bugün

Tontonum benim. Allah seni başımızdan eksik etmesin, ayrıca sözüm söz ilk maaşımla kaplıcalara gidicez. iyi ki varsın.
Senin o güzel ellerinle yaptığın içli köfteleri de severim, kısa boyunu da severim. Küçüklüğümü birlikte geçirdiğim koruyucu meleğim benim. Hem ahlakına hem de elinin lezzetine aşığım be anneannem ya.
2 torunun cocuklarini gordun, lutfen benimkini de gör.
Sutlaca vanilin katıyorlar ondan öyle lezzetli oluyor, baktın vanilin tek başına yetmiyor biraz da üstünü yakmadan önce tarçın dökcen. Yine olmuyorsa başka yöntemler Arıcan. Ah bu yeni nesil iş güç bilmiyor azizim
Biz köye gelmezden önce kendi bahçenden, kendi ellerinle tertemiz hazırladığın gül suyunu özledim anneanne.
Keşke olsaydın canım benim.
Keşke.
çocukken kuzenim turşu bidonunu kırdı ve bana tokat atmıştın hiç unutmuyorum tek suçum kuzenin yanında olmamdı ve bana onlar misafir 40 yılın başı bir geliyorlar sen hep burdasın demiştin. o tokatı asla unutmuyacağım o tokat yüzüme değil kalbime atılmıştı. diğer torunlarından beni ayırıp onları övüp beni gömdüklerini saymıyorum bile.
Seni ne çok sevdiğimi mezarında anladığım için hiç affetmeyeceğim kendimi. Her zaman beni değil de kuzenimi sevdiği düşünüp üzüldüğüm günler de geride kaldı artık. Ölürken bile onun adını anıyor oluşun mu yoksa son hallerine şahitlik edişim mi sana olan tüm kırgınlığımı aldı götürdü benden, bilmiyorum. Sevmediğim yemekleri yapmanı, gözlerini kısarak gülmeni hatta saatlerce sana masaj yapmamı bile özlüyorum anneannem. Sen bu evden ayrıldıktan sonra hiçbir şey olduğu düzende ilerleyemedi, üzgünüm nolur burda öleyim dediğin ev bile kalmadı artık.
Göremeyeceksin, bilmeyeceksin ama...

Bahçeye yeniden incir ağacı diktim kendince büyüdü bile.
anneannem bana vurdu onu cezalandırmak istiyorum ühühüü.
Canımın canının can içi sen bu sütlaca bizden gizli ne katıyordun? Elli kere denedik, yok! olmadı, olmuyor seninkiler gibi. E sen gittin, ben hasretle burada kaldım. Ne yapacağız şimdi? Bari bi yazdırsaydın da seni özledikçe yapıp kokusunda varlığını arasaydım.

Senden sonra bir sürü yemek öğrendim. ‘Sarım yapar da kötü olur mu hiç?’ derdin hep. Şimdi görsen neler neler yapıyorum da sen övmedikten sonra hiçbirinin lezzeti yok.

Ama sütlaç önemliydi ya. O salaklığı ben yapsam da senin yapmaman gerekiyordu. Senin gibi bir cin fikir kadın, nasıl akıl edemedi?
Bazen durup düşünürdüm acaba seni annemden bile çok mu seviyorum diye. Sık sık aramızdan ayrılma ihtimalini düşünür gözyaşlarına boğulurdum. Sırdaşım, dert ortağım, tatlı dillim, mis kokulum. Bu kadar çabuk olacağını hiç tahmin etmemiştim ben. Bir gün ayrıldım yanından sadece bir gün ve sen melek kanatlarına bürünüp uçtun gittin. Herşeyi hissetmiştin sen şimdilerde anlıyorum çünkü o melek kalbin fazla temizdi bu dünya için. Umarım şuan cennetten bir bahçedesindir. Seni çok özlüyorum.

