bugün

evet ateist kardeşler. size söyleyecek iki çift lafım var.
öncelikle sol frame de işgal ettiğiniz ve inananları son derece rahatsız eden yazılarınızı alın ve münasip bi yerlerinize tıkayın. zira o yazılardan anca tapa olur. inanmıyor olmak demek; başkalarının inancını alaşağı etmek demek değildir. birlikte yaşam, hangi görüşten hangi inanç sisteminden olursa olsun biribirine hoşgörü ve tevazu göstermekten geçer.
sol frame de inandığım Allah'ın ve onun habercisinin isimlerini babanızın oğlu gibi ciddiyetsiz tavırlarla ifade etmeniz beni son derece rahatsız ediyor. ben ne şakirtim ne makirt, ne marksistim ne sosyalist, ne muhafazkarım ne de partizan ben önce insanım ve inandığım Allahın gönderdiği kitabın içindekileri ve onun peygamberini referans alırım. buda kimseyi enterese etmez.
bir ateistin gözünde inanan biri yada namaz kılan bir insan figürü ne kadar eğreti duruyorsa, bir inananın gözünde de ateist aynı oranda eğretidir. şartlar eşit yani ne kadar yırtınsakta elde var sıfır. benimsediğin görüşü ve inancı başklarına zorla dayatma çabası içinde olan insanlar çağdaş olamazlar olsa olsa jakoben olurlar. bu bütün insanlar için geçerlidir ve genel olarak söylüyorum.
inananlar inanmayanlara, inanmayanlarda inananlara saygı göstermedikçe zavallı konumuna düşerler. bu birazda kızım sana söylüyorum gelinim sen anla olayıdır. isteyen istediği gibi algılamakta özgür. evet belkide ateistler üzerinden genelleme yaptım ama çıkış noktam kesinlikle onlar.

edit: düzeltme.
lütfen beyin sıçmıklarınızı sokaklara bulaştırmayın. erzurum'da, ramazan ayında sigara içmişe çevirirler adamı. yazık olur. aslında iyi çouklarsınız ve biliyorum bir gün müslüman olacaksınız ama şimdilik ölmeyin lütfen. yalnızca sözlükle idare edin, olayı sokağa dökmeyin.
"Evrenin yaratıcısı değilsen, demektir ki; sen bir yaratıksın" der şair ve yazmaya başlar.
desteklediğim yazıdır.
madem inanmıyorsunuz neden sürekli tanrıyı, dini, islamiyeti zikrediyorsunuz. inanmadığınız şey için kafa yormaya değer mi?
toplanın bakın size bir ateist'in neden ateist olduğunu açıklayacağım. bunu kendine ait bir başlık altında da irdeleyebilirim bilmiyorum.

dünya hayatındaki insanlar kur'an da da geçtiği gibi kibir abidesidir. bu kibir abideleri, kendi yanlışlarını kabul etmek yerine doğru olanı yalanlarlar. ateistler bunun ürünüdür. kolaya kaçarlar, bu yüzden "hayır, benim yaptığım doğru. diğerleri yanlış" diyerek kendilerini avuturlar. en azından bizim ülkemizdeki ateizm'in sebebi budur.
(bkz: ateist kardeşler)
(bkz: hbbia ya özenmek)
çağrışım için (bkz: izmir)
https://www.facebook.com/...448383094400&comments
bence gereksiz bir hatırlatmaydı.bizim köyde bir söz vardır"gavur gibi biliyor,ama yapmıyor".doğrudan kaçış yok aslında,anlayana...
ya varsa?
kendi dinsiz itikadına inanmayan herkese ateist diye salya saçan dallamanın saçmalaması. ben müslümanım da sen nesin asıl anlat da bilelim.

nurcular bana müslümanım diye gelmesin çünkü değiller. itikadımızca dinsiz olan sizsiniz.
(bkz: hele bir otur soluklan yigenim) yazarıdır. isteyen istediğine inanır inanmaz.
inanmadıkları şeyler, dünyayı koyunlardan oluşan insanlar şekilde boka sürüklediği için bu kadar bunun hakkında konuşurlar. din tacirleri ve ülkemize bakmanız yeterlidir. 21. yüzyılda, anca hayvan eğitirken kullanılan şeyleri kanun yapmanızı engellemeye, sizi kendinizden korumaya çalışırlar.
Şimdi herkes bir aylığına zaten müslüman .
zamanında galileo galilei dünyanın tepsi gibi değil, yuvarlaktır demişti. o zamanın hristiyan şakirtleri bu olaya çok kızmış hakaretler etmiş onu hapse mahkum etmişti. sonuçta kimin haklı çıktığını hepimiz biliyoruz. **
dine inanacak kadar saf olup bir de üstüne cahil cesaretiyle ona buna haddini bildirmeye kalkan dinci zırvalaması...
çekinmeyin. herkes inanmak zorunda değil, sadece inançlara saygı duyun.
size saygı duymayanlara da gülüp geçin.
rabbim ıslah etsin.
görsel
hey man. the end is hell. Do not pity himself. Stop this love. *