yeterince sevdin artık başkalarının da üzülmesine göz yum.
mutlu olmaya ihtiyacın var kendine güvenebileceğin birilerini bul.
geride kalanları gerçekten geride bırak ki hayatına devam edebilesin.
Herkes seni ayni anda terkeder sanki. Yapayalniz kalirsin. Kimsesiz kalirsin. Canin cekilmis gibi olur. icin acir, bagirirsin cigliklar atarsin en sessiz halinle, tek bir goren olmaz. En icindeki cigliklari duymasini bekledigin kisi seni duyamaz goremez artik. Gider, ardina bakmadna gider. O kadar bikar ki senden, zor zamanlarda olmus olmani umursayamaz.
Birseyler biter, birileri konusur, birileri susar. Birileri agalr. Birileri sadece bakar. Birileri bilmez, anlamaz. Birileri gider.
Sen yanarsin, kimse bilmez. Bilen gormezden gelir.
Ölüm acisidir bu aslinda, en yakinini kaybetmek. En yakininin bir anda en uzak olmasidir. Canin cok yanacaktir bilirsin. Hani ölüden arda kalan esyalar birdeb karsina cikar, eline alirsin, ondan geriye kalan tek seyi 'koku'sunu icine cekersin. Sanki oymus gibi koklarsin. Zaman dursun istersin o koku burnundan hic gitmesin, sanki yanindaymis gibi olsun istersin.
Zamanla gececek acin, ölenle ölünmez derler. Bilmezler onun o kanatan, her dokundugunda alev alev yanan yarasi hic gecmeyecektir. Aradan uzun bir sure gecince diner sanirsin, eskiye doneceksin yine o şenşakrak hallerine. Ama olmaz. Hicbir zaman eskiye donemeyeceksindir. Öyle sanacaklardir seni, gozlerinin icine bakamayanlar. 'bitti iste, unuttu gitti'
Bitmedi bitmez. Asil hayat o zaman baslar. Hayatin icinde kabus...
Onsuz dakikalar, saatler. Günler? Sahi onsuz gunler nasil gecer? Nasil olurda nefes alinir? Hani nefes aldin diyelim nasil guler onsuz dudaklar? Nasil bakilir insanlarin yuzune onsuz? Nasil yasanir?! insanlara 'peri masali' olduguna inandirdigin seyin aslinda bir 'gercek'ten ibaret oldugunu nasil soylersin?

Onceden senin gozunden akacak tek damla yaş'a canini veren, simdi onunde oturup aglamani izleyebiliyorsa umut yok demektir...
finaller yaklaşıyor. derslerine odaklan. finalleri iyi geçir sonra da tatilin dibine vur. o kadar.!
senin ebenle iletişim kurabilsem niye doğurttuğunu soracam ilk olarak. mal mısın olm? iyilik meleği misin? salak salak hareket etme işte, yetmedi yediğin kazıklar? halen millete yardım edeyim, dostluk kardeşlik diyosun.
(bkz: şimdi sinirden kendimi sikecem)
ne istediğini bilmiyosun sen. yıllardır aşk sanıp bir takıntı uğruna kendini bitiriyosun. sıradanlaşmaktan korkuyosun yalnız kalmaktan ama buna karşı hiç bişey yapmıyosun. herkesin özel olduğunu düşünme artık kendininde. bazen normal olmak en iyisidir.
iki gündür evde yalnızsın,al kitabı eline oku güzelce, sıkıldın mı al örgüyü eline atkıyı bitir,olmadı otur ders çalış ne işe yarıyosun kızım sen? hayır yani anlamıyorum seni ,ne öyle salak gibi aklının sesini değilde kalbinin sesini dinliyosun olcak iş mi bu şmdi? bak bacım yapma etme eyleme kendine gel! hem o jelibonları yemicektin yapmıcaktın bunu nyse çok kızdım sakinleşiyim döncem bn sana.
sevgili ben;
inşallah allah sana senin gibilere yardım etmeyi nasip eder.
egoist ayı. sevgilin yoksa kendine yazıcaksın aga.
onun 2 tel saçını veya bilekliğini atabilirsin yakabilirsin. ancak tenine nüfuz etmiş kokusunu nasıl sileceksin? o silmişken.
sisa,