Edit: Dün yazdığımda farkında değilmişim, bugün onun ölüm yıldönümü.
Uzun zaman önce, daha seni hayal meyal hatırlarken, bana verdiğin sözü tutamamışken aramızdan ayrıldın.
Hala senin melekler kadar saf olduğunu düşünüp belirli zamanlarımda aklıma gelince senin için yazılar yazarım.
insanlar 1 gün önce yanından ayrılmış anneannesini özlerken 6 yıldır seni görememiş ve göremeyecek olan ben seni nasıl özlemeyeyim. Hayatta olsaydın bu kadar duygu yükleyebilir miydim sana inan bilmiyorum ama seni çok özlüyorum. Hayal kahramanı gibi hatırlıyor olmam seni beni çok üzüyor. Sen gelemeyeceksin yanıma ama umarım bir gün ben senin yanına geleceğim.
Sevgili anneanneciğim;

Bugün 4. Damadın tuhaf tuhaf yürürken arkasından ettiğin postmodern küfürleri duydum. Merak etme, bu küfürleri Sözlükte yazacak değilim. Ama öyle beğendim ki "söz uçar yazı kalır." Düşüncesiyle hemen odama koşup o inanılmaz küfürleri not defterime yazdım. Uygun bir zamanda kullanmayı ihmal etmem bilirsin.

Yanından bugün ayrılmama rağmen çok özledim seni. Haftaya 20 liralık çiğdem ve kola alıp yanına gelicem. Deli deli çiğdem yiyerek dedikodu yaparız.

Öptüm.

Tam çıkmak üzereyken döndüm, tekrar öptüm.
sofradayken sürekli geğirdiğin için senden nefret ediyordum. anneme küçükken yapmış olduğun eziyetler için senden nefret ediyordum ama öldüğün zaman az da olsa üzüldüm. az üzülmeye örnek vereyim ; 25 kuruşun yere düşer zor alınan bir yere girerde alamazsın ya hah işte o kadar üzüldüm.
seni çok özledim. keşke yanımızda olsaydın.

annemin duyduğu anne özlemini bir gün benim de duyacagimi düşününce daha çok koyuyor yokluğun.

rahat uyu hepimiz iyiyiz.
Gönlü büyük, küçük, güçlü ve güzel kadın. En çok beni sevdiğini biliyorum, bana hep bir şeyler hediye etme isteğinden anladım. Sanki hep seni hatırlamam için bir şeyler vermek istiyorsun bana, anlıyorum ve inan seni asla unutamam. Umarım yaşlandığımda senin kadar hayat dolu olurum ve cildim seninkisi kadar güzel olur. Kahkahaların hiç eksik olmasın hayatımızdan, Seni çok seviyorum küçük annanem benim.
gönlün en derinlerinden gelen sözlerdir.

https://1namaznasilkilini...2015/10/fatiha-suresi.jpg

aramızda olmayan ve özlenen her birisinin ruhu için.
Karakızı ponciğini çok seviyor.♡
seni tanımak isterdim.
Ben neden gecenin 2 buçuğunda ananeme biseyler yaziyorum ya.

Neyse madem konusu açılmışken

bazenleri seni balkondan atmak istiyorum onun dışında iyi ki varsın.
Şuan cennettesin biliyorum. Seni çok seviyorum. Hatıraların hep bizimle.
anneanne denince benim aklıma annanemin annesi geliyor. :D
aaanane ne peki *

sizi büyütüp bakan bugünlere getiren hep sen benim 5. evladımsın diye seven insan parçacığı *
bunu kızının, hiç hoşlanmadığı adamla evlenmesi sonucu doğan çocuğa yapıyor birde.
kurban olduğum ya *

bi de hint dizilerinden kopabilse
seni çok seviyorum ponçiğim.
Çok ama çok özledim seni.
görsel
Sen hayata karşı dimdik durabilmiş muhteşem bir kadınsın. Tıpkı dediğin gibi Sözünü dinleyip zengin bir koca bulacağım *