bugün

berkin elvan,
15 yaşında. Tarih 16 Haziran 2013 Bir pazar sabahı ailesi ile kahvaltı yapmaya hazırlanan Berkin, evin en küçük çocuğu olarak kutsal vazifelerinden biri ifa etmek üzere; ekmek almak için fırının yolunu tutuyor. iki haftadan uzun bir süredir devam eden Gezi Parkı eylemleri, Berkin’in yaşadığı mahallede de yapılıyor. Ara sokaktan caddeye çıkarken mahallenin gençlerine denk geliyor. Uyarıyorlar Berkin’i: Caddeye çıkma polisler gelişigüzel biber gazı ve plastik mermi atıyorlar! Bir arkadaşı da “gitme” diyor ancak Berkin “ben çocuğum, bana atmazlar ki” deyip yoluna devam ediyor. Caddeye çıktığında ise bir biber gazı bombasının kapsülü başına isabet ediyor ve Berkin yere yığılıyor.
o günden beri uyutuluyor berkin.
o günden beri uyanamıyor berkin.
uyan berkin,
uyan çocuk,
uyan seni bekliyor anneciğin babacığın.
uyan seni bekliyor arkadaşların kardeşlerin.
uyan seni bekliyor kavgamız.
uyan artık uyan,
uyan kalk yerinde yat çocuk.
uyan artık üzme beni,

oyun mu oynamak istiyorsun gözlerimi kapattım 10 a kadar sayacam uyan.
uyan çocuk uyan,
dağlama yüreğimi.
hoşçakal berkin.
ali ismail e, ethem e, abdocan a selam söyle.

üzülme,
zaten göçüp gittiğin bu dünya yaşanacak bir yer değil.

üzülme,
" herkes birgün ölür! kimi toprağa, kimi yüreğe gömülür".

hoşçakal berkin.
sevgili berkin, ne işin vardı eylemde, memleketi sen mi kurtaracaksın ? nasıl olsa her iki kişiden biri veriyor oyunu bir yerlere, sen hayatının gencecik baharında, polislerin önünde ne işin vardı ? oldu mu şimdi ? senin gibi kimler geldi geçti, yapanların bir çoğu da şu an dışarıda, ama sen toprağın altındasın. işte senin bu kazananı belli olmayan savaşın, diğerlerine örnek olsun.
--spoiler--
Berkin Elvan hayatını kaybetti.

Gezi olayları sırasında polisin attığı gaz fişeği nedeniyle komaya giren Berkin Elvan hayatını kaybetti. Berkin Elvan'ın ailesi haberi twitter hesabından duyurdu.
--spoiler--
http://www.cnnturk.com/ha...n-elvan-hayatini-kaybetti
hoşçakal yavrum.
sen öldün senin için bitti herşey.
ama seni öldürenler sıfatlarına birde çocuk katilliğini eklediler.
adalet varsa cezalarını bulsunlar, allah varsa belalarını bulsunlar.
kardeşim.. Onurlu savaşımız için bir neden olacaksın. sana yapılan adaletsizliği ödeteceğiz. Hemde onlar gibi insanların hayatlarını alarak değil. Kendi sattıkları şerefle, haysiyetle vuracağız onları. Merak etme. Kanın yerde kalmayacak.
şu fotoğrafa bir bakın bu çocuk mu terörist? allah belanızı versin.
https://fbcdn-sphotos-e-a...938480332_920942697_n.jpg
hani çöker ya insanın genzine bir taş, yutmaya çalışırsın yutkunamazsın takılır kalır orada.

Gözyaşlarının manasız kaldığı anlar vardır ya hani, daha önce dökülen tüm yaşları manasız kılar. ne boş üzülmüşüz dedirtir insana; susarsın sonra.

sağa sola vurmak, tüm duvarları yumruklamak istersin ya hani sinirden nefretin gözlerin kızartır; sonra gözlerin hiçliğe dalıp gider ve susarsın.

berkin;

hayat bize daha anlamlı şu andan sonra. melek kardeşim benim.
şimdi birazda senin üzerinden prim kasanlar olacak ama sende unutulacaksın bir hiç uğruna öldün. neyse klavye delikanlıları buraya inciler döşeyecek, lanetler okunacak tıpkı senden öncekilerde olduğu gibi.
son mesajları
https://www.facebook.com/...84137/?type=1&theater
canım huzur içinde uyu lakin bundan önce ethem üzerinden ali ismail üzerinden prim yapanlar sağa sola bok atanlar şimdi de seni kullanacaklar. sonra ne mi olacak? diğerleri gibi sende unutulacaksın. çünkü o sağını solunu yırtan abilerin ablaların finallere hazırlanacak, okulları bitip ekmek kavgasına düşecekler, evlenip taksitle ev alma gayretinde olacaklar, sen unutulup gideceksin tıpkı diğerleri gibi. buralardan bir sürü şeyler yazacaklar yok buydu yok şuydu bilmem neydi falan derken üç gün sonra maç muhabbeti dönmeye başlayacak. onun içindir ki sen bunlara çok itibar etme. güzel güzel uyu meleğim.
(bkz: ak trollere çağrı)

senin ölümünle bile insan olduklarını hatırlayamayacak kadar karaktersizler var çocuk!

orospu çocukları bir gün olsun orospu çocukluğundan vazgeçmiyor!
küfür yemek için en usta orospu çocukluklarını yapıyorlar!
biz de onlara küfrediyoruz.

bunları bu başlığa yazıp seni böyle uğurlamak istemezdim çocuk.
ama orospu çocukları acımızı yaşarken bile provoke ediyorlar!
gezi-mezi diye bahane edip memlekette darbe yapıp hükümet düşüreceğini zanneden şerefsiz karaktersizlerdir senin katilin, sadece senin değil, diğerlerinin de, ülke ekonomisinin de,
allah cümlesini ıslah etsin, sana da allah rahmet eylesin,
zira daha günahsız kabul edilen bir yada tezkereni aldın gittin,
nasıl ki doğumdan sonra hayat var aynen ölümden sonra da hayat var biliyorum,
mekanın cennet olsun.
öyle bir ağlasam
öyle bir ağlasam çocuklar
size hiç gözyaşı kalmasa.