son günlerde beni utandırıyorsun. evrene pozitif enerji yayma çabaları, bir gülümsemeler filan olmuyor haberin olsun. ben kandırılıyor muyum lan suallerinle tartış dur sonra. iyiyim, umutluyum bak çiçeklere diyorsun da sonra bir bakıyorsun bir ileri iki gerisin tatlım?!? iyi düşün düşün düşün diyenlerin ağzına çarpıp silkelen de ne yapmak istediğine karar ver bir an önce. her şeyi hayata, gökyüzüne yükleme. bir de çin astrolojisine muazzam dalış yapıp odanın kuzeyine koyduğun o saçma çiçekleri kaldır. mekandaki bütün oksijeni yedi bitirdi, doğru düşünemiyorsun bak böyle. nefes al ver. hadi bakalım.
unut onu unut! o seni sevmiyor, çıktığı kızı da sevmiyor, senin nefret ettiğin o kızı seviyor. senle asla çıkmayacak, seni sevmeyecek.
http://www.uludagsozluk.com/e/13968265/ Evet bu yazıyı yazalı 10 gün olmuş ee oğlum ne yaptın kendin için a.q koca 10 gün boyunca ne okula gittin ne başka birşey yaptın sabah 5 lere kadar oturup mal mal takıldın içtin sıçtın yani bu mu senin kendin için birşeyler yapmam gerektiğini söyleyipte yaptıkların yok lan senden adam olmaz ne ediyorsan kendine ediyorsun farkındasın ama yinede yapıyorsun sen işte böyle ayrı bi malsın.**
kendimsin diye demiyorum; seni çok seviyorum.
Son zamanlarda oyle insanlarla muhattap oluyorumki onlari gorunce peceteden kendi imkanlarinla cikma olayina inancim artiyor.o gittikten sonra herkesle aram bozuk halbuki.ne olacaksa bize dair artik bir ara olsun.beklemek artik aci veriyor.
tamam anlıyorum hayatında hiç hesap kitap adamı olmadın zaten matematiğinde hep zayıftı lakin ev kirası yenir mi olm.bak yarın bir gün toplumunan papaz olacaksın yapma böyle şeyler bir daha tamam mı. yok millete çarşıya çıkıyorum deyip soluğu istanbul da alıyorsun gece eve dönüp milletin yüzünü görmeden çok ders çalıştık kafam şişti diye yatağa giriyorsun, şu yalan söylemeyi de bırak ne pis adam oldun sen ya.
sen aslında sorunun ne olduğunu biliyorsun da cesaretin yok kabuğunu kırmaya. kaybolup gideceksin oğlum. evleneceksin, çocuğun olacak belki de, göbek olayına gireceksin. öyle bildiğin bir hayat işte seni bekleyen... istediğin bu muydu? hayır. ama sanıyorum ki sen yetinmeyi deneyeceksin. "keşke istediğin hayatı yaşamayı deneseydin" diyecek içinden bir ses hem şimdi hem de bundan seneler seneler sonra.. ve sen yine o sese bi s.git demeyeceksin. çünkü sen de öyle düşüneceksin.
Sevgili ben. Seni çok seviyorum. O kadar çok seviyorum ki ben bile hayran kalıyorum. Her zamanki gibi şıpşevdiliğe devam et dostum.
Ben hep anlık yaşamışım hayatı. O an ne yapmak istemişsem yapmışım işte. Devamını düşünmemişim. Ya da hiç başlamadan bitirmişim kafamda hayalimi. Bazen de yanlış hayali seçmişim yaşayacağım. Bu sefer de hiç kimseyi takmamışım. Sanırım ben çok sevmişim insanları. Hep gülmüşüm. Güldükçe hayatla dalga geçiyorum sanılmış. Özenilmiş, iğrenilmiş nadiren de sevilmiş, sempatik bulunmuş. Bazen izlenmişim uzaktan yorum yapılmış. Peki, bu neden? Kıskanıldığımdan mı, saçmaladığımdan mı? Aslında hep o gözüken 32 dişin arkasında yaşamışım. Orda ağlamışım, orda âşık olmuşum, orda sevmişim. Orda hayal kurmuşum, orda; kendimi bulmuşum. Tamam, anladım sanırım ben orda olmaya vurulmuşum. Sadece ben, hayallerim ve duygularımla. Eleştirilmeden, nefret edilmeden, sevilmeden. Yalnızca kendimle barışık. Hep eğlenceli zıpır zannederlermiş ya beni. Hiç derdim yokmuş, hiç bir şey umurumda değilmiş. Bugün fark ettim ki, aslında umurumda olmayan sizmişsiniz.
farkettin mi etrafında samimiyetine güvendiğin ne kadar az kişi var.
son zamanlarda neden böyle diye düşünüyorsun aslında.
uzaktan sağlam dostluğu olan insanlara bakıp uzaklara dalmandan belli zaten.
bakalım kim hatırlayacak diye de düşünüyorsun.
bilmez miyim ben seni.
ah sen yok musun?
gizliden sevmelerin, için için ölüp bitmelerin, sessiz ifade edilmiş isteklerin...

iyi mi böyle?
iyi lan iyi.
peki hadi uyu.
cıkk, uykum yok.

al işte! yine kendinle konuşuyorsun.
git zıbar!
ne olacak senin bu halin?
kalk şu bilgisayarın karşısındanda git işinle gücünle uğraş.hayret bişeysin ya!
telefon çaldığında veya mesaj sesini duyduğumda hala heyecanlanıyorum. ekrana bakıyorum ya mustafa, serkan,ibrahim diye yazı çıkıyor heyecanın anlamı bu sefer sinir olarak geri dönüyor.
kendine gel.