öyle bir aç kalsam
öyle bir aç kalsam çocuklar
size hiç açlık kalmasa.

öyle bir ölsem
öyle bir ölsem çocuklar
size hiç ölüm kalmasa.
aziz nesin
Ah be evlat ne ısın vardı o muharebenın ıcınde eger annen gonderdıyse senı goz gore gore yazıklar olsun o anana ama merak etme sen cennetlıksın evlat sukretmelısınkı hayatın pıslıklerıne bulasmadan goctun gıttın.
rahat uyu berkin. tüm türkiye senin için ağladı. katillerin ölünce kimsenin gözünden bir damla yaş çıkmayacak. yandaşları dahil.
üzülme çocuk daha çok var yanına gelecek.
--spoiler--
https://www.facebook.com/...66&type=2&theater
--spoiler--
bir hiçe gitti ömrün, isterdim ki gidişinden senden yaşça büyük abilerin bi ders çıkarıp acık başlarını öne eğsinler, bizim kavgamızda bir çocuk yok oldu desinler ama üzgünüm çocuğum demiyorlar. daha şimdiden karşılıklı senin yüzünden kavgasında senin ismini zikretmeyi kolaylık görüyorlar. okumayı unutan abilerin, ablaların senden çok daha uzun yaşayacak inan bana ama hayatları seninkinden çok daha boş girecekler toprağa.
Ben seni tanımıyorum hiç ama tanıyormuş gibi hep dua ettim sana tanıyormuşcasına gözlerim doluyor. Hayallerinin yarım kalmasına annene babana cigeri yanan herkese gozlerım doluyor. Gozlerım doluyor Atatürk'ün 23Nisan'ı armağan ettiği cocuklarımıza sahıp cıkamıyoruz gozlerım doluyor bu vatan size emanet diye bırakıp gittiği vatanımız ellerimizin içinde can cekısıyor gozlerım doluyor çağdaş laik demokratık dedıgımız ulkem çıkmaza gidiyor gozlerım doluyor sen uyanamadın direndin uyanamadın ; ama direnmeden hala uyuyanlar gözlerini acmak istemıyor. Bizi affet biz boyle olsun istemedik.
senin için çalıyorum bugün radyo uludağda şarkıları kardeşim benim.
senin için
sözlükte yaşadığı halde beyin ölümü gerçekleşmişlere inat.

uyu güzel yavrum uyu.
bu dünya dipsiz bir kuyu.
senin sucun neydi cocuk? devlet e mi karsi geldin anarsist mi oldun polise mi tas attin birine kotu birsey mi yaptin seni niye dönülmeyecek bir uykuya yatirdilar cocuk? senin nezdinde digerlerinin sucu neydi cocuk hanginiz ölumu goze alarak vazgectiniz bu kadar geleceginizden ailenizden hayatinizdan yasayacaginız asklardan omrunuzun baharinda gitmek nedendi cocuklar? benim kafam almiyor aylardir gunlerdir dusunuyorum siz niye ölduruldunuz sucunuz neydi ben anlamadim. yuregim paramparca tahmin edemedin tabi karsinda bu kadar kana susamis bir yoneten oldugunu ve onun verdigi emri gozu kapali uygulayan guvenlik guclerini. sen hep cocuk kaldin biz ne yapalim cocuk derin bir sessizlikle gidisini izliyoruz icimize basarak gecip gidiyorsun. diyorlar ki sen annene ekmek almaya gitmemissin eyleme gitmissin. simdi kime ne anlatalim ne diyelim gozleri bu kadar kör kulaklari bu kadar sagirken seni anlamalarini bekleyemem ki onlardan. kendimi de suclu hissediyorum durumlar senin ve senin gibi genclerin canini alacak dereceye gelene kadar niye bir sey yapmadım, yapmadık? simdi sen gittin biz bu buyuk kocaman sessizlik ve karanlikla bas basa kaldik. sanma ki hesap sorulmaz sanma ki kanin yerde kalir bu dunyada olmazsa bile allah buyuktur elbet hesabi bir bir sorulacak. sen rahat uyu bari mezarinda rahat uyu.
sabah sana geliyorum çocuk. belki hayattayken yanında olamadım ama son yolculuğunda seninle olacağım. görüşmek üzere.
vicdan denen şeyin varlığını bana hatırlattığın için teşekkür ederim. hatırlatırken acı hissini de getirdin beraberinde ama, hiçbiri senin yaşadığın acı gibi değildi elbet. bir gün vicdan sahibi olmayan insanların hepsi yenilecek. huzur içinde uyu.
kusura bakma çocuk. bir an senin çocuk olduğunu unuttular.
https://pbs.twimg.com/media/BieyxzoCcAAznnB.jpg
ah be çocuk niye gittin. niye bıraktın bizleri. halbu ki sen gözlerini açıcaktın seninle birlikte bu adamlara el sallayacaktık. ama biliyorum sen şimdi abilerinin yanındasın ama emin ol sana bunu yapanlardan hesabı soracağız.